Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fehmi Koru'nun yalısı

Bu 10 senelik süre içinde, AKP Hükümeti'nin yaptığı başarılı "Amerikan Uşaklığı" görevi sayesinde Amerika Irak'ı işgal etmiştir. Sonrasında 1,5 milyon Müslüman'a, Amerika ve AKP tarafından Soykırıma tabi tutulmuştur.
Genelkurmay Başkanları yeniden Amerika'nın hizmetine girdiler(örneğin Hilmi Özkök).
Hilmi Özkök döneminde Şanlı Türk Askerimiz'e çuval giydirilmiştir. Sonrasında Kahramanımız Aziz Ergen Paşa çuval rezaletinin intikamını almıştır, ancak yine AKP döneminde emekli yapılmıştır. Sonrasında R.T.E.'ye "ABD'ye nota verecekmisiniz" diye sorulunca, cevabı "Ne veriyoruz müzik notası mı bu" olurken, Suriye konusunda tam tersi açıklamaları neden yaptığı açık bir şekilde ortadadır.
AKP, PKK teröristlerini ödüllendirdi, Türkiye’de kahraman gibi(Habur İhaneti) karşılanmalarına izin verildi. Oslo’da Tayyip ve Öcalan, İngiltere’nin emriyle ihanet anlaşmasına seve seve imza attılar! Tayyip Yahudilerden üstün hizmet madalyası almıştır ve asla geri iade etmemiştir!
Hizbullahçı teröristler, anlamsız bir şekilde beraat ettirilip ödüllendirildiler.
Silivri'deki Kahramanlarımız en kötü şartlarda yaşarlarken, İmralı'daki terörist bozuntusu Öcalan'ın en lüks hücrelerde yaşatılmasına izin verildi ve buradan bu şerefsize PKK'yı yönetebilme yetkisi verildi. AKP yetkilileri, ABD emriyle, Öcalan ile defalarca işbirliği yaptılar.
ABD-Erdoğan-Mehmet Ali Talat İşbirlği sonucunda KKTC'nin Tam Bağımsızlığını yok edebilmek için önemli anlaşmalar yapıldı. Yunanistan resmen adalarımızı işgal etmiştir.
Erdoğan ve Yandaşları yaptıkları yolsuzluklar sonrasında aşırı derecede zenginleştiler.
Tüm değerli Topraklar ve Milli Kuruluşlar Düşman devletlere satıldı.
Arap Milliyetçisi R.T.E. kendisini Davos fatihi zannederken(Davos olayı bir kurgu-senaryodur), buna karşısında, şerefsiz Tayyip, Azerbaycan Türkleri'nin Namus Meselesi olan Karabağ Soykırımı'na karşı kasıtlı bir şekilde duyarsız kalıp Soydaşlarımıza hakaret etmiştir! Büyük tepki ve baskı olmasa, AKP Ermenistan ile sınırların açılmasını sağlayacaktı.
İşsizlik oranları %30’lara tırmanmaktadır.
Atatürkçü Kahramanlarımız, Şanlı Ergenekon Destanımız'ın adı verilen sahte bir suçlamayla tutuklanıp zindanlara atılmıştırlar.
-Kuzey Irak’taki kukla PKK-Barzani devletine savaş ilan etmesi gerekirken, AKP, ABD’nin emriyle Suriye’yi düşman ilan edip bağımsız bütünlüğümüzü kasıtlı olarak tehlikeye atmaktadır. AKP Barzani’yi resmi devlet başkanı olarak tanıdı. AKP ve yandaşları Kuzey Irak’ta PKK’yla işbirliği yaparak zenginleştiler.
-Tek Çözüm, 1960 devriminde olduğu gibi bir Milli Güç Birliğindedir. Bu birliğin başında İşçi Partisi olmalıdır. Kılıçdaroğlu, Bahçeli ve onların etrafındaki CIA ajanlarının, aynen Tayyip ve Feto gibi ABD'nin ajanları olduğu açık bir şekilde ortaya çıkmıştır son dönemde! CHP ve MHP'nin Sorosçu, MİT'çi, Fethullahçı, CIA'ci olmayan Milli Atatürkçü tam bağımsız halk önderleri bir çatı altında birleşip CHP ve MHP üst yönetimini ele geçirip buraları tam bağımsız Atatürkçü'lerle doldurup düzmece olmayan bir CHP-MHP-İP Milli Türk Güçbirliğini kurmaları gerekir!
Önümüzdeki dönemde Türk Milletimizin izlemesi gereken siyasi strateji:
1. Bölücü Anayasa’ya HAYIR, Türk’lük Maddesini Anayasa’dan Çıkartamazsınız!
2. Yurtta Sulh, Cihanda Sulh, Suriye Kardeştir, ABD Kalleştir!
3. NATO'dan çıkmalıyız, Kuzey Irak işgal edilip PKK'nın kökü kazınmalıdır! Türk-Kürt Kardeştir, ABD Kalleştir!
4. FETO'CILAR, TAYYİP, AKP'LİLER, HEPSİ YARGILANACAK, AKP HÜKÜMETİ BEKLENEN EKONOMİK KRİZLE DEVRİLECEK, GÜÇ KAYBEDEN ABD ORTA DOĞU VE TÜRKİYE'DEN DEFOLUP GİDECEK. ASİL TÜRK SOYUMUZ BÜTÜN AVRASYA TÜRKLERİ BİRLEŞTİRİP TÜRK BİRLİĞİNİ KURACAKTIR VE CİHAN HAKİMİYETİNİ YENİDEN KURACAĞIZ, BUGÜN BİZE YAPILAN TECAVÜZLERİN İNTİKAMI ALINACAKTIR, KORKUN BİZDEN!

Fehmi Koru'nun yalısı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 29 Ara 2010, 21:40

Fehmi Koru'nun yalısı

Fehmi Koru (ya da müstear adıyla Taha Kıvanç) uzun yıllar Ankara'da oturdu. Milli Gazete, Zaman macerasından sonra Yeni Şafak'a geçti.
Bu gazetede çalışırken İstanbul'un solcu liberalleriyle ya kın oldu. İstanbul'daki hayatı sevmeye başladı; önce Cihangir'e "çalışma ofisi" kurdu. Burada yatıp kalktı; çalıştı.
Birkaç yıl sonra eşi ve çocuklarım da İstanbul'a getirdi. Tabii "çalışma ofisi" kalabalık bir aileye yetmedi.

Fehmi Koru kararını verdi:

Madem İstanbul'da yaşayacaklardı, arkadaşlarını ve hükümet erkanını ağırlayacağı bir eve ihtiyaç vardı. Beykoz'da bir yalı buldu.
Hayır hayır, burayı yalı olarak almadı. Karışık oldu; en iyisi şu yalı meselesini baştan anlatmalı...

AKP, bu son yerel seçimde İstanbul'un Beykoz ilçesinde halihazırda belediye başkanlığı yapan Muharrem Ergül'ü tekrar aday göstermedi. Partinin Beykoz adayı, eski belediye başkam Yücel Çelikbilek oldu.
Oysa...

Başkan Ergül'ün tekrar aday olması için Fehmi Koru makaleler yazdı; Beykoz'u sessiz sakin, ne kadar yetkin bir biçimde yönettiğinden övgüyle bahsetti.
Ancak Fehmi Koru'nun yazdığı bu gerekçeler yeterli olmadı ve Muharrem Ergül AKP tarafından tekrar aday gösterilmedi.
Peki, Fehmi Koru, Ergül'ü neden sık sık köşesinde övme ihtiyacı duymuştu? Bunun Beykoz'da yaptırdığı yalıyla ilgisi var mıydı? Herhalde yoktur!
Fehmi Koru İstanbul Boğazı'nın en güzel yerlerinden biri olan, Beykoz Gümüşsuyu Mahallesi, Mezarlık Sok. No. 35 adresinde, 276 metrekare alanı bulunan bir "gecekondu" aldı.
İstanbul Boğazı'nı gören yapılarda bir çivi bile çakılamayacağını herkes bilir.

Ancak birçok kişi, "işi bilenlerin" bırakın çivi çakmayı, evleri yıkıp yalı kondurduğunu bizim odatv.com adlı haber sitemizden öğrendi. "İşi bilen" kişi, sözde gazeteci Fehmi Koru'ydu.
Üç kuruşa aldığı muhteşem manzaralı harabeyi yıkıp yalı yapıvermişti. Oysa ev kentsel sit alanı içindeydi. Boğaz İmar Yasası'na göre yaptığı suçtu. İzni kim verdi? Anıtlar Yüksek Kurulu böyle bir yapılaşmaya nasıl göz yumdu?

Beykoz Belediyesi Hesap İşleri Müdürlüğü'ne kabul tarihi 22.2.2008 olan yalının değerinin milyon dolarlar olduğu belirtiliyor. Odatv.com, Fehmi Koru'nun kaçak yalısına nasıl izin verildiğini İstanbul Kültür ve Tabiat Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu Müdürlüğü'ne sordu.
Müdür Serdar Tuğrul yapıya ilişkin pafta, ada, parsel, mülkiyet duru mu, imar durumu, imar planda kaldığı fonksiyon gibi bilgileri içeren halihazırda harita, kadastro harita, imar durumu vb paftaları istedi!

Sanki bizim görevimizmiş gibi, üşenmedik, hepsini derleyip gönderdik. Henüz bir yanıt alamadık. Bekliyoruz. Bakalım, süreç bundan sonra nasıl işleyecek?
Bu arada Fehmi Koru'nun yalısının ilk misafiri kim oldu dersiniz; Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve eşi.
Ne diyelim, hayırlı olsun...

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 920 bin lira ödeyerek iki adet satın aldığı, Ümraniye'de TOKİ ortaklığıyla yapılan İdealist Kent Villaları'nın su havzasına kaçak olarak yapıldığı konusuna hiç girmeyelim!
Biz İslam dergisinin yiğit mücahidi Fehmi Koru'nun medya macerasına devam edelim.
Dünün mücahidinin bugün medyadan kaç para kazandığım tahmin edebiliyor musunuz?
Kanal 7'de hafta içi her gün 18.30'da akşam haber bülteninde günde mi yorumluyor.
Kanal 24'te her çarşamba, "Acaba" adlı bir program hazırlıyor. Atv'de her cumartesi Hasan Bülent Kahraman ve Semra Orkan'la birlikte "Beyin Fırtınası" adlı bir programda yine karşımıza çıkıyor. Bitmiyor.
Pazar da çalışıyor. TRT 1'de "Politik Açılım" adlı programda görüyoruz onu.

Yeni Şafak'ta, hem Taha Kıvanç hem de kendi imzasıyla makaleler kaleme alıyor.
İnsan merak ediyor, nasıl oluyor da bu kadar kanalda birden çalışabiliyor? Bu ilişkiler ağını neye borçlu? Hadi hepsini geçtik; ne kadar para alıyor?
Atv'deki program TMSF döneminde başlamıştı ve iki yıllık sözleşmesi vardı. Hiç izlenmeyen bu program başına 8 milyar lira alıyordu. Aylık 32 milyar!
TRT'den program başına haftalık 2.400 TL, yani aylık 9.600 TL;
Kanal 7'den aylık 11.000 TL;
Kanal 24'ten program başına haftalık 5 500 TL, yani aylık 22.000 TL; Yeni Şafak'ta ki yazılarından ise (Fehmi Koru ve Tana Kıvanç imzalı), eğer zam gelmemişse aylık 15.000 euro (yaklaşık 31.000 TL) alıyor.

Bu miktarları topladığımızda, aylık maaş 105 600 TL olarak görünü yor. Doğru mu?
Bunu şundan sordum; yazılanların "devede kulak olduğu", Fehmi Koru'nun aslında daha fazla kazandığı iddia ediliyor. Vay bee! Neyin karşılığı acaba bu kadar para ?
Bir iki ucuz komplo teorisi söyleyip yazması için değil herhalde? Çünkü bu kadar para alan Fehmi Koru'nun programlan hiç seyredilmiyor.
Atv'de her cumartesi yayınlanan "Beyin Fırtınası" adlı program ne AB'de ne de tüm izleyicilerde ilk 100'de yok.
Kanal 24'te her çarşamba ekrana gelen "Acaba" adlı program keza öyle, ilk 100'e girememiş.

Fehmi Koru'nun gündemi yorumladığı Kanal 7'nin akşam haber bülteni ilk yüze giriyor, ancak 15'lik reytinglere bakıldığında Koru'nun çıktığı anlarda reytinglerde düşüş görünüyor.
Ve pazar günleri TRT'de yayınlanan "Politik Açılım" adlı programa gelelim. Söz konusu program tüm kişiler ölçümlerinde ilk 100'e giremiyor.
Fehmi Koru'nun TRT'deki programıyla aynı saatlerde Vatan yazarı Ruhat Mengi'nin Star TV'de bir programı ekrana geliyor. Adı, "Ruhat Mengi'yle Her Açıdan." Mengi, programdaki konuklarıyla Türkiye'nin en ağır ve siyasi konularını gündeme getiriyor, tartışıyor. Ruhat Mengi'nin programı çok izleniyor. Hem AB'de hem de tüm kişiler ölçümlerinde ilk program ilk on beşe giriyor.

Durum ortada:

Aynı gün, aynı saat dilimlerinde, benzer formatta yapılan iki program ve işte çıkan sonuç. Fehmi Koru'nun programı izlenmiyorken, Ruhat Mengi çok başarılı bir reyting karnesine sahip.
Peki...

Programları izlenmeyen Fehmi Koru dört ayrı kanalda ekranlara çıkarken, başarılı bir programa imza atan Ruhat Mengi'yi neden başka kanallarda göremiyoruz? Neden teklifler hep Fehmi Koru'ya yapılıyor da, Ruhat Mengi'ye yapılmıyor?

Hükümetin medyayı boykot çağrıları yaptığı, maliye üzerinden baskı altına almaya çalıştığı, muhalif isimlere linç kampanyalarının düzenlendiği bir dönemden geçiyoruz.
Türkiye'de her alanda olduğu gibi medyada da bir kırılma noktası, kötüye giden bir dönüşüm yaşanıyor. Fehmi Koru, bu dönüşümün hem mimarlarından hem de figürlerinden biridir.
Onlarca gazetecinin, örneğin Emin Çölaşan'ın bankadaki hesaplarım didik didik eden Maliye Bakanlığı, Fehmi Koru'ya da aynı muameleyi yapmışmıdır?

Kaynakça
Kitap: BU DİNCİLER O MÜSLÜMANLARA BENZEMİYOR
Yazar: Soner Yalçın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 2002-2017: Cumhuriyetimizin 7. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir