Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Erdoğan'ın biyografisine bir katkı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Erdoğan'ın biyografisine bir katkı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 29 Ara 2010, 22:46

Başbakanın biyografisine bir katkı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan zaman zaman giyimiyle medyanın gündemine gelen bir isim. Genelde yapılan haberler övgü dolu. Bizim topraklarımızda henüz "estetik" ile "süsleme" farkı pek bilinmediği için övgüler bazen insanı şaşırtıyor.
Diyanet İşleri başkanının cüppesi dikkatinizi çekiyor mu?
Her geçen yıl cüppe daha süslü hale geliyor.

Önce bir soralım:

Bu cüppe örfi mi, dini mi?
İslam'da cüppe var mı?

Hz. Muhammed namaz kılarken özel bir giysisi var mıydı? Yoktu. Dört halifenin özel bir cüppesi, kıyafeti var mıydı? Yoktu. Demek ki İslam'da cüppe yok.
Son yıllara kadar Diyanet İşleri başkanları sade, beyaz bir cüppe giyerlerdi. Sedefler, kaftanlar yoktu öyle.
Peki, Neden her geçen Yıl Diyanet işleri başkanının cüppesi süslü hale geldi? Nereden çıktı bu sedef düğmeler, kaftanlar?
Nasıl sormayız: Özlenen Osmanlı şeyhülislamlığı mı?

Neyse konumuz bu değil...
Konumuz odatv.com'da yer alan bir haber.
Habere göre, Emine Erdoğan her ayın belli günleri birkaç yakın arkadaşıyla akşam saatlerinde İstanbul Kanyon'daki Harvey Nichols mağazasına gidiyor. Nedense gidişini gizliyor; örneğin mağazaya garaj kapısından giriyor.
Herhalde güvenlik için!
Bu arada yine güvenlik için olacak Harvey Nichols mağazası Emine Erdoğan gelmeden birkaç saat önce müşterilere kapatılıyor.
Emine Erdoğan Harvey Nichols'ın satış danışmanları eşliğinde alışverişini yapıyor. Yine kimselere görünmeden asansörle direkt garaja iniyor ve kendisi bekleyen araçlarla Kanyon'dan ayrılıyor.
Haber böyleydi.

Bu haberden sonra Emine Erdoğan odatv.com'u mahkemeye verdi. 5 000 TL'lik tazminat davası açtı. Emine Erdoğan dava dilekçesinde kişilik haklarının zedelendiğini öne sürdü.
Alışveriş merkezinden alışveriş yapmanın bir hakaret olarak görülmesi ilginçti!
Dava, Ankara 10. Sulh Hukuk Mahkemesi'nde görüldü.

Herhalde mahkeme heyeti de böyle bir davayla ilk kez karşılaşmış olacak ki, davada tazminat koşullarının oluşmadığına karar verdi. Yani Emine Erdoğan'ın açtığı davayı reddetti.
Böylece Emine Erdoğan hayatında ilk kez bir medya kuruluşuna açtığı davayı kaybetti.

Dünyanın her yerinde başbakan eşlerinin kıyafetleri, nereden alışveriş yaptıkları haber olarak medyada yer alır. Fransa'da yaşanan sıcak bir olayı örnek vermeliyim:

Fransa'da hükümet yanlısı Le Figaro gazetesi, Fas asıllı Adalet Bakanı Rachida Dati'nin fotoğrafından, parmağındaki 16 000 euro'luk yüzüğü silince büyük bir skandal patladı.
Evet, Le Figaro, Dati'yle yapılmış röportajda kullanılan fotoğrafta Dati'nin parmağındaki Chaumet marka 15 900 euro (yaklaşık 33 500 YTL) değerinde elmaslarla süslü yüzüğü fotoshop yöntemiyle silmişti.
Olay, Le Figaro gazetesinin "yandaş medya" olmakla suçlanmasına yol açtı.

Bu suçlamalar üzerine, Le Figaro'mm görsel yönetmeni Debora Altman, "Dati'nin kararımızdan hiç haberi yok. Kendi inisiyatifimizle yaptık. Ve kararımızdan pişman değiliz. Gösterişli yüzüğün sözlerinden daha fazla göze çarpmasını istemedik" savunmasını yaptı.

Hatırlanacağı üzere Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün eşi Hayrünnisa Gül'ün bir serginin açılışında parmağında bulunan yüzük de Türkiye'de konu olmuştu.
"Firs Lady" Hayrünnisa Hanım'ın parmağında; 65 000 YTL'lik tek taş topaz "İstanbul yüzüğü"nde Ayasofya ve Topkapı Sarayı'nın motifleri vardı.
Yüzük bizim medyada Bayan Gül'ün şıklığını artırdığı için övülmüştü! Neyse... İki ülkenin iki kültür, iki medya arasındaki farkı bu diyelim! Suudi Arabistan kralının hediye ettiği mücevher iddialarına ise hiç girmeyelim.

Konumuza dönersek, Emine Erdoğan politikacı eşlerinin kıyafetlerinin haber olduğunu iyi bilir.
Harvey Nichols mağazasından alışveriş yapmasını "kişiliğine hakaret" olarak görmesi için bir nedeni olmalı kuşkusuz.
Niye bu kadar tepki göstermişti acaba? Bu soru önemli.
Çünkü odatv.com'un Erdoğan ailesi için yaptığı şu haberlere nedense hiçbiri bir tepki göstermedi...

Bu haberlerden biri Verso Strateji Uzmanı Erhan Göksel'in "Başbakan'a soru" başlığı altında dostlarına attığı şu mesajdı:

BAŞBAKAN,
- 23.7.2001 tarih ve 2501 sayılı gider pusulası ile A. Burak Erdoğan'a altın takı bozdurma ödemesi yapan Asgold AŞ 262.802.364.000 TL ödedi mi?
- 23.7.2001 tarihinde oğlunuz Burak Erdoğan, altın takı bozdurma ödemesi yapan Asgold AŞ'den aldığı 262.802.364.000 TL'yi size borç mu verdi?
- 2001'de oğlunuzdan aldığınız 262 milyar TL tutarındaki borcun ödendiği, ancak 7 Şubat 2006 tarihli mal beyanınızda gözükmediği doğru mu?

Bu sorular nedeniyle odatv.com'a bir açıklama gelmedi. Dava da açılmadı. Gerçi sonra Erhan Göksel Ergenekon soruşturması nedeniyle gözaltına alınıp sorgulandı; ama bunun bu sorularla bir ilgisi varmıydı, bilemem...

Devam edelim:

Sonra yerel seçimler döneminde CHP'li Kemal Kılıçdaroğlu ortaya bir isim attı: Ekrem Tosun.

Ardından Kılıçdaroğlu şunu sordu:

"Başbakan Ekrem Tosun'u tanı yor mu?" İş hemen anlaşıldı. Ekrem Tosun meselesi açığa çıktı. Artık Türkiye bir ismi yakından tanıyor: Cihan Kamer.
AKP döneminde yıldızı parlayan işadamlarından.

Hangi "değerli taşı" kaldırsanız altından Cihan Kamer çıkıyor:

Bir bakıyorsunuz Fenerbahçe yönetim kurulunda... Bir bakıyorsunuz İstanbul'daki sel felaketinde yedi şoförün öldüğü dere kenarındaki TIR garajının sahibi.

Neyse konumuz Cihan Kamer değil; gün gelir AKP'nin işadamları da kitap olur! Konumuza dönersek:

Hani, Erhan Göksel, Burak Erdoğan'ın altınlarını sormuştu.
İşte bu Ekrem Tosun bu altınların akıbetinin ortaya çıkmasına neden oldu.
Burak Erdoğan'ın eşi Sema ile Recep Tayyip Erdoğan'ın diğer oğlu Bilal ortak olup İstanbul Atatürk Havaalanı freeshop bölümünde bir altın mağazası açtılar.
Atagold firmasına ait mağazanın hepsine sahip değillerdi, diğer ortakları Cihan Kamer ve Ekrem Tosun'du.
Kılıçdaroğlu'nun sorduğu Ekrem Tosun, Erdoğan ailesinin ortağıydı. Bu ortaklıktaki sermayeleri düğün takılan mıydı, bilinmez!

Ancak Erdoğan ailesinin çocukları ticari hayatta çok aktiftiler. Örneğin, Başbakan Erdoğan'ın Necmettin Erbakan'dan dolayı adına Necmettin Bilal ismini verdiği genç yaşındaki başarılı oğlunun sadece kuyumcu mağazası yoktu; kozmetikten fast-food zincirine kadar birkaç şirketi daha vardı. Maye Dış Ticaret, Doruk Izgara Limitet Şirketi, Atagold AŞ...

Emine Erdoğan Harvey Nichols mağazasından alışveriş yaptığını ya zanları mahkemeye veriyor, ama oğlu Bilal Erdoğan ABD'nin ünlü makyaj malzemesi üreticisi Bellapierre Cosmetic ürünlerinin Türkiye'de ortaklık yapmasına onay veriyor. Demek ki Emine Hanım'ın meselesi Harvey Nichols mağazasından alışveriş yapması değildi. Neydi peki?..
Bilal Erdoğan iyi de para kazanıyor anlaşılan; ABD'de 261 500 dolara ev aldı.

Düşünsenize başarıyı; babaları 1994'te İstanbul belediye başkanı olarak gösterdiği mal beyanında, sadece 5110 lira serveti vardı.
Her ne kadar ünlü Forbes dergisi dünyanın en zengin politikacıları arasında Başbakan Erdoğan'ı 8. sırada gösterse de ben inanmıyorum. Güya Erdoğan'ın serveti İngiltere kraliçesinden, Norveç kralından, Monako prensinden filan fazlaymış!
Servetini bilmem ama Erdoğan kim ne derse desin politikada son derece başarılı oldu.

Kaynakça
Kitap: BU DİNCİLER O MÜSLÜMANLARA BENZEMİYOR
Yazar: Soner Yalçın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir