Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İlhan Cihaner için Tahliye Kararı

18 Haziran 2010

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

İlhan Cihaner için Tahliye Kararı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:42

18 Haziran 2010'da Yapılan Duruşmada Yargıtay 11. Ceza Dairesi Beklenen Kararını Verdi: Tahliye!..

Yargıtay 11. Ceza Dairesi, İsmailağa ve Fethullah Gülen cemaatlerine yönelik başlattığı soruşturmanın ardından, "Ergenekon'a üye olma" suçlamasıyla 4 aydır tutuklu bulunan ve dosyası tüm girişimlere karşın Yargıtay'a gönderilmeyen Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner'in koşulsuz tahliyesine karar verdi. Cihaner ile aynı dosya kapsamındaki tutuklu dokuz kişi için de tahliye kararı veren dairenin, "suçlamaların tutuklama için yeterli olmadığı" gerekçesi dikkat çekti. Davalar Birleştirildi Başkan Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nden davaya ilişkin istenen belgelerin gönderilmediğini belirterek, basında çıkan haberlerden dosyanın İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesine gönderildiğinin anlaşıldığını kaydetti.

Yargıtay 11. Ceza Dairesi Başkanı, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen "İrticayla Mücadele Eylem Planı" davası ile Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen Cihaner'in yargılandığı dava dosyasının CD'ler üzerinden incelendiğini belirtti. Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen, "Ergenekon terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla, aralarında Cihaner ve 3. Ordu Komutanı Orgeneral Saldıray Berk'in de bulunduğu sanıkların yargılandığı dava dosyasıyla Yargıtay 11. Ceza Dairesindeki dava dosyası arasında "şahsi ve fiili irtibat" bulunduğu gerekçesiyle, her iki dava dosyasının Yargıtay 11. Ceza Dairesi'ndeki dava dosyası ile birleştirilmesine oybirliğiyle karar verildiğini açıkladı.

Ülker, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'nin söz konusu dava dosyasının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesindeki davayla birleştirilmesi yönündeki kararının İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin görüşü alınmadan verilmiş olduğuna işaret ederek, bu birleştirme kararının hukuksal sonuç doğurmayacağına hükmetti. Ülker, İstanbul 13. Ağır Ceza Mahkemesi'nin Daireye gönderdiği İrticayla Mücadele Eylem Planı dava dosyasının İstanbul'da duruşma gününün yaklaşması nedeniyle özel kuryeyle İstanbul'a gönderilmesinin kararlaştırıldığını açıkladı. Asker ve MİT Görevlileri İçin de Tahliye Yargıtay Cumhuriyet Savcısı, birleştirme kararının ardından tüm sanıklarının tahliyesini istedi.

Daire Başkanı, Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi'ndeki davada tutuklanan Cihaner, Eskişehir İl Jandarma Komutam Albay Recep Gençoğlu, Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdürü Nedim Ersan, Erzincan İl Jandarma İstihbarat Şube Müdür Yardımcısı Ersin Ergut, Yaylabaşı Karakol Komutanı Murat Yıldız, MİT mensupları Sadri Barkın İnce ve Kıvılcım Üstel, astsubaylar Orhan Esinger ve Şenol Bozkurt, MİT Erzincan Şube Müdürü Şinasi Demir hakkında "isnat edilen suçlamaların tutuklama için tek başına yeterli olup olmayacağı gözetilmeden" tutuklama karan verildiğini belirtti. Daire Başkam Ülker, "dosyadaki bulgu ve belgeler gereği koşulları oluşmayan tutuklama kararının kaldırıldığını ve sanıkların koşulsuz tahliyelerine karar verildiğini" açıkladı. Yine Suç Duyurusu Yargıtay 11. Ceza Dairesi, yargılama sürecinde Cihaner'in Erzurum'da yargılandığı dava dosyasının değişik aşamalarda istenmesine karşın Yargıtay 11. Ceza Dairesine göndermeyen Erzurum 2. Ağır Ceza Mahkemesi sorumluları hakkında yasal gereğinin yapılması için Erzurum Cumhuriyet Başsavcılığına suç duyurusunda bulunulmasına karar verdi. Karara Alkış Daire, dava dosyasında yer alan eksikliklerin tamamlanması ve istenen diğer dava dosyalarının gelmesinin beklenmesine karar vererek, duruşmayı erteledi. Kararın ardından salonda bulunanlar, 11. Ceza Dairesi heyetini ve Cihaner'i alkışladı.

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir