Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tuncay Güney'den Şok Açıklamalar

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Tuncay Güney'den Şok Açıklamalar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 05:03

Tuncay Güney'den Şok Açıklamalar

Ergenekon savcıları, soruşturmanın kilit isimlerinden Tuncay Güney'e sorulmak üzere 37 soru hazırladı. Ergenekon davasına Adalet Bakanlığından gelen yazıda Güneyin soruları yanıtlamak istemediği belirtilirken, Tuncay Güney ise, kendisine yöneltilen hiçbir soru olmadığını açıkladı! Ergenekon soruşturmaları başladığında en kritik isimlerden biri Tuncay Güney'di. Kanada'da yaşayan eski gazeteci, televizyon ve gazetelere art arda verdiği röportajlarla gündemden düşmüyordu.

Özellikle 1. Ergenekon iddianamesindeki birçok iddia onun ifadelerinden yola çıkılarak hazırlandı. 2009 Ocak ayında ise Ergenekon savcısı Zekeriya Öz tarafından, Güney'e sorulmak üzere 37 soru hazırlandı. Ancak aradan geçen yaklaşık bir yıla rağmen bu sorulara Güney tarafından cevap verilmedi. Güney'e gönderilen soruların akıbeti, Ergenekon davasına bakan 13. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından da takip edildi. 11 Eylül 2009 tarihli 115. celsede sorulara cevap gelmeyeceği açıklandı.

Mahkeme Başkanı Koksal Şengün, tutanaklarda yer alan bu durumu şöyle açıkladı:

"Şüpheli Tuncay Güney'le ilgili savunmasının alınması amacıyla Kanada adli makamlarına gönderilen evrakın Tuncay Güney'le ilgili kendi istediği takdirde mülakat yapmak üzere girişimde bulunulduğu, Güney'in ifade vermeyi reddettiği, Adalet Bakanlığı Uluslararası Dış İlişkiler Genel Müdürlüğünün cevabi yazısından anlaşıldı." Bu gelişmeler üzerine Vatan gazetesi; Kanada'da yaşayan Güney'e ulaştı ve bu talebi neden reddettiğini sordu.

Güney ise kendisine böyle bir talebin gelmediğini ve reddetme diye bir şey olmadığını söyledi:


"Öncelikle bana böyle bir talep gelmedi. Ancak basında yanlış ifadeler kullanılıyor. Bu soruların bana mektup yoluyla gönderileceği belirtiliyor. Böyle bir şey yok.
Bu sorular bana mektup yoluyla gelmez. Hukuki yollarla gelmesi gerekir, çünkü Kanada 'muz cumhuriyeti' değil."

Güney, izlenecek yolu ise şöyle anlatıyor:

"Türkiye'deki Adalet Bakanlığı adli yardım çerçevesinde Kanada Adalet Bakanlığı'na yazı yazmalı. Bu yazı Kanada'ya ulaştıktan sonra benim avukatıma bildirir ve bizden randevu talep eder. Biz de kabul edersek bir tarih söyleriz ve o tarihte Kanada Adalet Bakanlığındaki ilgili yere gideriz. Gittiğimizde belki yanımızda doktor da isteriz.

Belki de Türkçe bilen tercüman isteriz. Belki gittiğimizde soruları cevaplamaktan da vazgeçebiliriz. Kısaca burada inşam koruyan bir sistem var. Bu sorulara cevap vermek tamamen bana bağlı."

Yüzde 58'i bitti Tuncay Güney, Türkiye'deki gündemi yakından takip ettiğini söylüyor. Ergenekon süreciyle ilgili olarak şu saptamayı yapıyor:

"Balyoz Planlarının ortaya çıkmasıyla Ergenekon sürecinin yüzde 58'i tamamlandı. Şimdi duraklama dönemine geçildi. Çünkü Anayasa Paketi değişiklikleri, seçim sürecine girilmesi buna sebep oldu. Ama önümüzdeki günlerde yeni tutuklamalar olacak. Bu süreç 10 yıl kadar sürecek."

Suikastlar olacak Güney, gelinen son noktada ileride yaşanacaklarla ilgili de çok çarpıcı açıklamalarda bulunuyor:

"Açıklanacak 4-5 dosya kaldı. Örneğin bir Jitem dosyası açılacak. Örneğin daha Bedrettin Dalan dosyası açılmadı. Kafes planında adı geçiyor ama içi dolu değil. Ancak önümüzdeki dönemde suikastlar olacak. Süreçte bu noktaya gelindi."

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir