Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Emekli Koramiral Atilla Kıyat Vatan Haini

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Emekli Koramiral Atilla Kıyat Vatan Haini

Mesajgönderen TurkmenCopur » 23 Ara 2010, 01:29

EMEKLİ KORAMİRAL ATİLLA KIYAT VATAN HAİNİ

Ünlü spekülatör ve Açık Toplum Enstitüsü kurucusu Gcorge Soros'un, "ABD'nin Dünyada Nasıl Daha İyi Bir Rolü Olabilir?" konulu konuşmasını dinlemek üzere, Çırağan Sarayı'ndaydım.

Kapının önünde, Doğu Perinçek'in genel başkanı olduğu "İşçi Partisi" üyeleri ellerinde pankartlarla gösteri yapıyorlar. Çok kalabalık bir grup değil. Soros'u izlemeye gelenlerin sayısı da beklenenin altında. Salona 300 kişi davet edilmesine karşılık, gelenlerin sayısı 80'de kalmış.
Peki bu ilgisizliğin nedeni, Soros'un Batı Avrupa'dan başlayıp, Orta Asya'ya yayılan etkisinin bizi ilgilendirmemesi olabilir mi?
Soros üzerinden yapılan "yükselen milliyetçilik" tartışmaları ülkemizde güncel değil mi?

İşte bir örnek:

AKP Dışişleri Komisyonu Başkanı Mehmet Dülger, Soros'u Türkiye'de STK çalışmalarına katılması yönünde ikna eden İshak Alaton ile birlikte sohbetimizde, emekli Koramiral Atilla Kıyat'ın "Ben vatan hainiyim" sözleri, son günlerde popülaritesi artan Nazım Hikmet dizesi değildi.
Atilla Kıyat, 2002 yılında "yayın yoluyla kişilik haklarına ağır saldırılarda bulunduğu" iddiası ile Perinçek aleyhine 50 milyar lira manevi tazminat davası açmıştı.

Parti Kuracağım!

Kıyal davayı kaybetmiş, temyiz için Yargıtay'a gitmiş. Kıyat, mahkemenin, "Siyasi parti genel başkanı görüşlerini açıklar" gerekçesi ile tazminat talebini reddettiğini söylüyor. Bu durumda Kıyat için bir tek çıkış yolu kalıyor, o da parti kurup, "dilediğini söyleme" özgürlüğü elde etmek. Niyetli de...

Dava konusu şöyle gelişmişti:

Bir televizyon kanalı, 13 Şubat 2002 tarihli haber bülteninde, AB Türkiye Temsilcisi Karen Fogg'un elektronik posta yoluyla yaptığı haberleşmeye ait olduğu iddia edilen birtakım belgeler yayımlamıştı. Bu belgelerin kaynağı ise Perinçek'in dergisi Aydınlık'tı. Bunun üzerine Perinçek kendisiyle yapılan röportajda, "AB'nin amacı Türkiye'yi bölüp parçalamak, Türk milletinin ege-menlik haklarını ortadan kaldırmak" türünden açıklamalar yaptı. Bu söyleşide, Kıyat'ın adını, "Kıbrıs'ın Yunanistan'a verilmesi yönünde açıklamalarda bulunuyor" iddiası ile "vatan haini şebekenin bir üyesi" olarak geçirmişti.

Kaynakça
Kitap: KAREN FOGG UN E-POSTALLARI
Yazar: Doğu Perinçek
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron