Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Cihaner'den İlginç Örnek: Gizli Tanık Terör Örgütü

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Cihaner'den İlginç Örnek: Gizli Tanık Terör Örgütü

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 04:30

Cihaner'den İlginç Örnek: Gizli Tanık Terör Örgütü

Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, Erzincan'daki silahlı terör örgütü iddialarına ilişkin yargılandığı davada, daha önce savunma yapmayı düşünmediğini, ancak iddianamenin yazılış tarzı ve kamuoyunda kesin suçlu olarak algılanmaması için savunma yapacağını belirterek şunları söyledi:

"12 Eylül sürecinde bir uçak kaçırma olayına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında pek çok aydın kişi gözaltına alındı. Bu kişilerden birinden zorla örgüt ismi söylemesi istendi. O da THÖ ismini verdi. Karadenizli bir kişiydi bu. Örgütün ismi de 'Titrek Hamsi Örgütü' idi. Sonuçta soruşturmada gözaltına alınan bu kişi de dahil tüm şüpheliler serbest bırakıldı.

Bu olay, trajikomik bir ara. Burada da bir örgüt var. Ama bu örgütün adı GTÖ, daha doğrusu GTTÖ yani Gizli Tanık Terör Örgütü." Cihaner, bu davada lehlerine olan hiçbir delil toplanmadığını ifade ederek, "Ülkenin yararına herhangi bir örgüt kursam, bunu, yaptırımı ne olursa olsun söylerim. Hele hele benim yaptığım işler nedeniyle aylardır tutuklu olan insanlar varsa, bunu rahatlıkla söylerim" diye konuştu. Tehditle de suçlandığını söyleyen Cihaner, "Ama bu konuda herhangi bir tespit yapılmamış. Buradaki insanların sadece üçünü tanıyorum. Karşı karşıya kaldığım komplo beni yıldırmayacak, ama ne olursa olsun bu ülkenin hukukçuları, hukuk devleti ve eşitlik için, Türkiye için bedeller ödedi ve ödemeye devam edecek. Soruşturma aşamasından itibaren yetki ve görev gaspı söz konusudur. Asıl tutsaklar dört duvar arasında değildir. Siyasetin ve bürokrasinin baskısına boyun eğen insanlardır. Bunları mahkemeye yönelik söylemiyorum" dedi.

'Amaçlarına Ulaşmış Oldular' Başsavcı Cihaner, "Gülen cemaati"ne ilişkin yürüttüğü soruşturma konusunda da "Gülen cemaatine ilişkin soruşturmayı, silahsız terör örgütü iddiasıyla yürüttüm, ama buradaki savcılar bu soruşturmayı dosyaya dahil etmekle asıl onlar Gülen cemaatine ve İsmail Ağa cemaatine silahlı terör örgütü demiş oldu. Ben tutuklandıktan sonra, dosyanın gönderildiğini öğrendim. Nitekim amaçlarına ulaşmış oldular" dedi. Albay Dursun Çiçek'in imzası bulunduğu belirtilen "İrticayla Mücadele Eylem Planı"na da değinen Cihaner, "Çiçek'in Erzincan'a gelmediğini beyan etmişken, bu iddialar araştırılmadan iddianameye konulmuştur. 2009'da hazırlanmış bir plan, 2007'nin ortasında nasıl hayata geçirilir. Bunu ben nasıl yürürlüğe koyabilirim" diye sordu. Görevi gereği aldığı bir ifadeden dolayı sahtecilikten tutuklandığını ifade eden Cihaner, "Nezaket gereği yaptığım ziyaretler bile suç unsuru olarak gösterilmiştir" diye konuştu. Cihaner, aleyhinde gizli tanık olarak iftiralarda bulunan İlyas Meral hakkında yalancı tanıklıktan dava açıldığını hatırlatarak, "Ben bu soruşturmayı tek sözcükle 'cinnet' olarak tanımlıyorum.

Akıl ve mantık tutulması olarak görüyorum" dedi. 'Bu Bir Engizisyondur' Kovuşturma aşamasını da eleştiren Cihaner, hakkında yapılan uygulamaları "Bu bir engisizyondur" diye niteleyerek, artık hukukun ve mantığın bittiği bir yerde olunduğunu savundu. Cihaner, "İddiayı araştırmadan birini suçlayacaksın. Sonra kendini akla diyeceksin. Bu akla ve mantığa yanlıştır. Kimlik 208 bilgilerim hariç bundan sonra hiçbir soruya cevap vermeyeceğim" dedi. Öte yandan Cihaner'in Osman Şanal Aleyhine açtığı davada Adalet Bakanlığı yargı tarihinde görülmemiş bir manevra ile 'reddi hâkim' talebinde bulundu! Erzincan Cumhuriyet Başsavcısı İlhan Cihaner, eski Erzurum Özel Yetkili Savcı Osman Şanal'ın İsmailağa soruşturmasıyla ilgili dosyaya ilişkin yasaya ve nezakete aykırı davrandığı; bu yolla da görevi kötüye kullandığı iddiasıyla Adalet Bakanlığı'na suç duyurusunda bulunarak, soruşturulmasını istemişti. Cihaner'in 25 Ağustos 2009 tarihli bu istemine Adalet Bakanlığı, yasada belirtilen 60 günlük süre içerisinde olumlu ya da olumsuz herhangi bir yanıt vermeyince, avukatı Turgut Kazan aracılığıyla, herhangi bir karar verilmemesini Bakanlığın "ret" yönünde işlemi sayarak bunun iptali istemiyle Ankara İdare Mahkemesi'ne dava açıyor. Dava dilekçesinde, Şanal'ın Erzincan Başsavcılığınca yürütülen ve görev alanına girmeyen İsmailağa ve Gülen Cemaati'ne ilişkin soruşturma dosyasında, "kuralları ve uygulamayı hiçe sayarak, gizliliği ihlal ettiği, soruşturmaya zarar verdiği" savı öne çıkarılmıştı. Ancak, Ankara 1. İdare Mahkemesi'nde görülecek davanın duruşması sürpriz bir gelişme nedeniyle yapılamadı. Nedeni, Adalet Bakanlığı'nın duruşmadan bir gün önce mahkemeye "reddi hâkim" talebini iletmesi. Bu girişimle Bakanlık kendi yargıcını istememiş oldu.

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir