Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Derin Devletin Hakkından Nasıl Gelinecek?

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Derin Devletin Hakkından Nasıl Gelinecek?

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:34

"Derin Devletin Hakkından Nasıl Gelinecek?"

Kimden: K. Fogg
Kime: Helen Wallace
Tarih: 9 Kasım 2001
Konu: Kıbrıs topl.

Gelemem. Hindistan'da olacağım. Bazı yeni isimler istiyor musun? Her şey burada oluyor. Coşkulu beyanlar ya da kıyamet felaketlerine bıçak sırtı...

[Şu] günlerde hayli olağanüstü yakınlaşmalar:

- AGSP konusunda muhtemel bir çözümün olabileceği (Her şey daha iyi gidiyor... T[Türkiye] gerçekten çabalıyor. Britanya Yunanistan'la konuşuyor ama o anlamını görecek mi?)
- Kıbrıs konusunda muhtemel çözüm. (Nihayet kamuoyunda tartışılıyor, ortodoks olmayanlara kulak veriliyor, ama derin devletin hakkından nasıl gclinecek?)
- İfade özgürlüğü vb. konusunda yasama değişiklikleri [kanun değişiklikleri] (muğlak anayasal değişiklikleri uygulamak için, ama nasıl?)
- Yeni IMF paketinin tanımlanması (asker teklif ederek deflasyoncu ortodoksluğa nasıl direnmeli?)
- AB, kendi listelerinde ve tanımlarında Türkiye'nin teröristlerini [terörist] kabul ederek kendini temize çıkarıyor (yoksa AB liberalleri mi kazanacak?)
- Tarihsel hükümet içi değişiklikler ihtimali. (Başbakan gerçekten koltuğu bırakabilir ve güveni bu hamleyle geri getirebilir mi?)
- Düzenli Rapor'un sunuluşu... KF için ufak bir can sıkıntısı (buradaki bütün basına Brüksel'den daha şimdiden sızdı) Bu arada ABD, Irak'a saldırarak sonuca ulaşmış bu mükemmel planı yerle bir edebilir...
Bu pembe dizinin bir sonraki bölümünü gelecek Cuma kontrol et. (Lütfen pembe dizinin William'daki versiyonunu bana gönder)

Umarım iyisindir.
K.


Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir