1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Banu Avar ABD Merkezli Operasyonların 68 Ülkede Aynı Anda

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2010, 03:07
gönderen TurkmenCopur
Banu Avar ABD Merkezli Operasyonların 68 Ülkede Aynı Anda Başlatıldığını Belirtiyor

Avar'a göre, "Önce belirlenen isimler yönetime gelir. Gelir gelmez, ülkenin kaynakları özelleştirilmeye başlanır. Tüm fabrikalar kapatılır. İnsanlar, aç, işsiz kalır ve sokaklara dökülür. Evinden çıkamaz hale gelir. Daha sonra ise televizyonlar aracılığıyla zehir enjekte edilmeye başlanır." Son dönemde, Türk televizyonlarında yer alan yarışma ve evlilik programlarının bu amaçla yaygınlaştığını söyleyen Avar, bu programlarla toplumun kutsal değerlerine ve nimetlerine hakaret edildiğini, kadınların aile değerlerinden uzaklaştırıldığını, eğitimli kadınların ise yalnız ve özgür kadın imajı ile dönüştürüldüğünü ileri sürüyor. Kültürel anlamda büyük bir düşüş yaşandığını belirten Banu Avar, bu süreçte etnik kaşıma, etnik sendikacılık operasyonlarının başladığını ve iç savaş için düğmeye basıldığını söylerken Yugoslavya örneğini veriyor:

"Bu süreç, Yugoslavya'da olduğu gibi ordu ve polisin karşı karşıya getirilmesiyle sonuçlanır. Bu ülkede askere karşı polis silahlandırılmıştı. Daha sonra barış gücü askerleri 'Biz sizi ayırmaya geldik' diye devreye girer. Ülkenin petrol bölgeleri ve havzaları ile tüm stratejik alanlarına el koyulur. Bu şablon herkesin aklının bir köşesinde durmalıdır".

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek

Re: Banu Avar ABD Merkezli Operasyonların 68 Ülkede Aynı And

MesajGönderilme zamanı: 21 Kas 2010, 03:08
gönderen TurkmenCopur
Bir Köşe Yazarımız Demirel'in Sözlerini Anımsamamızı İstiyor

"Yıl: 2008... Yer: Güniz Sokak... Süleyman Demirel, Ergenekon davasının hız kazandığı günlerde evinde gerçekleştirdiği beyin fırtınası toplantılarında eski politikacılar, siyasi uzmanlar, büyükelçiler, stratejistler ve danışmanlarla Türkiye'nin nereye gittiğini tartışıyor. Demirel, kafasındaki bazı soru işaretlerini ortaya döküyor.