Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mehmet Cengiz Neden Tutuklandı?

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Mehmet Cengiz Neden Tutuklandı?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 05:07

Mehmet Cengiz Neden Tutuklandı?

Avukat Mehmet Cengiz, aynı zamanda İşçi Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve İşçi Partisi'nin Silivri davasından sanık on üyesinin avukatı; kendisi Haziran başında tertibin son dalgası olan 'Adalet Operasyonu'yla üç avukatla birlikte tutuklandı.

Mehmet Cengiz'in gözaltına alınma gerekçesi, "Ergenekon davasını yönlendirmek ve etkilemek!" Avukatların görevinin ceza davalarının yönlenmesine katkıda bulunmakla birlikte kararı müvekkilleri lehine etkilemeye çalışmak olduğunu bilmek için herhalde hukuk fakültesini bitirmeye gerek yok.

Üç yıldır tanıdığım ve tanımaktan onur duyduğum Avukat Mehmet Cengiz'in neden tutuklandığı, aslında basma yansıyan aşağıdaki faaliyetlerinde gizli:

Avukat Cengiz, Başbakan Erdoğan'ın merkezinde yer aldığı iddia edilen Deniz Feneri yolsuzluğu hakkında ilk kez şikayette bulunan hukukçu. Cengiz, 8 Eylül 2008 tarihinde Ankara Cumhuriyet Başsavcılığına verdiği dilekçede, Başbakan Erdoğan, Zahid Akman, Zekeriya Karaman, Deniz Feneri yöneticileri ve Almanya'daki iddianamede adı geçen Türk şirket yöneticileri hakkında soruşturma açılmasını talep etmişti.

Talep üzerine Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı soruşturma açmıştı. Diğer yandan Abdullah Gül'ün milletvekilliğinin sona erip Cumhurbaşkanı seçildiği 28 Ağustos 2007 tarihinden bir gün sonra, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na, Cengiz tarafından yapılan suç duyurusunda "özel evrakta sahtecilik ve Siyasi Partiler Kanununa muhalefet suçlamasıyla dokunulmazlığı nedeniyle ertelenen soruşturmanın ve kamu davasının sürdürülmesi" talep edildi. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı bu suç duyurusuna 2 Haziran 2008 tarihinde takipsizlik kararı verdi. Ancak, Sincan 1'inci Ağır Ceza Mahkemesi, bu kararı kaldırarak Gül'ün yargılanması gerektiğine hükmetti. Adalet Bakanlığı, savcılığın kanun yararına bozma isteğine uyduğu için, konu daha sonra Gül lehine kapandı. Sivas katliamı davasında, Uğur Mumcu, Bahriye Üçok, Muammer Aksoy ve Ahmet Taner Kışlalı'nın katline ilişkin davalarda da müdahil vekilliği yapan Cengiz, avukatlarının yaptığı itiraz üzerine 11 Haziran 2010 tarihinde tahliye edildi.

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir