Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Jandarmanın Telefonları Dinleniyor

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Jandarmanın Telefonları Dinleniyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 14 Kas 2010, 19:07

JANDARMANIN TELEFONLARI DİNLENİYOR

Batman benim bir önceki birliğimdi, 3 yılım orada geçmişti. Komutanımı ve arkadaşlarımı ziyaret ettik. Aynı gün uçakla, haber elemanım ile Ankara'ya döndük. Uçakta yolculuk esnasında Ankara'daki telefon dinlemelerini düşünüyordum.

Silopi'de silah operasyonu yaparken diğer operasyon timim Afyon'da tarihi eser ve silah operasyonu yapıyordu. Sürekli oraya telefon açıp sonucunu soruyordum. Silopi'de bu operasyonu icra ederken telefonlarımızın dinlendiğini nereden bilebiliriz!

Bu dinlemeler sonradan elimize ulaşmıştı. Bu görevleri yaparken bile telefonlarımın dinlendiğini bilmiyordum. Ankara'ya döndüm. Enerji Bakanlığı'nın bürokratları ve bazı işadamlarının yeni dinlemeleri geliyordu her gün. Her akşam odamda 2-3 saat bunları dinliyor personelimle durum değerlendirmesi yapıyorduk.

Artık kim konuşsa sesinden tanıyorduk. Hiçbirinin yüzünü görmemiştik ve tanımıyorduk. Fakat seslerden herkesi gıyabında ezberlemiştik ve tanımıştık. Yani konuyla ilgili bürokratın uzmanlık alanını biliyorduk.

Yine her hafta DGM Savcısı Talat Şalk ve Emniyet Kaçakçılık Organize Suçlarla Mücadele Dairesi Mali İşlerden Sorumlu Başkan Yardımcısıyla değerlendirmeleri yapıyor, komutanlarımızı ve İçişleri Bakanımızı her hafta, her konuda bilgilendiriyorduk.

31.10.2000 tarihinde evinden ilçemiz Jandarma'sını arayan ve kendisini Albay Ergen olarak tanıtan şahıs ile Jandarma'da santrala bakan şahıs arasında geçen görüşme Arayan: Albay Ergen ait sayılı telefondan arıyor.

X: Santralda telefonlara bakan şahıs
AX: Kendisini Albay Ergen olarak tanıtan şahıs
X: İlçe Jandarma
AX: Albay Ergen
X: Emredin Komutanım
AX: Oğlum bu sınır Taburunun telefonu kaç
X:
AX:

X: Evet Komutanım
AX: Peki

31.10.2000 tarihinde İlçemiz Habur Sınır Kapısında Ulaştırma Memuru olarak çalışan ikametinden aradığı tesbit edilen ve ordu mensubu olduğu görüşme içerisindeki kendi beyanımdan anlaşılan Aziz Albay ve X ve Y şahıslar arasında geçen görüşme.

Arayan: Aziz Albay
Aranan: İlçemizde sınır Tabur'a ait 119 abone sayılı telefon

AX: Albay Aziz
X: Taburda santrala bakan şahıs
Y: İsmail Binbaşı'nın habercisi
X: Günaydın silopi tabur
AX: Oğlum ben Albay Aziz
X: Emredin komutanım
AX: Ya şey İsmail Binbaşım makamına geldimi acaba
X: Komutanın daha gelmedi kendisi
AX: Akşam şimdi o bizim emrimize bir araç vermişti biz bu gümrük lojmanlarının önündeyiz
X: Evet Komutanın
AX: Oraya gelsin
X: Emredersiniz komutanım
AX: 0 bir beyaz araç vardı steyşin reno
X: Evet Komutanım
AX: 0 çocuğa arabayla bir haber verin habercisi falan ordamı İsmail Binbaşının habercisi ordaysa benimle bir görüştür.
X: Emredersiniz Komutanım
AX: Haydi yavrum
X: Komutanım haberci çıktı görüşünüz Komutanım
AX: Ver

Telefonu habercisi alıyor

Y: Emredin Komutanım
AX: Evladım ben Albay Aziz
Y: Emredin Komutanım
AX: Bu akşam o bizimle beraber olan o beyaz steyşin reno vardı
Y: Doğrudur Komutanım
AX: O nerde çocuk ordamı
Y: Şoför burda Komutanım
AX: Bize göndersene akşam bizi bıraktı bu Gümrük Lojmanları var
Y: Doğrudur
AX: Tamammı orda bekliyoruz evladım
Y: Emredersiniz Komutanım
AX: Hadi bir gönderi ver hadi canım
Y: Emredirsiniz Komutanım
AX: Biraz acele gelsin hemen
Y: Emredersiniz Komutanım

DEĞERLENDİRME

Yukarıda geçen tüm görüşmelere istinaden muhtemelen bir iş takibi yaptıkları bu işin muhtemelen silah veya uyuşturucu işi olabileceği değerlendirilmektedir.

Kaynakça
Kitap: KİRLİ ELLERİN İTTİFAKI
Yazar: Aziz Ergen
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir