Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Eylem Biçimi: Uslu Muhalefetten Toplumsal Patlamalara

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Eylem Biçimi: Uslu Muhalefetten Toplumsal Patlamalara

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:19

EYLEM BİÇİMİ: USLU MUHALEFETTEN TOPLUMSAL PATLAMALARA

Karen Fogg'un, ulusal devleti yıkmayı hedef alan faaliyet planı, "parlamentodaki uslu muhalefetten toplumsal patlamalara" kadar her eylem biçimini içermektedir.
Acıdır, fakat yazışmalar, AB Temsilciliği'nin yürüttüğü faaliyetin Türkiye Büyük Millet Meclisi'ndeki yasama çalışmalarını yönlendirecek boyutlara uzandığını göstermektedir. Karen Fogg, "Mini Paket" adını verdiği Uyum Yasaları'nın çıkışına yaptığı müdahaleleri açık açık yazmaktadır. Verheugen'in patronluğunda faaliyet gösteren "şebeke", TCK 159 ve 312 madde değişikliklerine yön vermek için, 2001 yılı Kasım ayından sonra bir operasyon yürütmüştür.

Fogg, 9 Kasım 2001 günü Helen Wallace'a gönderdiği e-posta-da, Türkiye'ye yönelik yıkıcı faaliyeti tırmandırmanın işaretini veriyor ve bu operasyonun temalarını sıralıyor:

"Gelemem. Hindistan'da olacağım. Bazı yeni isimler istiyor musun? Her şey burada oluyor. Coşkulu beyanlar ya da kıyamet felaketlerine bıçak sırtı...

[Şu] günlerde hayli olağanüstü yakınlaşmalar:

- AGSP konusunda muhtemel bir çözümün olabileceği. (Her şey daha iyi gidiyor... T [Türkiye] gerçekten çabalıyor. Britanya Yunanistan'la konuşuyor ama o anlamını görecek mi?)
"Kıbrıs konusunda muhtemel çözüm. (Nihayet kamuoyunda tartışılıyor, ortodoks olmayanlara kulak veriliyor, ama derin devletin hakkından nasıl gelinecek?)
- İfade özgürlüğü vb. konusunda yasama değişiklikleri [kanun değişklikleri]. (Muğlak anayasal değişiklikleri uygulamak için, ama nasıl?)
- Yeni IMF paketinin tanımlanması. (Asker teklif ederek deflasyoncu ortodoksluğa nasıl direnmeli?)
- AB, kendi listelerinde ve tanımlarında Türkiye'nin teröristlerini [terörist) kabul ederek kendini temize çıkarıyor. (Yoksa AB liberalleri mi kazanacak?)
- Tarihsel hükümet içi değişiklikler ihtimali. (Başbakan gerçekten koltuğu bırakabilir ve güveni bu hamleyle geri getirebilir mi?)
- Düzenli Rapor'un sunuluşu... KF için ufak bir can sıkıntısı. (Buradaki bütün basına Brüksel'den daha şimdiden sızdı.)
"Bu arada ABD, Irak'a saldırarak sonuca ulaşmış bu mükemmel planı yerle bir edebilir...
"Bu pembe dizinin bir sonraki bölümünü gelecek Cuma kontrol et. (Lütfen pembe dizinin William'daki versiyonunu bana gönder.)"
Fogg, bu yazısında işaret ettiği, "ifade özgürlüğü vb. konusundaki yasa değişikliklerini", daha Dışişleri Bakanlığı'ndaki ve Adalet Bakanlığındaki oluşumu sırasında, bu bakanlıklardaki "dostları" aracılığıyla yönlendirme gayreti içindedir.

Adriaan van der Meer'e 8 Kasım 2001 günü yolladığı mesajda şöyle diyor:

"Çok tuhaf. Adalet Bakanının Ankara'da bulunmadığı ve W'ın bilgisi olmadığı halde. Mini Paket Başbakan yoluyla hükümetten geçti!!! Adalet Bakanlığındaki dostlar hile komisyona gidinceye kadar metni bize vermek istemedi. O yüzden yorum yapmak, halta hoş karşılamak hile mümkün değil..."

Sürecin devamını Fogg'un, yine Adriaan van der Meer'e 11 Kasım 2001 günlü mektubundan izleyebiliyoruz:

"Geçen gece Batıbay (Dışişleri Bakanlığı) ve Ünal'dan (Adalet Bakanlığı) paketin TBMM'ye gittiğine ilişkin teyit geldi. ... Ve gerçekten transfer olacaksa bu bizim kontrol etmemiz gereken bir şey. Batıbay, metnin olabileceği kadar, örneğin, TCK 312'deki gibi iyi olmadığı kanısında. Öte yandan Ünal metnin bizim beklediğimizden de iyi olduğunu söylüyor. W/Yılmaz'ın son karar aşamasında bulunmadığı anlaşılıyor. Paketle ilgili muazzam mahremiyet şüphe uyandırıcı bir şey. Umarım Salı günü Ünal'la görüşene kadar onun hakkında daha serbestçe konuşabilir... "

Bu metinlerde yer alan "W"nin Volkan Vural, "Yılmaz"ın ise, Mesut Yılmaz olduğu anlaşılıyor.
Fogg, "Uyum Yasası" çıktıktan sonra, bu kez de tepki örgütlenmesini isliyor.

7 Şubat 2002 gece yarısı 01.23'te Adriaan van der Meer'e gönderdiği yazı aynen şöyle:

"Daha mahrem yollarla yarın göndereceğim, fakat bu arada lütfen dağıtın ve bir tepki konusunda hızlı bir anlaşma sağlamaya çalışın. Basına da vereceğim."

Türkiye Cumhuriyeti Bakanlıklarındaki özel "dostlar" ile sıcak ilişkiler, bilgi alma faaliyeti, istihbarat toplama çabalan ve yine bu "dostlar" aracılığıyla TBMM'nin yasama faaliyetini etkileme girişimleri, bütün bunları AB temsilcisinin kendi kaleminden okuyabiliyorsunuz.

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Re: EYLEM BİÇİMİ: USLU MUHALEFETTEN TOPLUMSAL PATLAMALARA

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:19

Toplumsal Patlamalar Örgütlemek ve Kışkırtmak

Karen Fogg'un yazışmaları bütünüyle incelendiğinde. AB'nin iç hukukumuzla ilgili operasyonunu, Kıbrıs'la ve Kuzey Irak'la bağlantılı olarak yürüttüğü açıkça ortaya çıkıyor.
AB Temsilcisi, sadece istihbarat ve yönlendirme faaliyetiyle yetinmiyor. Fogg, özellikle Mini Paket'ten hareketle kışkırtmalarda bulunma ve toplumsal patlama örgütlenmesi faaliyetinin de başındadır.

Gazeteci" Şahin Alpay'a 24 Ocak 2002 tarihinde yazdığı e-postada, yukardaki bölümlerde belirtildiği üzere, şu soruyu gündeme getirmekledir:

"Mini Paket İstanbul'un uyuyan güzellerini harekete geçmeye kışkırtabilecek kadar korkunç mu (yeni siyasi parti başlatılması)? Yoksa ayaklanma korkusu H. Özkan'ın bazı uslu AK, DSP ve ANAP'lılarla tezgahladığı bir parça kontrollü protestoyla TBMM'de 312. maddenin iyileştirilmesiyle devrimi bastıracak kadar büyük mü? Hepimiz adım adım ilerlemeciliği seviyoruz...???"

AB emperyalistlerinin hedeflerine ulaşmak için, o zaman den timleri altındaki sendikalar ve sözde "sivil toplum kuruluşları" aracılığıyla bir toplumsal patlama örgütleme planı içinde olduğunu c postalar kanıtlıyor. Fogg, talimatlar yağdırdığı basındaki ve STK'lardaki "dostlarına" pek fazla güvenmektedir.
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26


Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir