1. sayfa (Toplam 1 sayfa)

Recep Tayyip Erdoğan: Amerikanın Adamı

MesajGönderilme zamanı: 06 Kas 2010, 11:03
gönderen TurkmenCopur
Tayyip Erdoğan Kasımpaşa'da kendi halinde geçinip giderken önce akıncılara, ardından MSP'ye, MSP ile be­ raber MTTB'ye katılmıştı. Arkadaşları ile beraber sokak­larda "Şeriat Gelecek Vahşet Bitecek", Tek Yol İslam'' gibi sloganları atıyor , bu arada simitçilikten gelen tanı­ şıklıkla şirket'le de içli dışlı oluyordu.

Ne hikmetse Tür­kiye'deki liderler hep simitçilikten gelmeydi, aynı Deniz Baykal gibi. Şirketle tanışmasının ardından Tayyip'in önü açılıyor , önce MSP Gençlik Kolları Başkanı oluyor, derken RP II Başkanı, milletvekili ve belediye başkan adaylıklarının ardından İstanbul Belediye Başkanlığı dönemi ve israil, ingiliz ve ABD Büyükelçilikleri ile ilişkiler başlıyordu.

Belediye başkanlığı ve öncesinde İzak Alaton'un rah-le-i tedrisatından geçtiği için İsrail istihbaratı elemanı ve elçilik müsteşarı Alon Liel'in yanında zorluk çekmiyordu. Tayyip'i bu günlere getiren Mehmet Metiner gibi Kürt danışmanlarının yanında; İngiltere Büyükelçisi Peter Westmacott, ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi aynı zamanda CIA Türkiye ve Ortadoğu masası şefi Mason Morton Abramowitz, ABD'nin eski Ankara Büyükelçisi aynı zamanda CIA Türkiye ve Ortadoğu masası şefi Marc Parris, CIA üst düzey yöneticisi ve karanlıklar prensi lakaplı Richard Perle'den oluşan bir ekipti. Tayyip'i bu ekip ve alt takımı geliştiriyor ve değişime uğratıyorlardı. Şimdi bu değişim ve gelişimin hikayesini 32 kısım tekmili birden izlemeye başlayalım...

Kaynakça
Kitap: Musanın Çocukları
Yazar: Ergün Poyraz