Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Küresel dayatmalar AKP programında

Demokratik Sol Partisi Genel Başkanı Kahraman Bülent Ecevit, kısa bir süreliğine olsa bile, Türkiye'miz içindeki Amerikan örgütlenmesini belirli bir ölçüde engellemiştir.

Küresel dayatmalar AKP programında

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Kas 2010, 17:36

Küresel dayatmalar AKP programında

Arslan Bulut, 9.9.2001.tarihinde, http://www.buyukkurul-tay/gen.tr/4.htm de Tayyip Erdoğan'a New York'tan gönderilen memorandumu açıklıyordu:

"Recep Tayyip Erdoğan'a New York'tan gönderilen memoran­dumda belirtilen Türkiye'nin şehir devletlerine ayrılması planı, AKP Program ve Tüzüğü'ne hemen hemen aynı ifadelerle geçirildi! 26 Ağustos 2001 tarihli Büyük Kurultayda 16. sayfadaki "Ya­ zıt" sütunumda "Mr. Tayyip Erdoğan'ı ürperten belge" başlıklı yazımda, New York'taki bir lobi kuruluşu aracılığı ile AKP Genel Baş­ kanı Recep Tayyip Erdoğan'a verilen bir memorandumdan bahsetmistim. Bu memorandumda Tayyip Erdoğan'a, küreselleşmenin şehir devletleri demek olduğu, kendisinin de bu yönde hareket etmesi halinde destekleneceği belirtiliyordu. Tayyip Erdoğan, bu konuda en küçük bir açıklama bile yapamadı!

Küreselleşmenin Şehir Devletleri Planı

Önce, New York'tan, Recep Tayyip Erdoğan'a gönderilen, me­morandumda ne isteniyor bir bakalım:


"Mr. Erdoğan, sizin küreselleşme ile demokrasi ilişkilerini bağ­daştırma yönündeki adımlarınız, Türkiye'ye kriz sırasında destek olan uluslar arası güçler tarafından da kabul görecektir. Ankara, kü­reselleşmenin gerekliliğini anlamak ve dünyada geçerli olan kurallara uyum sağlamak zorundadır. Ankara şunu da anlamalıdır ki, uygun gördüğü kuralları uygulayıp, kendi çıkarlarına uymayanları reddetmesi mümkün değildir... Küreselleşmenin bir adı da şehirleşmedir. Ankara, yerel yönetimlere otonomi vermek ve milli hükümetin fonksiyonlarını yerel düzeyde merkezi olmaktan çıkarmak zorundadır. Dünya, bütün hükümetlerden bunu istemektedir. Bu memoranduma göstereceğiniz ilgiden dolayı takdirlerimizi sunarız..."

Kısacası, Erdoğan'a deniliyor ki, "Küreselleşmeye kayıtsız şartsız boyun eğecek misin? Küreselleşme şehir devletleri dönemi demektir. Etnik nüfusa göre, kendi ülkeni otonom şehir devletlerine ayıracak mısın? Bu devletlerin kendi askeri ve polis güçlerini kurmalarına izin verecek misin?"

Daha da kısası Erdoğan'a deniliyor ki, "Mistir Erdoğan, başbakan olursan, ülkeni bölmek için bizimle ortak çalışma yapacak mısın? Genelkurmay ile savaşacak mısın?.."

Eyalet sistemi, Şemdinli iddianamesi, Barzani ve Talabani aşkı, alt kimlik üst kimlik gibi konular akla gelince memleketin kimlerin içinde kaldığı bir kere daha kanıtlanıyordu.

Kaynakça
Kitap: Musanın Çocukları
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1999-2002: Cumhuriyetimizin 4. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir