Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Wall Street Journal: Türkiye'yi Kansız Bir İç Savaş Bölüyor

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Wall Street Journal: Türkiye'yi Kansız Bir İç Savaş Bölüyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:39

Wall Street Journal: Türkiye'yi Kansız Bir İç Savaş Bölüyor

Erzincan Başsavcısı İlhan Cihaner'in yargılandığı dava başlarken ABD'nin büyük gazetelerinden Wall Street Journal, geniş bir haber yayımladı. "Türkiye'yi kansız bir iç savaş bölüyor" yorumunu yapan gazete, cezaevinden ondört sayfalık bir mektup yazan Cihaner'in, hakkındaki suçlamalar için "delilik" ifadesini kullandığına dikkat çekerken, savcıların mahkemede Cihaner'in "terör örgütü üyeliği"ni kanıtlamada zorlanabileceğini de savundu. Wall Street Journal gazetesi, Türkiye muhabiri Marc Champion imzasıyla "Türkiye'nin, Kansız İç Savaşında Entrika" başlığıyla verdiği haberinde "Avrupa'nın kenarındaki bu kilit Müslüman ülkesini, eski laik kurumları ülkenin İslami eğilimli hükümeti ve destekçileriyle karşı karşıya getiren, kansız bir iç savaş bölüyor" ifadesini kullandı.

'Şaşkınlıkla İzleniyor' Gazete, bu kavganın, "Türkiye'nin en güçlü başsavcılarından biri" olarak nitelendirdiği Cihaner'in kendisinden az kıdemli savcı Osman Şanal tarafından 'terör' suçlamasıyla gözaltına alınmasına ilişkin televizyon görüntülerini halkın "şaşkınlık" içinde izlediğini kaydetti. Gazete, TBMM'de anayasa reform paketinin oylanmakta olduğuna dikkat çekerek, paketteki bazı değişikliklerin, "Ilımlı İslamcı hükümet partisi AKP'ye muhalefetin bir kalesi olan yargıyı frenleyeceği" yorumunu yaptı. Parlamentoda verilen kavganın yanı sıra, diğer bir kavganın da mahkemelerde verildiği görüşünü dile getiren gazete, Cihaner davasına da dikkat çekerek, bu 'mücadeleleri' kazanacak tarafın kim olacağının önem taşıdığını kaydederken "Halen 42 yaşında olan savcı, derin devlet komplocu profiline pek uymuyor" yorumunu yaptı. Yabancı basında bunlar söylenip yazılırken, Erzurum Adliyesi, Başsavcının dosyasını Yargıtay'a bir türlü göndermiyor, dosyayı çeşitli iller arasında dolaştırıp duruyor. Yargıtay istiyor, dosya Türkiye'yi dolaştığı için bir türlü gelmiyor.

Cihaner'in 28 Mayıs tarihli duruşmasında söylediği sözler ise bir ibret belgesi:

"Birileri harıl harıl gizli tanık arıyor. Yargı taşeronlaştı. Bu bir cinayettir. İktidar yargıyı ele geçirme çabasında.

Korku iklimi yaratılıyor. Önüm eşkıya tarafından kesilip bir yere kapatılmama neyse, şu anda yaşadığım durum da böyle bir şey. Beni yargılamakta görevsiz olan bir mahkemenin (Erzurum Mahkemesinin) terörüne maruz kalıyorum. Bu, siyasi iradenin (AKP hükümetinin) bir oyunudur. Araf'ta kaldık. Dosyaya ulaşamıyoruz. Kurye dosyaya daha çok vakıf."

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir