Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Farklı Üniversitelerde Bağlantı Kurduk

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Farklı Üniversitelerde Bağlantı Kurduk

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:26

"Farklı Üniversitelerde Bağlantı Kurduk"

Kimden: Dijan Albayrak
Kime: Karen Fogg
Tarih: 29 Ocak 2001
Konu: Yanıt: İleti: (... ) Haberler

Sevgili Bayan Fogg,

Beni bu hareket hakkında bilgilendirdiğiniz için teşekkür ederim. Birkaç yazı dışında tütün yayınlarını koymadılar. Amaçları diğer pek çok Kıbrıslı tarafından paylaşılıyor. Fakat ben hâlâ onların Yunan kısmı ile olan birlikteliklerinin seviyesini merak ediyorum ve özellikle Kıbrıslı arkadaşlarımla organizasyon ve onun beyanlarıyla ilgili daha ayrıntılı olarak konuşacağım.

Şu anda sizin ilginizi çekebilecek bir proje için Brüksel'deyim. Avrupa'daki SOKRATES-ERASMUS ofislerinin yapılarıyla ilgili bir araştırma yapıyoruz. Eminim Türkiye'deki pek çok üniversite hu projenin sonuçlarıyla çok fazla ilgilenecek. Çünkü farklı üniversitelerle bağlantı kurduk ve hazırlanmak için ne yapmaları gerekliğini söyledik. Ve daha sonra uygun cevaplar verebileceğiz. Brüksel'de varlığımı kullanışlı kılmak istedim ve Ms. Toppare'yle (ODTÜ'deki AB ofisinin koordinatörü) komisyona bir ziyaret yapacaktık. Ne yazık ki, bizim için hiçbir buluşma ayarlayamadı, çünkü ERASMUS departmanı Türkiye'nin resmi olarak programda yer almadığı tartışmaları yüzünden bizimle buluşmayı kabul etmedi. Tabi ki bu doğru, ama ben hâlâ onların neden ODTÜ'den bir temsilciyle görüşmek istemediklerini anlayamıyorum. Belki ben AE-GEE'nin temsilcisi olarak bir buluşma ayarlamaya çalışmalıydım. Sizi sadece bu konuda bilgilendirmek istemiştim.
Tekrar teşekkürler.

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir