Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

AB Parasıyla Yapılan Diyarbakır Kültür Sanat Festivali

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

AB Parasıyla Yapılan Diyarbakır Kültür Sanat Festivali

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:31

AB Parasıyla Yapılan Diyarbakır Kültür Sanat Festivali

Kimden: Karen Fogg
Kime: Alessandro Missir
Bilgi: Adriaan van der Meer, Luigi Narbone
Tarih: 13 Eylül 2001
Ek: LN se.doc
Konu: Çalışmanıza ek

Bu, sizin çalışmanızın bir bölümüne, Luigi'nin bu son hafta SE [South East: GüncydoğuJ'ya yaptığı bir gezinin ardından, bir taslak biçiminde' yapılan bir eklemedir. Toplantının pek çok yönünü ele alan geniş dengeli bir yaklaşımdır. Ziyareti konusunda çok daha fazla ayrıntı kısa sürede elde olacaktır.

KF [Karen Fogg]'un yorumu:

Resmi makamların vurgusu, diğer boyutlara gözle görünür resmi bir atıf olmaksızın, sosyo-ekonomik gelişme üzerine olmaya devam ediyor. Ne var ki, kültürel yönler üzerine -Luigi'nin yaptığı gibi- D [Diyarbakır]'daki festivalin (başlangıçtaki kimi bürokratik engellerden sonra) büyük bir başarı olduğu olgusuna dikkat çekebiliriz. (AB tarafından desteklenen) GAP programında 2000'de bitmesi kararlaştırılan kültürel unsura da dikkat çekmeye değer (Bahar 2001'de üstlenildi, Nihai Anlaşma hiyerarşiden çıkmak üzere...). Bu kültürel mirasın korunması için... (ayrıntılar Franccsco'da). Stratejide en belirgin eksik herhangi bir "uzlaşma" kavramı. Pişmanlık yasası bu bakımdan çok daha cömert bir amaca hizmet edebilirdi (Luigi'nin metni pişmanlık yasası hakkında hiçbir şey içermiyor, bunun ayrıntıları sende zaten var ve araya sokabilirsin). Bölgeden dostlar diyor ki "onların çocukları" hâlâ sınırın öte tarafında, bir çıkmaza saplanmış halde. Genel olarak T mil [Turkish military: Türkiye askeriyesi] muhtemelen öteki yeniden bütünleştirmeden [entegrasyon] çok kökünü kazımayı hedefliyor.

K.F.

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir