Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Haberal: "Çok Enteresan Sorular, Çatı Akarsa Hepimiz Islanır

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Haberal: "Çok Enteresan Sorular, Çatı Akarsa Hepimiz Islanır

Mesajgönderen TurkmenCopur » 21 Kas 2010, 02:47

Haberal: "Çok Enteresan Sorular, Çatı Akarsa Hepimiz Islanırız"

İkinci Ergenekon davasında tutuklu sanık Başkent Üniversitesi Kurucu Rektörü Prof. Dr. Mehmet Haberal, çapraz sorgusunda, Bülent Ecevit'in tedavi sürecine ilişkin sorulara tepki gösterdi. "Hipokrat yemini ettim. Hekim, hastanın izni olmadan bilgi verme hakkına sahip değildir" diye konuşan Haberal, "Döndürüp döndürüp soracağınıza ne öğrenmek istiyorsanız onu sorun ki, 358 gündür tutuklu kalmama neden olan kuvvetli suç şüphesi ortaya çıksın" şeklinde tepkisini dile getirdi.

Prof. Dr. Haberal'ın tedavi gördüğü İstanbul Üniversitesi Kardiyoloji Enstitüsü'ndeki hasta odasından video konferans sistemiyle gerçekleştirilen çapraz sorgusunda, üye hakim Hasan Hüseyin Özese, "Ecevit 4 Mayıs 2002'de Başkent Üniversitesi Ankara Hastanesi'ne başvurmuş, şikayeti neydi" dedi. Haberal, Bülent Ecevit'in Hindistan gezisi sırasında problemler yaşadığını belirterek "Karın ağrısı şikayetiyle geldi. Gaz şikayeti vardı. Düzelttik, bir gün kaldı ve taburcu ettim" dedi. Bülent Ecevit'e nasıl bir tedavi uygulandığı sorusuna tepki gösteren Haberal "Hasta ile ilgili bilgi verebilmem için kendisinin izin vermesi gerekir. Hipokrat yemini ettim. Hasta ile hekim arasındaki ilişkiyi bir tek Allah bilir. Raporları dosyada mevcuttur" diye konuştu.

Özese'nin Bülent Ecevit'e Başkent Hastanesi'nde ne gibi tetkikler yapıldığı sorusu karşısında Haberal sinirli bir ses tonuyla şunları söyledi:

"Buna hakkınız yok. Hiç kimse hekime hastasıyla ilgili böyle bir soru yöneltemez. Hiçbir güç bana bu soruyu yöneltemez. 'Bir hastaya ne yaptınız' sorusuna; Yazık, döndürülüp döndürülüp aynı sorular soruluyor" diye karşılık verdi. Yargıç Özese'nin Ecevit'in tedavi sürecine ilişkin iddiaları hatırlatması üzerine Haberal, "Bu ifadeler, yasal olmayan tanık, o dönemin koruma müdürü Recep Birgün'e ait" dedi.

Haberal, Cumhuriyet gazetesi imtiyaz sahibi İlhan Selçuk ile ilişkisine ilişkin soruyu ise:

"İlhan Selçuk'u medyadan tanırım. Merhum Doktor Hüsnü Göksel'in arkadaşıydı. Hacettepe'ye onu ziyarete gelmiş olabilir.

Selçuk, medyamızın çok değerli bir yazarıdır" şeklinde yanıtlarken, Mustafa Balbay için "Mustafa Balbay, Cumhuriyet'in Ankara Temsilcisidir. Cumhuriyet'ten tanırım. Daha sonra bizim Kanal B'de programlara katılmıştır. Çok değerli bir gazeteci ve köşe yazarıdır. Yakın ilişkimiz yok, ama Mustafa Bey'e saygı duyarım" dedi. Özese'nin Eşgüdüm Komitesi ve eski bakanlardan Ufuk Söylemez'in bu toplantılara katılıp katılmadığı sorusunu "Çok enteresan sorular. Benim ülkem demokratik bir hukuk devleti mi, yoksa başka bir şeye mi gidiyoruz. 'Haberal terör örgütü kurucusu' iddiası çok ağırıma gitti. Bana kurşun atsanız daha az etkili olurdu. Eşgüdüm Komitesi ülkenin sorunlarına çözüm bulmak için kurulan bir oluşum. Bir sivil toplum kuruluşudur." diye yanıtladı.

Rektörlerin 25 Ekim 2003 tarihinde Anıtkabir'e yürüyüşleri konusundaki soruya ise tepkili bir şekilde "Anıtkabir'e bütün üniversiteler katılmıştır. Anayasal haktır. Bunlar yapılmayacaksa Türkiye nasıl bir demokratik hukuk devletidir. Türkiye'de yargıçlar yok mu? Bir suç varsa ispat edilip cezası verilmeli ki suçsuzlar da rahat dolaşsın. Kuran'da 'hırsızlık yapanın elini kesin' diye ayet vardır. Yani 'suçluları cezalandırın' der." yanıtını verdi. Özese'nin sorusu üzerine Haberal, "Fatih Hilmioğlu Hacettepe Üniversitesi'nden öğrencimdir. Emekli olduktan sonra geldi, bizim üniversitede çalışmak istediğini söyledi, kabul ettik. Ben Hilmioğlu'na talimat vermişim. Böyle bir şey yok. Benim görevim ülkemi korumak, hizmet etmektir. İftira rejimine doğru gidiş var" diye konuştu.

Eski Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Şener Eruygur'u sadece resmi toplantılarda gördüğünü, tutuksuz sanık emekli Orgeneral Hurşit Tolon ile bir sorun nedeniyle Genelkurmay Başkanlığı'na gittiğinde karşılaştığını anlatan Haberal, şunları anlattı:

"1978'de Avrupa'dan ilk kez, ölen bir insanın böbreğini getirterek nakil yaptım. 1979'da organ nakli yasası çıktı. Tolon Amerika'dayken bu konuyla yakından ilgilenmiş. Genelkurmay'da karşılaşınca, organ bağış sistemini bütün askerlere dağıtmak üzere bir sistem yaptığını söyledi."

Kaynakça
Kitap: Kansız Savaş
Yazar: Osman Özbek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir