Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İsrail'in GAP'a Yönelik Faaliyetleri

1996'da Amerika'ya hizmet eden iki parti, DYP ve Refah Partisi, koalisyon hükümetini kurdular. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu sonrasında verilen Muhtıra ile bu Amerikancı hükümetin iktidar dönemi sonlandırıldı.
Sonraki yıllarda, bu kararın Cumhuriyetimizin yararına mı yoksa zararına mı olduğu tespit edilememiştir, çünkü bu olay sonrasındaki yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi Amerikan ajanları'nın önleri açılmış oldu.
-Erbakan Milli'ydi, konuşmalarında korkmadan ABD emperyalizmi ve siyonistler hakkında önemli tespitler yapabilmekteydi. Günümüzde AKP'nin başında Erbakan olsaydı, belkide yapılan bu şerefsiz hainliklerin büyük bölümüne izin vermeyip engelleyebilirdi. ABD stratejik olarak herzaman, kendisinin kurduğu örgütlerin elemanlarına bile güvenmeyen bir politika izlemektedir. Hele hele o örgutlerin başındaki kişi Türk Soylu ise, ona hiç ve hiç güvenmeyecektir. İşte bu yüzden, Milli Görüş örgütünü yöneten hiçbir zaman Necmettin Erbakan olmamıştır. Erbakan, gelecekte örgütü temizleyip, Milli Görüş’ün gerçek(yani ABD’nin kontrol ettiği değil, Milliyetçi olan Erbakan’ın kontrol ettiği bir Milli Görüş) lideri olabilme hayalleriyle yaşamış olabilir.
Ama maalesef Erbakan’ın içinde bulunduğu örgütün genel başkanı olmasına rağmen, örgüt daima CIA’nın görevlendirilmiş olduğu elemanlar tarafından yönetilmekteydi ve bu sistem aynı şekilde günümüz AKP’siyle birlikte devam etmektedir. Erbakan gibi zeki bir insanın bu gerçeklerin farkinda olmaması mümkün değildir.

İsrail'in GAP'a Yönelik Faaliyetleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 28 Ara 2010, 22:56

İSRAİL'İN GAP'A YÖNELİK FAALİYETLERİ:

GENEL:


1. OCAK 1994'DE YAYINLANAN TIME DERGİSİNDE, DÜNYANIN 7 HARİKA PROJESİNİN; METRO SİSTEMİ-LOS ANGELES-AMERİKA, GÜNEY DOĞU ANADOLU PROJESİ-TÜRKİYE, BÜYÜK YAPAY NEHİR-LİBYA, TAİPEİ TRANSİT SİSTEMİ-TAYVAN, JAMES KÖRFEZ KOMPLEKSİ-KANADA, MANŞ TÜNELİ-İNGİLTERE/FRANSA, HONG KONG HAVA ALANI-HONG KONG OLARAK BELİRLENMİŞTİR.

2. İSRAİL'İN GAP'A UZUN SÜREDİR OLAN İLGİSİ, BU PROJENİN BÖLGE ÜLKELERİNİN BASKILARI NEDENİYLE DÜNYA BANKASI TARAFINDAN FİNANSE EDİLMEMESİ, İSRAİL'İN ÇEŞİTLİ FİNANSMAN VE TEKNOLOJİ AKTARIMI TEKLİFLERİ İLE TÜRKİYE'NİN ÖNÜNE ÇIKMASINI SAĞLAMIŞTIR.

3. İSRAİL; FIRAT SULARINI KONTROL ETMEK İÇİN TÜRKİYE'YE VE GAP PROJESİNE İLGİ GÖSTERMEKTE, FIRAT'IN AŞAĞISINDA BULUNAN SURİYE VE IRAK İLE MUHTEMEL BİR SAVAŞA GİRMESİ DURUMUNDA, TÜRKİYE'Yİ KENDİ YANINA ÇEKEREK BU ÜLKELERE AKAN SUYU KISMAYI PLANLAMAKTA, DOLAYISIYLA TÜRKİYE'Yİ BİR "SU KOZU" OLARAK KULLANMAYI AMAÇLAMAKTADIR.

4. BU BAĞLAMDA:

A. İSRAİL'İN ESKİ ANKARA BÜYÜKELÇİSİ DAVİT GRANİT'İN "GAP GİBİ BİLİNÇLİ BİR BÖLGESEL PLANLAMAYI ÖNGÖREN, YÖRE HALKINA REFAH GETİRECEK BİR PROJEYE TAM DESTEK VERİYORUZ, İSRAİL'İN SULAMA VE DENİZ SUYUNU KULLANILIR HALE GETİRME TEKNOLOJİSİNDEKİ ÜSTÜNLÜĞÜ SAYESİNDE GAP İÇİN İDEAL BİR ORTAK OLABİLECEĞİNİ BELİRTMESİ VE,
B. İSRAİL'İN ANKARA BÜYÜKELÇİSİ ZUİ ELPELCEG'İN "İSRAİL'İN SUYA İHTİYACININ OLDUĞU, TÜRKİYE'NİN İSE SU AÇISINDAN ŞANSLI BİR ÜLKE OLDUĞU, GELİŞMİŞ BİR SULAMA SİSTEMİ KURULMASI VE BUNUN TARIMDA KULLANILMASI DURUMUNDA GAP BÖLGESİNİN BİR CALİFORNİA HALİNE GELECEĞİ"Nİ ÖNE SÜRMESİ İLE,
C. TÜRKİYE'Yİ ZİYARET EDEN İSRAİL CUMHURBAŞKANI EZER WEİZMANN'IN DA "GAP PROJESİNE İSRAİL'İN KATILIMI"NI ÖNERMESİ GİBİ HUSUSLAR GÖZ ÖNÜNE ALINDIĞINDA, İSRAİL'İN PROJEYE ORTAK OLABİLME ÇABALARI AÇIKÇA ORTAYA ÇIKMAKTA, TÜRKİYE'NİN HEM SUYU, HEMDE TOPRAĞI ÜZERİNDE PLANLARININ BULUNDUĞUNU ORTAYA
KOYMAKTADIR.

5. İSRAİL, TARIMDA "KİBBUTZLAR" OLARAK ADLANDIRDIĞI VE SOSYALİST BİR ÜRETİM MODELİNİN SINIRLI BİR ALANDA UYGULAMASI DURUMUNDA OLAN "KOLLEKTİF TARIM ÇİFTLİKLERİ" MODELİNİ UYGULAMAKTADIR.

6. GAP PROJESİNİN İSRAİL AÇISINDAN ÖNEMİ; İSRAİL DEVLETİNİN KURULMASINDAN SONRA GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİNDEN GÖÇ EDEREK İSRAİL'E YERLEŞEN KÜRT KÖKENLİ YAHUDİLERİ FİNANSE ETMEYE VE KİBUTZLARDAN SAĞLANAN ÜRÜNLERİ PAZARLAMA HAKKINI ELDE ETMEYE DAYANMAKTADIR.

7. BU KAPSAMDA, GÜNEY DOĞU ANADOLU BÖLGESİ ÜZERİNDEN DÜNYAYA AÇILMAYI HEDEFLEYEN İSRAİL, TÜRKİYE'DEN İSRAİL'E GÖÇ EDEN YAHUDİ AİLELERDEN BİR KISMININ ŞANLIURFA BÖLGESİNE YERLEŞMELERİNİ SAĞLAMIŞTIR.

8. DİĞER YANDAN, AĞUSTOS 1995'TE ANKARA BÜYÜKELÇİSİ OLARAK ATANAN ZUİ ELPELEG YAPTIĞI BASIN AÇIK-LAMASINDA "TÜRKİYE'DE SU DA BOL, TOPRAK DA. ANCAK BİZDE HER İKİSİDE YOK ŞEKLİNDE BEYAN VERMESİ, İSRAİL'İN GAP ÜZERİNDEKİ PLANLARINI ORTAYA KOYMASI BAKIMINDAN DİKKAT ÇEKMEKTEDİR.

İSRAİL'İN GAP KAPSAMINDA ŞANLIURFA İLİNE YÖNELİK FAALİYETLERİ:

1. ÖTE YANDAN EYLÜL 2000'DE, İSRAİL SANAYİ VE TİCARET BAKANLIĞI TARAFINDAN YAPILAN BİR AÇIKLAMADA; "GAP KAPSAMINDAKİ 6 BARAJ VE SULAMA PROJESİ İÇİN AÇILAN İHALEYİ İSRAİL'Lİ FİRMALARIN KAZANDIĞI, DEĞERİ 600-800 MİLYON ABD DOLARI ARASINDA
DEĞİŞEN PROJELERİN İNŞAASINA BAŞLANACAĞI, İHALEYİ KAZANAN FİRMALAR ARASINDA İSRAİL'DE İNŞAAT VE MÜHENDİSLİK ALT YAPILARI ALANINDA İSİM YAPAN ASHTROM, MERHAV, SOLEH BONEH VE TAHAL ŞİRKETLERİNİN BULUNDUĞU" HUSUSLARI BELİRTİLMİŞTİR.

2. "T.-E." İSİMLİ BİR İSRAİL ŞİRKETİ TARAFINDAN NİSAN 2001'DEN BERİ, GAP KAPSAMINDAKİ BOZOVA-YAYLAK SU PROJESİNE YÖNELİK ÇALIŞMALAR YAPILMAKTADIR. (MUHTEMELEN ŞİRKETİN ASIL AMACI, TOPRAK ANALİZLERİNİ YAPARAK YER ALTI KAYNAKLARINI TESPİT ETMEKTİR.)

3. AYRICA, BOZOVA İLÇESİNDEKİ SU KANALI PROJESİ, TAŞERON BİR FİRMA OLAN "KOLİN" İSİMLİ BİR İSPANYOL FİRMASINA YAPTIRILMAKTADIR.

4. ŞANLIURFA İLİNİN SURİYE İLE OLAN SINIR BÖLGESİNDEKİ YERLERİN MAYINDAN TEMİZLENMESİ KONUSUNDA VERİLEN UĞRAŞLARIN SONUÇLANMASI İLE BİRLİKTE, ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN CEYLANPINAR TİGEM ÇİFTLİK ARAZİSİNİN ÖZELLEŞMESİ DURUMUNDA; İSRAİL ASILLI İŞ ADAMLARININ; BU BÖLGEDE DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK TOPRAK SATIN ALACAKLARI VE BU TOPRAKLARDA "SERACILIK" YAPMAYA YÖNELİK MÜRACAATTA BULUNACAKLARI YÖNÜNDE BİLGİLER ALINMIŞTIR.

5. BU KAPSAMDA, 2002 YILINDA İSRAİL HÜKÜMETİ TARAFINDAN ŞANLIURFA İLİNDE YAPILAN/YAPILACAK ÇALIŞMALAR HAKKINDA SURİYE DEVLETİNE AİT BİR TV. KANALINDA PROGRAMLAR DA YAYINLANMIŞTIR.

6. ÖTE YANDAN; ŞANLIURFA İLİ NÜFUSUNA KAYITLI VATANDAŞLAR ADINA ALINAN TOPRAKLARIN İSRAİL ŞİRKETLERİ TARAFINDAN UZUN SÜRELİ OLARAK KİRALANDIĞI, "HAİM"
İSİMLİ BİR KİŞİNİN KÖY KÖY DOLAŞARAK TOPRAK ALMA YÖNÜNDE GİRİŞİMLERDE
BULUNDUĞU ÖĞRENİLMİŞTİR.

7. KOÇ ŞİRKETLER GRUBUNA BAĞLI OLAN "K.-A." ŞİRKETİ İLE İLGİLİ OLARAK:

A. K.-A.'NIN; ŞANLIURFA-MARDİN YOLU ÜZERİNDE BULUNAN VE İ. D., F. D., B. D., N. D., M. E. D., M. Y. D., M. N. D. ADLI KİŞİLERİN ORTAK OLDUĞU ARAZİYİ YÜKSEK BİR FİYATA İSRAİL'LİLER ADINA SATIN ALDIĞI,

B. ANILAN ŞİRKETİN YÖNETİM KURULU BAŞKANI C. S. TARAFINDAN YAPILAN BİR AÇIKLAMADA; NİSAN 2003'DEN BERİ SÜRDÜRÜLEN ÇALIŞMALAR ÇERÇEVESİNDE ŞANLIURFA-MARDİN YOLU ÜZERİNDEKİ HAYVANCILIK VE BESİ ÇİFTLİĞİ KOMPLEKSİNİN İNŞAATINA BAŞLANARAK ARAZİ HARİÇ 17 MİLYON ABD DOLARI YATIRIM ÖNGÖREN BU PROJEYLE, ORTALAMA 1.000 ADET İNEK BESİCİLİĞİ, YILDA 9 MİLYON SÜT ÜRETİMİ İLE BESİCİLİĞE HİZMET VERECEK YEM BİTKİLERİ TA-RIM İÇİN ENTEGRE BİR TESİS PLANLANDIĞININ İFADE EDİLDİĞİ,

C. ŞİRKETTE ÇALIŞAN TÜRK MEMUR VE İŞÇİLERİN ÇALIŞMA ALANLARI DIŞINDA BİR YERDE BULUNMALARININ YASAKLANDIĞI, YASAKLARA UYMAYANLARIN İSE İŞTEN ÇIKARTILDIĞI,

Ç. 2003 İÇERİSİNDE KARS İLİNDEN VE ŞANLIURFA İLİ MERKEZ İLÇEYE BAĞLI ŞENOCAK KÖYÜ VE KARABAYIR MEZRASINDA TARIMSAL ÇALIŞMA İÇİN YÜKSEK FİYATLARDA ARAZİ SATIN ALINDIĞI,

D. ŞİRKETİN HARRAN OVASINDA TÜRKİYE'NİN EN MODERN SÜT VE ET ENTEGRE TESİSLERİ KURMA PROJESİNİ HAYATA GEÇİRME ÇALIŞMALARININ DEVAM ETTİĞİ,

E. K. H.'İN; SULAMA KONUSUNDA DÜNYA ÇAPINDA DENEYİMLİ, KALİTELİ VE BAŞARILI ÜRETİCİ FİRMALARLA DİSTRİBÜTÖRLÜK ANLAŞMALARI YAPTIĞI,

F. BU FİRMALARIN İSE; NAANDAN SULAMA SİSTEMLERİ (İSRAİL) VE VALLEY SULAMA SİSTEMLERİ (USA) OLDUĞU, TÜM ÜRÜNLERİN ETÜT, PROJELENDİRME, SATIŞ, MONTAJ VE SERVİS HİZMETLERİNİ VERDİĞİ,

G. YÖNLENDİRME İLE, ŞANLIURFA İLİNDE BİBER FABRİKASI, TRAKMAK VE BORSAN GİBİ İŞ SAHALARI KURULDUĞU YÖNÜNDE BİLGİLER ALINMIŞTIR. (SÖZ KONUSU ŞİRKETLERİN İSRAİL İLE BAĞLANTISI KONUSUNDA TEYİD EDİCİ ÇALIŞMALARA BAŞLANMIŞTIR.)

8. AYRICA İSRAİL'LİLER TARAFINDAN; HARRAN İLÇESİNDE YAŞAYAN YAHUDİ VE ERMENİLERE MADDİ YARDIMDA BULUNULDUĞU, BURADA YÜKSEK MİKTARDA TOPRAK ALINDIĞI, YİNE AYNI İLÇEDE BULUNAN VE KUTSAL SAYILAN "YAKUP'UN KUYUSU" ADLI YERİ RESTORE ETME PLANLAMALARI YAPILDIĞI BİLGİLERİNE ERİŞİLMİŞTİR.

9. BUNUNLA BİRLİKTE, ŞANLIURFA İL MERKEZİNDE BULUNAN, YAHUDİ ASILLI OLAN VE İSRAİL İLE TEMASLARINI SÜRDÜREN K. PASTANESİNİN SAHİBİ A. K. ADLI ŞAHIS, KENDİ ADINA İL MERKEZİNDE ÖNEMLİ GÖRÜLEN YERLERDE YÜKSEK FİYATLARA ARSA ALMA
ÇALIŞMASI YAPMAKTADIR.

10. ESKİ GAP MÜDÜRLERİNDEN OLAN Z. Ö. ADLI ŞAHIS, İSRAİL HÜKÜMETİ ADINA TOPRAK ALARAK TARIM İLE İLGİLİ ARAŞTIRMALAR YAPMAKTADIR.

11. İSRAİL'Lİ İŞ ADAMLARI TARAFINDAN, BOZOVA İLÇESİNDEN M. B. (ASLEN GAZİANTEP İLİ NÜFUSUNA KAYITLI,) İSİMLİ ŞAHSA KENDİ ADINA TOPRAK ALDIRILARAK 30 YILLIĞINA KİRALANDIĞI, KİRALANAN ARAZİYE İSE BADEM AĞAÇLARI DİKİLDİĞİ VE BU ALANDA ZİRAİ ARAŞTIRMA YAPILDIĞININ BEYAN EDİLDİĞİ YÖNÜNDE TEYİDE MUHTAÇ BİLGİLER ALINMIŞTIR.

12. GAP PROJESİNDE İHALE ALAN FİRMALARIN İSE:

A. MERIT INTERNATIONAL INC (İSRAİL)
B. BERTI-BRUDO-JAKOB BEHAR (İSRAİL)
C. ZINKAL (İSRAİL)
Ç. ARAT LTD (İSRAİL)
D. PAL-YAL, MERAZ (İSRAİL)
E. SORTEL B.V. (HOLLANDA)
F. KOÇ HOLDİNG-SUMITOMO (TÜRKİYE-JAPONYA) OLDUĞU BELİRLENMİŞTİR. SÖZ KONUSU FİRMALAR İÇİN ARAŞTIRMA BAŞLATILMIŞTIR.

13. BUNUNLA BİRLİKTE ŞANLIURFA ORGANİZE SANAYİNDE BULUNAN "G." FİRMASI İLE 'İLGİLİ OLARAK:

A. ASIL SAHİPLERİNİN G. K. E. BAŞKANI F. S. İLE İSRAİL'Lİ BİR ORTAĞININ OLDUĞU,
B. HARRAN VE BOZOVA İLÇESİNİN BAZI KÖYLERİNDE TARIM YAPTIKLARI, TARIM ÜRÜNLERİNİ AVRUPA'YA PAZARLAMAK İÇİN, HALEN İL MERKEZ AKZİYARET MINTIKASINDA YAPIMI DEVAM EDEN HAVA ALANI İÇİN 2 MİLYON DOLAR PARA HİBE ETTİKLERİ,
C. ŞANLIURFA MERKEZİNDEKİ HAŞİMİYE SEMTİNDEKİ HACI KAMİL HANINDA BULUNAN BİR DÜKKANI, İSRAİL ESKİ GENEL KURMAY BAŞKANI MOŞE DAYAN ADINA BİR MÜZE HALİNE GETİRMEK MAKSADIYLA, 1 MİLYON DOLAR KARŞILIĞINDA ALINMAK İSTENDİĞİ, ANCAK DÜKKAN SAHİBİNİN BUNA YANAŞMADIĞI,

YÖNÜNDE TEYİDE MUHTAÇ BİLGİLER ALINMIŞTIR.

SONUÇ:

1. İSRAİL'Lİ FİRMALAR VE YÜRÜTTÜĞÜ FAALİYETLERİN ORTAYA ÇIKARILMASI HUSUSU UZUN SÜRELİ BİR İSTİHBARİ ÇALIŞMAYI GEREKTİRDİĞİNDEN, DEVAM ETTİRİLEN İSTİHBARİ FAALİYETLERİN SİSTEMLİ BİR ŞEKİLDE, PLANLI İSTİHBARAT FAALİYETİ (PİF) KAPSAMINDA YÜRÜTÜLMESİ SAĞLANACAKTIR.

2. OLASI PİF KAPSAMINDA, ÖNCELİKLİ OLARAK:

A. GAP ÇERÇEVESİNDE BU GÜNE KADAR ÇOĞU KAMU SEKTÖRÜNDEN OLMAK ÜZERE YÜZDEN FAZLA İSRAİL FİRMASININ TOPRAK SATIN ALDIĞI İDDİASI İLE SÖZ KONUSU FİRMALARIN ARAŞTIRILMASI,
B. GAP ÇERÇEVESİNDE İSRAİL GÜDÜMLÜ FAALİYET GÖSTEREN YERLİ VE YABANCI FİRMALAR İLE KİŞİLERİN TESPİT EDİLMESİ.
C. GAP ÇERÇEVESİNDE İHALE ALARAK FAALİYET GÖSTEREN/ FAALİYETE BAŞLAMAMIŞ FİRMALARIN TESPİT EDİLMESİ,
Ç. İSRAİL GÜDÜMÜNDE OLABİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLEN BAZI YERLİ FİRMALARIN FAALİYETLERİNİN TESPİT EDİLEREK İTHALAT-İHRACAT DURUMLARININ ORTAYA ÇIKARILMASI,
D. ŞANLIURFA BÖLGESİNE İSRAİL TARAFINDAN YERLEŞTİRİLDİĞİ İDDİA EDİLEN KÜRT YAHUDİ AİLELERİN ORTAYA ÇIKARTILMASI,
E. SINIR BÖLGESİNDEKİ TOPRAKLARIN MAYINDAN TEMİZLENEREK YASAL ÇERÇEVEDE TARIM ALANI HALİNE GETİRİLMESİ UĞRAŞLARI İLE İSRAİL FİRMALARININ BU TOPRAKLAR ÜZERİNDEKİ EMELLERİNİN TAKİP EDİLEREK ORTAYA ÇIKARILMASI,
F. ÖZELLEŞTİRME KAPSAMINA ALINAN CEYLANPINAR TİGEM ÇİFTLİK ARAZİSİNİN ÖZELLEŞTİRİLMESİ PROSEDÜRÜNÜN TAKİP EDİLMESİ VE İSRAİL İLE BAĞLANTISININ ARAŞTIRILMASI,
G. YAHUDİ ASILLI OLAN VE BÖLGEDE TOPRAK ALINMASINA ÖNCÜLÜK ETTİĞİ HAKKINDA
İDDİALAR BULUNAN "HAİM" ADLI KİŞİNİN FAALİYETLERİNİN BELİRLENMESİ HUSUSLARI
ÜZERİNDE ÇALIŞMALAR YÜRÜTÜLMESİ PLANLANMAKTADIR.

1. GAP'IN ÖNEMİ TÜM DEVLETLER TARAFINDAN BİLİNMEKLE BİRLİKTE, ULUSAL MENFAATLER İÇİN İSRAİL'İN DE BU PROJEDE GÖZÜNÜN OLABİLECEĞİ KIYMETLENDİRİLMEKTEDİR.

2. ELDE EDİLEN TEYİDE MUHTAÇ BİLGİLER İLE, İSRAİL DEVLETİNİN GAP PROJESİ ÇERÇEVESİNDE:

A. ŞANLIURFA İLİ BÖLGESİNDE BÖLGE VATANDAŞLARI ADINA TOPRAK SATIN ALARAK BU TOPRAKLARDA DOĞRUDAN VEYA DOLAYLI OLARAK BAZI YATIRIMLAR YAPMAK İÇİN ARAŞTIRMALAR İÇERİSİNDE OLABİLECEĞİ, BU KAPSAMDAKİ PLANLAMALARINI HAYATA GEÇİRMEK İÇİN GİRİŞİMLERİNİ DEVAM ETTİRECEĞİ,
B. İSRAİL'İN YER ALTI VE YER ÜSTÜ KAYNAKLARI KONUSUNDAKİ ARAŞTIRMA GAYRETLERİNİ ISRARLA SÜRDÜREREK BÖLGEYE YÖNELİK PROJELER İÇERİSİNDEKİ YERİNİ SAĞLAMLAŞTIRMA DÜŞÜNCESİNDE OLABİLECEĞİ,
C. SU SORUNU YAŞAYAN İSRAİL'İN ÜLKESİNE KALICI SU TEMİN ETME YÖNÜNDEKİ UĞRAŞLARINI DAHA DA ARTIRARAK BÖLGEDEKİ SU KAYNAKLARINI KENDİ KONTROLÜNE ALMA YÖNÜNDE ÇALIŞMALARINI DEVAM ETTİREBİLECEĞİ,
Ç. BÖLGEDE KURULAN VEYA KURULACAK OLAN ŞİRKETLERİ KENDİ GÜDÜMÜNDE ÇALIŞTIRARAK VEYA KENDİ GÜDÜMÜNDE YENİ ŞİRKETLER KURARAK BAHSİ GEÇEN EMELLERİNE ULAŞMA YÖNÜNDE PLANLAMALAR İÇERİSİNDE OLABİLECEĞİ,
D. AYRICA BÖLGEDE YAŞAYAN YAHUDİ, ERMENİ AZINLIKLARI HER YÖNDEN DESTEKLEYEREK GAP VE TÜRKİYE ALEYHİNE DEĞİŞİK FAALİYETLERDE KULLANMA GAYRETLERİNDE BULUNABİLECEĞİ DEĞERLENDİRİLMEKTEDİR.

Kaynakça
Kitap: İstihbarat Raporlarında İSRAİL'İN GAP SENARYOSU
Yazar: Hasan Taşkın
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996-1999: Cumhuriyetimizin 6. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir