Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Kahraman Kubilay'ın katilleri­nin akrabaları Akp'de

Onlardan birisi Bülent Arınç

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Kahraman Kubilay'ın katilleri­nin akrabaları Akp'de

Mesajgönderen TurkmenCopur » 07 Kas 2010, 00:47

[b]Arınç'ın Dedesini Büyükanıt'a Sordu

06.01.2007 tarihinde Tevfik Diker: [/b]

"Kubilay'ın katilleri­nin akrabalarından bugün devleti yönetenler var mı?" şeklin­ deki bir soruyu Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt'a soruyordu:

"Elektronik posta yoluyla elden ele dolaşan ve devletin önemli kademelerine de ulaşan bir mektup Ankara'da bir sü­redir tartışma konusu oldu. Elektronik postada Nedim Çakrhak'ın "İşgal Günlerinde İşbirlikçiler" kitabı kaynak gösterile­rek "Menemen olayını düzenleyen ve Kubilay'ı katledenlerin başı olan Derviş Mehmet, Bülent Arınç'ın dedesidir" deniliyor. Söz konusu kitapta ise Arınç ismi yer almıyor, ancak "Derviş Mehmet'in torununun Manisa'daki işlerini bitirerek si­yasete atıldığı" şeklinde bir tarif yapılıyor.

TC. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü kayıtla­rına göre Bülent Arınç'ın anne adı Ayşe Sevdiye, baba adı İb­rahim. Baba tarafından dedesinin ismi Ahmet, anne tarafın­ dan dedesinin ismi ise Kazım. Eski milletvekili Tevfik Diker de söz konusu mektupta yer alan iddialarla ilgili Orgeneral Büyü- kanıt'a açık bir mektup yazdı.

Mektubunu İnternet sitesinde yayınlayan Diker, şöyle dedi:

"Kubilay'ı katledenler kimlerdir? Bu katillerin bugün akrabalarından devleti yönetenler var mı­ dır, varsa kimlerdir? sorularının cevaplarının yer alacağı bir açıklamanın yapılması için gerekli emirleri vermesini kamu adına bekliyorum."

Neyse biz yine dönelim Arınç'ın hayat hikayesine Manisa Lisesi'nden mezun olan Arınç, 1970 yılında Anka­ra Hukuk Fakültesi'ni bitirdi.

Arınç, Manisa'da uzun süre serbest avukatlık yaptı. Ahmet Hakan'ın yazdığına göre davaları hep kaybetti. Ama ben tek tük de olsa kazandığı davaların olduğuna inanıyorum. Üniver­site yıllarından itibaren siyasetle uğraşan, Gençlik Kollan Başkanlığı yapan Bülent Arınç, Refah Partisi İl Başkanlığı göre­vinde de bulundu.

Kaynakça
Kitap: Musanın Mücahiti
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir