Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Washington Post: 'Türkiye Osmanlı Geçmişine Dönüyor'

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Washington Post: 'Türkiye Osmanlı Geçmişine Dönüyor'

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 03:21

Washington Post: 'Türkiye Osmanlı Geçmişine Dönüyor'

ABD'nin önde gelen gazetelerinden Washington Post'un yazarı Richard Cohen, Amerikan yönetiminin dünya çapındaki etkisinin düşüşüne işaret ederken "Türkiye'nin bir asırlık laiklik yerine, Osmanlı geçmişine dönen İslami bir devlet olmaya doğru gittiğini" yazdı.

Cohen, "dünyanın en kudretli ordusuna komuta eden" ABD Başkam Barack Obama'mn olayları etkileme gücünün kayıp gittiğini vurguladığı makalede, Türkiye'yle ilgili olarak şu değerlendirmede bulundu:

"Avrupa'nın dış kenarındaki Türkiye, bir zamanlar Osmanlı İmparatorluğu'nun bölgede sahip olduğu nüfuzu yeniden kurma arayışında. Aynı zamanda, olasılıkla Mustafa Kemal Atatürk'ün bir asırlık laikliğinin yeterli olduğu sonucuna vararak, daha İslami bir devlete dönüyor olabilir. Ne olursa olsun, Türkiye için yapabileceğimiz fazla bir şey yok. ABD'ye Soğuk Savaş müttefiki olarak daha fazla ihtiyaç duymuyor; hatta savaşın başlangıcında Irak'a askeri erişimimizi engelledi. Amerika'nın sönmekte olan çekimi, Osmanlı geçmişinin çekimiyle boy ölçüşemez. İsrail, sakın kendini."

Wall Street Journal: Türkiye Eskisi Gibi Olmayacak!

Türkiye'deki değişimleri 'rejim çatışması' olarak yorumlayan Amerikan gazetesi AKP'nin referandumla son darbeyi indirmeyi amaçladığım yazıyor. Daha önce 3. Ordu K. ve Erzincan C. Başsavcısı davasıyla ilgili olarak 'Türkiye'yi kansız bir iç savaş bölüyor' değerlendirmesini yapan Wall Street Journal gazetesi, bu kez de Ortadoğu tarihçisi Bernard Lewis'in ilginç bir yorumuna yer veriyor: 'Dışarıda İslam ülkelerine yanaşan Başbakan Erdoğan, içeride laik Cumhuriyet'in savunucusu Ordu'ya saldırıyor. Son anayasa değişikliği için halkın onayı alındığı takdirde yüksek yargı da etkisiz kalacak ve artık Türkiye'de hiçbir şey eskisi gibi olmayacak!" Bernard Lewis'in yorumu sadece sözün değil, aynı zamanda başka şeylerin de bittiğini göstermiyor mu?

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 6 misafir