Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Dokunulmazlık Bin Ayıbı Örtüyor

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Dokunulmazlık Bin Ayıbı Örtüyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 31 Ara 2010, 02:37

DOKUNULMAZLIK BİN AYIBI ÖRTÜYOR

Türkiye'nin siyasal yaşamı boyunca en çok tartışılan konuların başında milletvekilliği dokunulmazlıkları geliyordu. Öyle ki, seçim dönemlerinde hemen hemen her parti dokunulmazlıkları kaldıracağı vaadinde bulunuyordu, seçmenlere. AKP de kendisine oy verenlere dokunulmazlıkları kaldıracağı sözünü vermişti. Ancak Erdoğan, parlamentoya girdikten sonra bu konuyu unutuvermişti.
Peki siyasilerin seçmenden oy alabilmek için siyaset malzemesi yaptıkları dokunulmazlık ne kadar "ayıbı" örtüyordu ki, kaldırmaya kimse yanaşmıyordu? Kısaca, seçimden önce ya da sonra suç işlediği ileri sürülen bir milletvekilinin, Meclis kararı olmadıkça, sorgulanamaması, tutuklanamaması ve yargılanamaması idi. Ve bir milletvekili hakkındaki ceza hükmünün vekilliği sona erene kadar yerine getirilememesiydi.

DÜNYADA DOKUNULMAZLIK UYGULAMASI

Oysa demokratik birçok ülkede, Türkiye'dekine benzer şekilde sınırsız yasama dokunulmazlığı olmadığı, CHP Kadın Kolları'nın milletvekili dokunulmazlıklarının kaldırılması amacıyla başlattığı "hesap ver" kampanyasının çalışması sonucu ortaya konuldu. Kadın Kolları'nın çalışmasına göre, Fransa'da parlamento üyeleri hakkında soruşturma açılabiliyor, evleri aranabiliyor, hatta yargılanabiliyordu. Yalnızca tutuklama ve hürriyetten mahrum edici veya hürriyeti sınırlayıcı diğer önlemler parlamentonun izniyle uygulanabiliyordu. İngiltere'de ise parlamentere yalnızca tutuklanmama ve hapsedilmeme güvencesi veriliyordu. Japonya ve İtalya'da da benzeri bir uygulama yapılıyordu. ABD, Kanada, Avustralya, Avusturya, İrlanda, Belçika, İsviçre, İzlanda, Japonya ve Lüksemburg'da dokunulmazlık yalnızca parlamentonun toplantı dönemi için geçerliydi.

Finlandiya ve İsveç'te dokunulmazlıktan yararlanılıp yararlanılmayacağında ise suç için öngörülen cezanın üst sınırı belirleyici oluyordu. Finlandiya'da altı aydan fazla, İsveç'te ise iki yıldan fazla hapis gerektiren suçların işlenmesi durumunda milletvekilleri dokunulmazlıktan yararlanamıyordu.

KENDİLERİ NE DOKUNDURTMADILAR

Türkiye ise kendi milletvekillerinin çoğunlukta olduğu dokunulmazlık dosyalarının aralanması yolunu açmak bir yana konuşulmasından bile rahatsızlık duyan bir AKP iktidarını görüyordu. TBMM'de toplam 150 milletvekili hakkında 282 dokunulmazlık dosyası bulunuyordu.

TBMM'de AKP'li 87 milletvekili hakkında 100'ü aşkın dokunulmazlık dosyası öylece raflarda bekletiliyordu. AKP'li 87 vekilden 24'ü hakkındaki suçlama ise anayasadaki "milletvekilliğine engel suçlar" arasında sayılıyordu.

AKP'nin suçlanan milletvekilleri şöyleydi:

Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Abdullah Çetinkaya, Abdülkadir Aksu, Abdurrahman Müfit Yetkin, Adem Baştürk, Ahmet Koca, Ahmet Gökhan Sançam, Ahmet Münir Erkal, Akif Gülle, Ali Sezai, Ali Coşkun, Ali Ayağ, Ali Er, Ali Öğüten, Ali Yüksel Kavuştu, Asım Aykan, Ayhan Sefer Üstün, Bayram Özçelik, Cahit Can, Dengir Fırat, Enver Yılmaz, Erdoğan Özegen. Ergün Dağcıoğlu, Eyüp Fatsa, Fahri Çakır, Fazlı Erdoğan, Fehmi Öztunç, Hanefi Mahçiçek, Halil Ürün, Hasan Angı, Hasan Bilir, Hüseyin Beşli, Hüsnü Ordu, İbrahim Köşdere, İdris Naim Şahin, İsmail Özgün, İsmail Soylu, Kemal Unakıtan, Kenan Altun, Kerim Özkul, Kerim Yıldız, Mahfuz Güler, Mahmut Uğur Çetin, Mehmet Kılıç, Mehmet Salih Erdoğan, Mehmet Erdemir, Mehmet Emin Tutan, Mehmet Mehdi Eker, Mehmet Sarı, Mehmet Sekmen, Mehmet Ceylan, Metin Kaşıkoğlu, Mikail Arslan, Muharrem Candan. Mustafa Açıkalın, Mustafa Eyiceoğlu, Mustafa Çakır, Mustafa llıcalı, Mustafa Ünaldı, Muzaffer Baştopçu, Muzaffer Külcü, Naci Aslan, Nevzat Doğan, Nevzat Pakdil, Nihat Ergün, Orhan Yıldız, Orhan Taş, Osman Aslan, Osman Nuri Filiz, Osman Pepe, Öner Gülyeşil, Özkan Öksüz, Polat Türkmen, Reha Dene-meç, Remzi Çetin, Resul Tosun, Sadullah Ergin, Sabri Varan, Selami Uzun, Selahattin Dağ, Soner Aksoy, Vecdi Gönül, Yahya Baş, Yüksel Çavuşoğlu, Zeyid Aslan, Zülfü Demirbağ.

Meclis'in tozlu raflarına kaldırılan ve ısrarla açılması istenmeyen dosyalarda kimler nelerle suçlanmıyordu ki...
TBMM Başkanlığı'na ulaşan ve dokunulmazlık zırhının kaldırılması istenen fezlekelerdeki bazı AKP'liler ve Haklarındaki suçlamalara bakalım şimdi de...

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan:

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı döneminde görevi ihmal, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilikle cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.

İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül:

Necmettin Erbakan'ın siyasi yasaklı hale gelmesine neden olan ve 2 yıl 4 ay hapis cezasına mahkûm olduğu Kayıp Trilyon davasında, özel evrakta sahtecilik.

Çevre ve Orman Bakanı Osman Pepe ile Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül:

Seçim yasaklarına muhalefet.

AKP Genel Sekreteri İdris Naim Şahin:

İhaleye fesat karıştırmak, hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta sahtecilikle cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.

TBMM Başkanvekili Nevzat Pakdil:

Zimmet, nitelikli zimmet.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Akif Gülle:

Devlet İhale Yasası'na muhalefet.

AKP Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Mir Dengir Fırat:

Basın yoluyla halkı sınıf, din, ırk, mezhep veya bölge farklılığı gözeterek açıkça tahrik etmek.

Kayseri Milletvekili Adem Baştürk:

Zimmet, nitelikli zimmet, görevi ihmal, ihaleye fesat karıştırmak, görevi kötüye kullanmak, Devlet ihale Yasası hükümlerine aykırı davranmak.

İstanbul Milletvekili Mehmet Mustafa Açıkalın:

İhaleye fesat karıştırmak, nitelikli zimmet, zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilikle cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak.

İstanbul Milletvekili Hüseyin Beşli:

Nitelikli zimmet.

Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan:

Zimmet, kamu taşıma biletlerinde kalpazanlık, resmi evrakta ve kayıtlarında sahtecilikle cürüm işlemek için teşekkül oluşturmak, tedbirsizlik ve dikkatsizlik sonucu yaralamaya sebebiyet vermek.

Bingöl Milletvekili Mahfuz Güler:

Görevi kötüye kullanmak ve resmi evrakta sahtekârlık.

Şanlıurfa Milletvekili Abdurrahman Müfit Yetkin:

Evrakta sahtekârlık ve kamu kurumunu dolandırmak, Vergi Usul Yasası'na muhalefet.

Bursa Milletvekili Mehmet Emin Tutan ve Giresun Milletvekili Ali Temur:

Özel evrakta sahtecilik.

Konya Milletvekili Özkan Öksüz:

Dolandırıcılık, özel evrakta sahtecilik, Siyasi Partiler Yasası'na muhalefet.

Konya Milletvekili Halil Ürün:

İhaleye fesat karıştırmak.

Elazığ Milletvekili Zülfü Demirbağ:

İhaleye fesat karıştırmak, emniyeti suiistimal.

Sivas Milletvekili Selahattin Uzun:

İhaleye fesat karıştırmak, hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal.

Erzurum Milletvekili Mustafa Ilıcalı:

Görevi ihmal, ihaleye fesat karıştırmak, hizmet nedeniyle emniyeti suiistimal.

Trabzon Milletvekili Asım Aykan:

Görevi kötüye kullanmak, mahkeme kararlarına uymamak.

Kahramanmaraş Milletvekili Hanefi Mahçiçek ve Siirt Milletvekili Öner Gülyeşil:

Görevi kötüye kullanmak.

Kahramanmaraş Milletvekili Ali Sezai:

İmar Kanunu'na aykırı inşaat hakkında yıkım kararını uygulamamak ve gecekondular hakkında mevzuatın öngördüğü işlemleri yapmamak.

Sakarya Milletvekili Ayhan Sefer Üstün:

Müteselsilen görevde yetkiyi kötüye kullanmak.

Düzce Milletvekili Metin Kaşıkoğlu:

Avukatlık görevini kötüye kullanmak.

Afyon Milletvekili Ahmet Koca:

Yetkili mercilerin emirlerine riayetsizlik.

Çorum Milletvekili Muzaffer Külcü:

Avukatlık görevini kötüye kullanmak ve avukatlık görevini ihmal etmek.

Mersin Milletvekili Mustafa Eyiceoğlu:

Görevde keyfi muamele suçunu işlemek.

Kütahya Milletvekili Hüsnü Ordu:

Görevli memura hakaret ve tehdit.

Kütahya Milletvekili Soner Aksoy:

Basın yoluyla hakaret etmek.

Ağrı Milletvekili Naci Aslan:

Sahte olarak tanzim edilen evrakı bilerek kullanmak.

İstanbul Milletvekili Mehmet Sekmen:

Bir kısım kooperatiflere usulsüz arsa tahsis etmek.

Düzce Milletvekili Fahri Çakır:

Genel bir tehlike doğuracak şekilde bina yıkılmasına ve ölüme neden olmak. Ticarete hile karıştırmak.

Burdur Milletvekili Bayram Özçelik:

Yayın yoluyla Cumhurbaşkanına hakaret etmek.

Gümüşhane Milletvekili Sabri Varan:

Kamu görevlisine hakaret etmek.

Kaynakça
Kitap: BİR AKP BELGE'SELİ MASKESİZ SOYGUN
Yazar: İlhan TAŞÇI
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir