Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Sendikalara Yardım İçin Yasadışı Çözüm

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:36

Kimden: Karen Fogg
Kime: Başak Koyuncu
Tarih: 23 Kasım 2001
Konu: "Yücel Top-ETUC Projesi

Benim için açık değil. Senin ilk madden sendikaların sadece Türkiye'nin üye olduğu BM'den (COE, OSCE, ILO vb...) para alabileceğini söylüyor. ETUC için durum ne! Türkiye buraya üye değil. Olamaz. İkinci madden, hiçbir yasal sorun olmadığını söylüyor ve böylece birinci madden ile çelişiyor. Bu kulağa acayip geliyor ve ben yasanın lafzını bilmek istiyorum. Yurtdışındaki iyi niyetli bir iyiliksever bir NGO'nun para alması için izin alınması gerekir. Sen sendikalar için bunun daha fazla mı yoksa, daha az mı kısıtlayıcı olduğunu söylüyorsun?
Mali konularda Türk-İş'e karşı çıkmak için bir "broşür" hazırlanmasını tuhaf buluyorum. Mali anlaşmayı "açıklamak" (çerçeve anlaşmasını değil) için broşüre taraftar değilim. Sanırım onu sadece açıklayıcı bir mektupla konfederasyon başkanlarına göndereceğim. Mektupta, sendika başına 50.000 transfer edilmesi de dahil olmak üzere projenin öngörüldüğü gibi Hazine tarafından onaylanıp imzalandığına kısaca işaret ederek bir sorun ya da kafa karışıklığı görmüyorum. Türk-İş'e mektupta biraz daha açık-sözlü olacağım. Sizin kolektif bilgeliğinizle hemfikir olmadığım için üzgünüm. TOP tarafından uygunsuz etkilenmiş???

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir