Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Tecrit Edilecek Kuvvet: "Uyuyan Köpekler"

Karen Fogg'un E-Postalları

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Tecrit Edilecek Kuvvet: "Uyuyan Köpekler"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 02:16

TECRİT EDİLECEK KUVVET: "UYUYAN KÖPEKLER"

Karen Fogg, 8 Ocak 2002 tarihli e-postada, Türkiye'de "memur eğitme merkezi" olarak düşünülen bir Avrupa üniversitesi kurulmasından söz ederken, "daha fazlasını bulup çıkarmaya uğraşabiliriz, fakat ben uyuyan köpeklerin yatmasını tercih ederim" diye ekliyor.
Karen Fogg'un "uyuyan köpekler" diye kodladığı ve uyumaya devam etmesini istediği kuvvetlerin Türkiye'nin milli kuvvetleri olduğu anlaşılıyor. AB açısından tecrit edilmesi ve eylemsizleştirilmesi gereken kuvvetler, çeşitli e-postalarda anılmaktadır. Türk Silahlı Kuvvetleri, Türkiye Cumhurbaşkanı ve Kıbrıs Cumhurbaşkanı Denktaş, yazışmalarda hedef alınmaktadır.

"HoR"un Haddinin Bildirilmesi

Karen Fogg, TBMM'de "Uyum Yasaları"nın kabul edildiği 7 Şubat 2002 gecesi 01.23'te Adriaan van der Meer'e şöyle yazıyor:


"HoR'un karalanması, daha önce bildiklerimin hepsinden daha güçlü... TBMM tartışmaları ve erken saatlerdeki TV tartışma programlarında haddi bildirildi... Kamuoyunu kuluplaştırma ve adadakiler dahil bütün şebekemizin çöpe atılması girişiminin ilginç işareti. Bizim için mahrem ve 'teknik' kalmak iyidir. GV ikna edilebilir mi... "

"HoR" kim?

İşçi Partisi, HoR kısaltmasının, "Hcad of Republic", yani "Cumhuriyet'in Başı" anlamına geldiğini belirtti. Hürriyet gazetesi ve Karen Fogg'un diğer avukatları ise, bu kısaltmanın "Hcad of Represantativ", yani "Temsilciliğin Başı" anlamında kullanıldığını söylediler. Telaştan bozuk bir İngilizce kullanmışlardı, doğrusu "Head of Represantation" olmalıydı. Her neyse, daha sonra Karen Fogg da kendisini böyle savundu.
Fogg Şebekesinin "Haddini Bildirme" Operasyonu'nun düğmesine 22 Aralık 2001 günlü Hürriyet gazetesi, "Sezerler'in Yeni Köşkü" başlıklı haberiyle basmıştı. Haberde, Cumhurbaşkanı Sezer ve eşinin Ankara Gölbaşında, benzeri 250 milyar TL'ye satılan üç katlı bir villa aldıkları bilgisi yer alıyordu. Cumhurbaşkanına AB merkezli ve MİT Müsteşarı Şenkal Atasagun'un örgütlediği basın kampanyası, Nisan ayı başında yeniden ve bu kez daha kapsamlı ve şiddetli olarak yürütüldü.

Denktaş'a Karşı Yıpratma Faaliyeti

Karen Fogg'un Kıbrıs politikasındaki bir numaralı hedefi, KKTC Cumhurbaşkanı Rauf Denktaş'tır. Acentelere verilen görevlerin başında Denktaş'ı yıpratmak ve çürütmek bulunuyor.

26 Şubat 2001 günü Fogg, Şahin Alpay'a gönderdiği e-postada şu talimatı veriyor:

"Bana göre bundan sonra izlenecek yol, Kuzey Kıbrıs'ta Türklerin sesi olan Denktaş'ın itibarını azaltmak ve onun Ankara'daki hiyerarşi ile askeri temsil ettiğini AB'ye göstermektir."

Görüyor musunuz gazeteciyi, Fogg'dan Denktaş'ın itibarına saldırı talimatı alıyor. Talimat, Denktaş'ın hangi temalarla yıpratılacağım da içeriyor.

Fogg'un, Adriaan van der Meer'e gönderdiği, 8 Kasım 2001 tarihli e-posta, şu taleplerle son buluyor:

"Cem, BM Genel Kurulu'ndan dönünce Kıbrıs konusunda ... tartışma... C [Cyprus: Kıbrıs] tartışmasının en erken bir hafta sonraya alınması için hummalı bir şekilde lobi yapıyorum. Lütfen, örneğin GV [Günter Verheugen] ile bir mülakatta ya da... bir sızdırma haberde daha yapıcı bir beyan konusunu düşün. (Örneğin, çözüm için BM fikirlerinin adil ve eşit statüye dayalı olacağının kabulü, ya da Mr. D'nin [Denktaş] dezenformasyon kampanyasıyla çelişen gerçek özün diğer parçalan...)"

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG'UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir