Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

PKK'ye Af İçin Özel Çaba

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

PKK'ye Af İçin Özel Çaba

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:27

PKK'ye Af İçin Özel Çaba

Özgün İleti

Tarih: 23 Mart 2001
Konu: AFPe-postası Türkiye-Kürtler

Agence France Press'in Diyarbakır çıkışlı, Şemdin Sakık'ın af pişmanlık yasasından yararlanma başvurusunu reddetmesine ilişkin haberi verilmiş.

Kimden: Karen Fogg
Kime: Luigi Narbone, Sema Kılıçer
Bilgi: Angela Marques-De-Athayde
Konu: Af-Kürtler
Tarih: 23 Mart 2001

Sakık'ın hariç tutulması o kadar şaşırtıcı değil, ama bu bana, önümüzdeki birkaç hafta içinde araştıracağın konular listesine af konusunu da koymanı rica etmemi hatırlatıyor. (Kesinlikle rapor için ayrıntılara ihtiyaç var.) PKK için affın nasıl işlediğini, kaç kişinin başvurduğunu, kaç kişinin kabul ettiğini. Pratikteki sonuç (çevrilen ölüm cezaları, indirilen hapis yılları...), kimin karar verdiği, herhangi bir itiraz başvurusu olup olmadığı... Bunun [affın] bir uzlaşma aracı olması gerekir. Az kullanılıyormuş gibi görünüyor ve sadece PKK'de "ihbarcı" elde etmenin bir aracı olarak kullanılmış olabilir. Hem Şerif Ünal'a hem de çeşitli NGO/avukat gruplarına yaklaşmaya ihtiyaç duyabilirsin... Uzlaşmanın gerçek bir hedef olması için yasanın en iyi nasıl genişletileceği/uyarlanacağı konusunda, eğer varsa görüşler alman da yararlı olabilir... (Bazı güvenlik/kriminal çevreler kuşkusuz belirli PKK çevrelerinin "savaşmaya" devam etmesinden büyük sevinç duyuyor olmalı... )

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir