Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Gap Projesi Hakkında İsrail Bilgi Notları

1996'da Amerika'ya hizmet eden iki parti, DYP ve Refah Partisi, koalisyon hükümetini kurdular. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu sonrasında verilen Muhtıra ile bu Amerikancı hükümetin iktidar dönemi sonlandırıldı.
Sonraki yıllarda, bu kararın Cumhuriyetimizin yararına mı yoksa zararına mı olduğu tespit edilememiştir, çünkü bu olay sonrasındaki yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi Amerikan ajanları'nın önleri açılmış oldu.
-Erbakan Milli'ydi, konuşmalarında korkmadan ABD emperyalizmi ve siyonistler hakkında önemli tespitler yapabilmekteydi. Günümüzde AKP'nin başında Erbakan olsaydı, belkide yapılan bu şerefsiz hainliklerin büyük bölümüne izin vermeyip engelleyebilirdi. ABD stratejik olarak herzaman, kendisinin kurduğu örgütlerin elemanlarına bile güvenmeyen bir politika izlemektedir. Hele hele o örgutlerin başındaki kişi Türk Soylu ise, ona hiç ve hiç güvenmeyecektir. İşte bu yüzden, Milli Görüş örgütünü yöneten hiçbir zaman Necmettin Erbakan olmamıştır. Erbakan, gelecekte örgütü temizleyip, Milli Görüş’ün gerçek(yani ABD’nin kontrol ettiği değil, Milliyetçi olan Erbakan’ın kontrol ettiği bir Milli Görüş) lideri olabilme hayalleriyle yaşamış olabilir.
Ama maalesef Erbakan’ın içinde bulunduğu örgütün genel başkanı olmasına rağmen, örgüt daima CIA’nın görevlendirilmiş olduğu elemanlar tarafından yönetilmekteydi ve bu sistem aynı şekilde günümüz AKP’siyle birlikte devam etmektedir. Erbakan gibi zeki bir insanın bu gerçeklerin farkinda olmaması mümkün değildir.

Gap Projesi Hakkında İsrail Bilgi Notları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Ara 2010, 22:58

29 ARALIK 2003 İSRAİL BİLGİ NOTU

ŞANLIURFA İLİNDE İSRAİL ADINA FAALİYET GÖSTEREN, İSRAİL ADINA ARAZİ ALAN FİRMALAR İLE S.-T.-A. K. ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN İSRAİL ASILLI MÜDÜRLER VE ZİRAAT TEKNİSYENLERİ HAKKINDA YAPILAN ARAŞTIRMA SONU-CUNDA ELDE EDİLEN BİLGİLER AŞAĞIYA ÇIKARILMIŞTIR.

1. ŞANLIURFA İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN Ö. K. SAHİPLERİ A. Ö. İLE A. Ö. BUNLAR ERMENİ ASILLI İSRAİL ADINA AKZİYARET VE HARRAN TARAFINDA ARAZİ ALDIĞINI. (TEYİDE MUHTAÇ)
2. ŞANLIURFA İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN M. O. SAHİBİ Ö. K. ŞAHSIN GAYRİ MÜSLİM OLDUĞUNU, İSRAİL ADINA ŞANLIURFA İLİNDE TARAFINDAN ARAZİ ALDIĞINI. (TEYİDE MUHTAÇ)
3. HARRAN VE BOZOVA BÖLGESİNDE YAŞAYAN ÇİFTÇİLERİN İSRAİL ADINA TOPRAK ALDIKLARINI (TEYİDE MUHTAÇ)
4. ŞANLIURFA İLİNDE BAŞKA FİRMALAR ADINA SATILAN İSRAİL TOHUMLARININ AŞIRI OLDUĞUNU, BU TOHUMLARIN BİR SEFER KULLANILDIĞINI.
5. ŞANLIURFA İLİNDE FAALİYET GÖSTEREN T. Z. A. L Ş.'NİN ÜÇ ORTAĞININ OLDUĞUNU, BUNLARIN İ. K. -Ş. M. K. İLE S. K.'UN ARAŞTIRMAYA DEVAM EDİLİYOR OLDUĞUNU ARZ EDERİM.

31 ARALIK 2003
İSRAİL BİLGİ NOTU


ŞANLIURFA İLİNDE İSRAİL ADINA FAALİYET GÖSTEREN, İSRAİL ADINA ARAZİ ALAN FİRMALAR İLE S.-T.-A. K. ŞİRKETİNDE ÇALIŞAN İSRAİL ASILLI MÜDÜRLER VE ZİRAAT TEKNİSYENLERİ HAKKINDA YAPILAN ARAŞTIRMA SONU-CUNDA ELDE EDİLEN BİLGİLER AŞAĞIYA ÇIKARILMIŞTIR.

1. İSTANBUL İLİ OSMANBEY'DE İKAMET EDEN Ş.URFA NÜFUSUNA KAYITLI YAHUDİ DÖNMESİ İ. Y. N. ADLI KİŞİNİN DÖVİZ BÜROLARI İLE TEKSTİL FABRİKALARININ, ŞAH-SIN ARAP ÜLKELERİ İLE ÇALIŞTIĞINI, EŞİNİN YAHUDİ OLDUĞUNU, EŞ ÇEVRESİNİN KUVVETLİ OLDUĞUNU, BU ŞAHSIN EŞİNİN ÇEVRESİNİ KULLANARAK İSRAİL ADINA BAZI FAALİYETLERDE BULUNDUĞUNU, EŞİNİN AKRABASI OLAN HAİM ADLI KİŞİNİN 7 SENE ÖNCE TAKRİBEN (1997) SENESİNDE S. K. İLE Ş.URFADA BİRLİKTE VAKIF VE OKUL AÇTIĞINI, VAKIF ARACILIĞI İLE VEYA VAKIF NÜFUZUNU KULLANARAK HAZİNE ARAZİLERİNİN VEYA ÖZEL ARAZİLERİNİN (K.-A. B. VE T. Ü. A.Ş ) GERİ KALAN BİR KISIM ARAZİYİ A. B. İSİMLİ ŞAHSIN SATIN ALDIĞI VE BUNU K.-A. ŞİRKETİNE SATTIĞINI, 2-3 YIL ÖNCE ŞİRKETİN O ZAMANKİ MÜDÜRÜNÜN A. B. OLDUĞUNU ANCAK DAHA SONRA İŞ-TEN ATILDIĞINI, ŞİMDİKİ GENEL MÜDÜRÜN R. T. OLDUĞUNU, HAİM'İN ŞİRKETİNİN ARAZİ BÖLÜMÜNE A. T. (MOSSAD AJANI OLABİLİR) ŞAHSINDA HAYVAN BÖLÜMÜ NE BAKTIĞINI.

2. İŞÇİLERİN BİR BÖLÜMÜ K. B. BİR KISMI DA H. BANKASINDAN MAAŞ ALDIKLARINI. A. B. (RUM) BÖLGENİN İLERİ GELENLERİ İLE İRTİBATA GEÇEREK ESKİ ŞANLIURFA MİLLETVEKİLLERİNDEN OLAN CENAP GÜRPINAR'IN OĞLU KASIM GÜRPINAR'A AİT OLAN 9 KÖYDE ARAZİ ALARAK BİR ÇİFTLİK YAPMAYA ÇALIŞTIKLARINI (SİVEREK-HİLVAN ARASI OLABİLİR) GEÇEN SENE SEDAT BUCAK'IN DA ARAZİSİNİ ALMA GİRİŞİMİNDE BULUNDUKLARINI. ANCAK SEDAT BUCAK'IN KABUL ETMEDİĞİNİ, SİVEREK BELEDİYE BAŞKAN YARDIMCISI HASAN ÇELEBİNİN HİLVAN'LA-SİVEREK ARASINDA 9 KÖYÜ BULUNDUĞUNU... KÖYÜN ARAZİLERİNDE MEYVE BAHÇELERİNİ İSTEDİKLERİNİ ANCAK HASAN ÇELEBİ'NİN HENÜZ VERMEDİĞİNİ, AYRICA DİYARBAKIRDA ATİK AİLELERİ İLE AKYILLAR AİLELERİNİN KENDİ ARAZİLERİNİN BİR BÖLÜMÜNÜ BU ŞAHISLARA SATTIKLARINI VE ŞU ANDA BU ARAZİLERDE PAMUK EKİMİ YAPILDIĞINI.
S. ŞİRKETİNDE K.-A. İLE ORTAK OLDUĞUNU, K. A.'NIN İTHALAT VE İHRACAT BAĞLANTILARI, 15.000 HAYVAN -7.000 BESİ, DİĞERİNİN SÜT ÜRETİLDİĞİNİ, ETİN BİR KISMININ MARETE GÖNDERİLDİĞİNİ.

BÜTÜN TOPRAK ALIMLARINI S. K. V. İLE YAPTIKLARINI.
İ. Y.'IN (İSTANBUL'DA YAŞIYOR) AYRICA TRAKYADA 700 DÖNÜM SULU ARAZİ ALDIĞINI, HAİM VE İBRAHİM'İN SAMİMİ DOSTU OLDUĞUNU, S. FİRMASININ İSRAİL ABD ORTAKLI BİR FİRMA OLDUĞUNU, 2003 YILINDA A. B. TARAFINDAN K. A.NIN YANINDAKİ ARAZİ KİRALANMIŞTIR. K. A. KURULDUĞUNDA 10-15 YAHUDİ ÇALIŞIRKEN ŞU ANDA 2 ZİRAAT YÜKSEK MÜHENDİSİNİN ÇALIŞTIĞINI.

02 OCAK 2004
İSRAİL BİLGİ NOTU


1. O. P.: SURUÇ İLÇESİ NÜFUSUNA KAYITLI DOKTOR (HARRAN İLÇESİNDE GÖREVLİ ) ANCAK A., K. KÖYÜ SAĞLIK MERKEZİ LOJMANINDA OTURUR. TEDAŞ VE DEVLET HASTANESİ İLE MERKEZ SAĞLIK OCAĞINDAKİ KÜRT KÖKENLİLER İLE GRUP OLUŞTURMAYA ÇALIŞIYOR, A. İLÇESİNDE ECZANE İŞLETİR. İSRAİL BAĞLANTILI S. B. FABRİKASININ SAHİBİ İLE BAĞLANTILIDIR. (İL MERKEZ MINTIKASINDA) AYRICA R. VE C. KUYUMCULUK DÜKKANLARININ SAHİPLERİ İLE BAĞLANTILIDIR.
2. M. D.: H/DE G. HANIN KARŞISINDA TERZİ DÜKKANI VAR. TERZİNİN İSMİ ŞARON İSİMLİ YAHUDİDİR. O. P. İLE BERABER İKİ ADAMI İLE BİRLİKTE YAKININDAKİ ON AİLE
İLE AKÇAKALE, HARRAN VE ŞANLIURFA İL MERKEZİNDE 476 PARÇA BAŞKALARININ ÜZERİNE ARSA ALIMLARI MEVCUTTUR.
3. R. D.: H/DE GÜMRÜKHANI (ESKİ İSMİ HANEDAYAN) BU ŞAHSIN DÜKKANI KUMAŞ SATAN KÜÇÜK DÜKKANIN YANINDA, SAKALLI ÇAYCININ TAM KARŞISINDA DÜKKANI VAR. BU DÜKKANA MOŞE DAYAN'IN TORUNU 1 MİLYON DOLAR TEKLİF ETMİŞ SONUÇ BELLİ DEĞİL.
4. DOKTOR İ. B.: MUHTEMELEN İL MERKEZ ÇUKURDORUÇ KÖYÜNDE (YAHUDİ KÖKENLİ). BUNUN 6.000 DÖNÜM ARAZİSİ VAR OLUP, ARAZİSİNİ KORUSUNLAR DİYE 100-150 KİŞİYE PARA VERMİŞTİR. HALEN KENDİSİNİN AVUKATLIĞINI İSE ŞANLIURFA MİLLETVEKİLİ ADAYI AVUKAT İ. N. İSİMLİ ŞAHIS YAPMAKTADIR.
5. H. B.: ADIYAMAN KAHTA ANCUS KÖYÜ NÜFUSUNA KAYITLI O. B.'IN OĞLUDUR. ERMENİ KÖKENLİ OLUP, İL MERKEZ BÖLGESİNDE G. B. ŞİRKETİNİN SAHİBİDİR.
6. CEYLANPINAR TİGEM'DE DAHA ÖNCE YERLEŞEN GÖÇERLER SEKİZ KÖY OLUŞTURMUŞLAR, O KÖYDE TOPRAKLAR İÇİN ZİLLİYETLİK ELDE ETMEK MAKSADIYLA GİRİŞİMDE BULUNMUŞLARDIR. MGK GÜNDEMİNDE BU KONU VARDIR.

Kaynakça
Kitap: İstihbarat Raporlarında İSRAİL'İN GAP SENARYOSU
Yazar: Hasan Taşkın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996-1999: Cumhuriyetimizin 6. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir