Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İhlas ve İflasın Düşündürdükleri

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

İhlas ve İflasın Düşündürdükleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 11 Ara 2010, 00:26

İHLAS VE İFLASIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ

Başlığımızdaki İhlas, dindeki saygın ve cazibeli bir kavramı ticari kuruluşuna isim olarak seçmiş, binlerce Müslümandan trilyonlarla para toplayarak holdingleşmiş bir kuruluşun adıdır. Hemen söyleyelim ki bir ticari organizasyona Kur'an kaynaklı bir tabiri unvan yapmak, daha ilk adımda bir din istismarıyla karşı karşıya olduğumuz kanısını yaratıyor

İhlas ad ve amblemi, son yıllarda bir iflasın ifadesi oldu. Toplanan paralar battı, kuyruklara dizilen aldatılmış insanlar "Biz onların Müslümanlığına güvenerek paralarımızı teslim ettik!" diye feryat ettiler.
Bunların servetleri haram lokmalarla, kan ve gözyaşıyla doludur.

Bunlar Müslümanlardan topladıkları paralarla hiçbir Müslümanın içine sindiremeyeceği bir saadet zinciri oluşturarak har vurup harman savurmaktadırlar. Din ve Allah'ı saltanat, şehvet ve debdebeye araç yapan bu zihniyetlerin gerçekte Allah, Peygamber ve ruhsallıkla hiçbir ilişkisi olamaz.

İslam. Müslümanları Allah'a teslim olmaya çağırmaktadır: Müslüman geçinen kitle ise bu sömürücülere teslim olmaktadır. Ve bunu dine, imana hizmet sanmaktadır.
İhlas nam saadet zincirinin kırılmasıyla ilgili yayınlardan bir özet sunacağız. Ancak bu özet, gazetelerin onlarca sayfasını günlerce dolduran bazı utanç verici resimlerle, onların altına yazılan ürpertici satırları içermeyecektir.

15 Şubat 2001 tarihli Sabah gazetesi'nden:

'Enver Abi'nin (İhlas nam Holdingin başı) yalan dünyası:


"SPK uzmanları İhlas Finans'ın bir 'saadet zinciri' kurduğu uyarısında bulundu. Uyarıdan 5 gün sonra zincir koptu. Titan gibi bir son. Al takke ver külah. İhlas Finans, topladığı paraları Enver Ören'in şirketlerine aktarıp defterine kar yazdı. Paraları alan diğer şirketler de ödedikleri gideri zarar yazdılar. Enver Ören'in yalan dünyası çöktü. Hem de yaş gününde."

"İhlas kızları yakın takipte. Enver Ören'in bazı sanatçılara büyük paralar ödediği, cip ve daire aldığı iddiaları defterdarlığı harekete geçirdi..."

"Saadet Zinciri: Enver Ağabey olarak tanınan Enver Ören'in İhlas Finans'ta nasıl bir sistem kurduğu SPK tarafından tespit edildi. Hazırlanan raporda İhlas Finans'ta bir saadet zinciri kurulduğu ortaya çıktı..."

"Peri Masalının Hüzünlü Sonu: Tarih 10 Şubat 2000. İhlas Holdingin patronu Enver Ören, ihtişamlı bir törenle doğum gününü kutluyor. Enver Ahilerinin doğum gününü kaçırmayanlar arasında birçokları var. Maymun Çarli bile gülücükler atarak dolaşıyor. Doğum gününde beyaz güvercinler uçurulmuştu. Muhteşem partiye maymun Çarli bile davetliydi. Ve tam bir yıl sonra, yine 10 Şubat. İhlas Finans'ın çöküşüyle rüya bitiyor. Ve gözler Enver Abi'nin meleklerine çevriliyor."

"Cip Soruşturması: İstanbul Defterdarlığı, Enver Örenin TGRT'den bazı sanatçılara yüksek paralar ödediği, cip ve daireler satın aldığı iddialarıyla ilgili inceleme başlattı..."

"Enver Abi Şevk Verirdi: İhlas Holding patronunun gözdeleri Enver Ahilerini anlattılar..."

Güngör Mengi'nin yazısı:

"Enver Ören'in yalan dünyası, faizsiz bankacılık yalanı üstüne kurulmuştu. Ceremesini, kandırılan insanlar ödeyecek. Bu sayede para kazananlar yıllarca 'günahı verenlerin boynuna' diyerek ballı faizleri kar payı niyetine afiyetle yediler. Para işlerine Allah'ı karıştıranlar çarpıldı. Bu ders dileriz paralarını kaybedenler yanında ticarette din istismarı yapan siyasilerin de kulağına küpe olur."

Necati Doğru'nun yazısı:

"Şarkıcılara Giden Müslüman Paralar. İhlas, inanç kimyasıyla birlikte sarsılıyor. İhlas'ın sahibi Enver Ören, Müslümanlığa uygun düşsün diye 'paraya faizsiz para kazandırma' modeliyle topladığı paraları şarkıcı, artist kızlara bolca dağıtmış. Birine ayda kırk milyar lira, ötekine ayda seksen milyar lira. Demird in, Cumhurbaşkanı iken Clinton'ın onuruna Çankaya Köşkü'nde verdiği yemeğe gelmiş olmak da Enver Abi'yi kurtaramaz..."

Takke ile tekkeyi birlikte kullanan Allah ile aldatma sektörünün yaptıkları, değil kelimelere, kitaplara bile sığmaz.

Yukarıda, kurduğu saadet zinciri ile neleri nasıl yaşayıp hangi paraları nasıl harcadığını gördüğünüz namı diğer Enver Abi'nin, o günlerde yazdığımız bir yazı üzerine bizi dava ettirdiği (ve beraatimize karar veren) mahkemeye gönderdiği mal bildirimi ise aynen şudur:

"Ören'in malı bulunmuyor: Enver Ören'in mal varlığı. Açılan davaya gönderdiği malvarlığı dökümü şöyle: İhlas Holding yönetim kurulu başkanlığı yapmaktadır. Ayda 750 milyon lira maaş almaktadır. SSK emeklisidir. Mülkü yoktur. Halen ev hanımı olan eşine bakmaktadır."

Enver Abi ile ilgili birkaç bilgi daha ekleyelim. Kendisi, INakşi Tarikati'nin Türkiye'de en önemli ve hızlı kollarından biri olan Işıkçılık'ın başı Hüseyin Hilmi Işık'ın damadı ve tabii halefidir.

Bu tarikatin amentüsünü ve yaşayış tarzını belirleyen ve tarikatın başı Hilmi Işık tarafından yazılan Saadeti Ebediye adlı kitap bizim hurafe dini veya Kur'an dışı din dediğimiz uydurma dinin en büyük kaynaklarından biridir. Yüzlerce hurafe, uydurma ve sapmadan sadece bir örnek verelim: Bu kitaba göre, örneğin dişlerine dolgu yaptıranlar ömür boyu cenabet gezmektedir, dişlerinde dolgu bulunan imamların arkasında namaz caiz değildir.

Bu tarikatın önde gelen bağlılarından biri ve bir tarihte önemli üniversitelerimizden birinin iki dönem rektörlüğünü yapmış olan bir zat, bir konuşmamızda, benim Hürriyet gazetesi'nde yazmamı eleştirmiş, yaptığım işi, temiz suyu necaset oluğundan akıtmaya benzetmişti. Gerekçe olarak da bu gazetenin çıplak kadın resmi yayınladığını göstermişti.

Bir kez daha söyleyelim ki, Allah ile aldatan zulmün irin küpü henüz tam patlamamıştır. Tam patlaması beklenen bir zamanda, AKP denen ABD-AB işbirliği siyaseti Türkiye'nin başına getirildi ve dosyalar tarihin tozlu raflarına kalktı.
Eğer. Türkiye'nin mutlu yarınları olsun diyen iradeler kararlı, basiretli ve azimli olmaya devam ederlerse o irin küplerinin her türü tek tek patlayacak ve ülkenin yarınlarını ve mutluluğunu engelleyen unsurlar temizlenecek.

Kaynakça
Kitap: Allah ile Aldatmak
Yazar: Yaşar Nuri Öztürk
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir