Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Aydınlık'ın 2001 Yılında Ergenekon Tertibini Açıklaması

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Aydınlık'ın 2001 Yılında Ergenekon Tertibini Açıklaması

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Kas 2010, 20:02

Aydınlık'ın 2001 Yılında Ergenekon Tertibini Açıklaması

Soruldu:


13.03.2008 günü saat 12.59'da İbrahim Fikret Akfırat'la yaptığınız telefon görüşmesinde, "Bugün Zaman 17. sayfaya baktın değil mi. Avrupa Parlamentosu'nun emri. Ergenekon un üzerine sonuna kadar gidilsin diye Türkiye raporuna yazmışlar" dediğiniz, İbrahim'in "Bu bizim ahilerin... Haziran darbesi ve bir sonraki sayıda, yani 1 Nisan 2001 ve 8 Nisan 2001 tarihli sayılarda Ergenekon tertibiyle ilgili ayrıntılı haber yapmışız biz. Yani orda bunun bütün teferruatı var, işte Kuzey Irak'ta, ordunun Kuzey Irak'ta yaptığı ekonomik faaliyet hakkında yalan ifadeler vermesi istendi Ş... heyetinin Barzani'ye yaptığı, Aydınlık gazetesinde yayınlanan ziyaretin bu faaliyette bağlantıların korunması yönünde ifadeler talep edildi falan diye, Tuncay Güney geçmiyor içinde ama. Yani bütün her şeyi biz o zaman yazmışız, Ergenekon dedikoduları piyasaya sürülüyor filan diye" dediği, sizin "Bu adamlar diyorlar ki Türk Ordusu subayları 12 bin silah getirdi, Talabani, Barzani PKK'ya verdi" dediğiniz tespit edilmiştir. Telefon görüşmesini açıklayınız.

Cevap:

Bu görüşme doğrudur. İçerik aynen doğrudur. Bu bizim samimiyetimizi ve Ergenekon denen tertibin düzmece senaryolar üzerine kurulduğunu yansıtmaktadır.

Kaynakça
Kitap: Gladyo ve Ergenekon
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron