1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Kazak Türk'ü İslambek Kuat: Türkiye Bizim İçin Kardeş Halk

MesajGönderilme zamanı: 15 Eki 2015, 01:04
gönderen TurkmenCopur
"TÜRKİYE VE TÜRK HALKI İÇİN DE ÇOK MUTLU OLDUM"

Attığı gol ile Kazakistan'ın gruplardaki ilk galibiyetini almasını sağlayan ve Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt katılmasını sağlayan İslambek Kuat, maç sonrası Kazak basınına yaptığı açıklamada, "Bu zafer için çok mutluyum" dedi. Kendisinin attığı gol ile Türkiye'ye de büyük bir sevinç yaşatan İslambek Kuat, "Türkiye ve Türk halkı için de çok mutlu oldum" ifadesini kullandı. Kuat, "Maçtan önce diğer takımların problemleri bizi ilgilendirmiyordu. Öncelik kendi problemlerimizi çözmek ve gruptaki ilk galibiyetimizi almaktı ama maç sonu Türkiye'nin direkt gittiği yönünde almış olduğum haber beni çok mutlu etti. Türkiye ve Türk halkı için de çok mutlu oldum. Bizim için kardeş halk olan Türkiye'nin EURO 2016'ya katılması beni çok memnun etti. Umarım Fransa'da başarılı olurlar. Zaten çok iyi bir kadroları var" şeklinde konuştu.

SOSYAL MEDYADA GÜNDEM KUAT

Türkiye'nin EURO 2016'ya direkt katılmasının önemli isimlerinden olan İslambek Kuat adına sosyal medyada yüzlerce paylaşım yapıldı. Kullanıcılar, 22 yaşındaki futbolcuyu göklere çıkarırken, özellikle Twitter'da İslambek Kuat adına yazılan tweetlerden bazıları şu şekilde:

"Bugün doğacak erkek çocukların adını İslambek Kuat koysunlar."
"İslambek Kuat adam gibi adamsın be. Devlet maaş bağlasın bu adama."
"'Oğlumla evimin bahçesinde oynarken ikimiz de en sevdiğimiz futbolcular olurduk. Oğlum ben, ben ise İslambek Kuat' Z. Zidane"
"Artık FM'de ilk transferim olacak oyuncu"
"Adını dağlara yazmamız gereken futbolcu"

Sercan SAPANATAN/İSTANBUL, (DHA)

http://www.fanatik.com.tr/2015/10/14/ge ... stu-624660