Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Fabian Derneği'nin Genel Sekreteri ve Erbakan

1996'da Amerika'ya hizmet eden iki parti, DYP ve Refah Partisi, koalisyon hükümetini kurdular. 28 Şubat 1997 Milli Güvenlik Kurulu sonrasında verilen Muhtıra ile bu Amerikancı hükümetin iktidar dönemi sonlandırıldı.
Sonraki yıllarda, bu kararın Cumhuriyetimizin yararına mı yoksa zararına mı olduğu tespit edilememiştir, çünkü bu olay sonrasındaki yıllarda Recep Tayyip Erdoğan ve Abdullah Gül gibi Amerikan ajanları'nın önleri açılmış oldu.
-Erbakan Milli'ydi, konuşmalarında korkmadan ABD emperyalizmi ve siyonistler hakkında önemli tespitler yapabilmekteydi. Günümüzde AKP'nin başında Erbakan olsaydı, belkide yapılan bu şerefsiz hainliklerin büyük bölümüne izin vermeyip engelleyebilirdi. ABD stratejik olarak herzaman, kendisinin kurduğu örgütlerin elemanlarına bile güvenmeyen bir politika izlemektedir. Hele hele o örgutlerin başındaki kişi Türk Soylu ise, ona hiç ve hiç güvenmeyecektir. İşte bu yüzden, Milli Görüş örgütünü yöneten hiçbir zaman Necmettin Erbakan olmamıştır. Erbakan, gelecekte örgütü temizleyip, Milli Görüş’ün gerçek(yani ABD’nin kontrol ettiği değil, Milliyetçi olan Erbakan’ın kontrol ettiği bir Milli Görüş) lideri olabilme hayalleriyle yaşamış olabilir.
Ama maalesef Erbakan’ın içinde bulunduğu örgütün genel başkanı olmasına rağmen, örgüt daima CIA’nın görevlendirilmiş olduğu elemanlar tarafından yönetilmekteydi ve bu sistem aynı şekilde günümüz AKP’siyle birlikte devam etmektedir. Erbakan gibi zeki bir insanın bu gerçeklerin farkinda olmaması mümkün değildir.

Fabian Derneği'nin Genel Sekreteri ve Erbakan

Mesajgönderen TurkmenCopur » 24 Ara 2010, 17:57

FABİAN DERNEĞİ'NİN GENEL SEKRETERİ VE ERBAKAN

Fabian Derneği, "Demokratik Sosyalizmin" babasıdır.
1883 yılında Londra'da kurulan dernek, Marksizmin "ihtilalci" stratejisi yerine, eğitime dayalı barışçı bir "evrimi" öngörür.
Çok kısa ve kaba olarak, dünyadaki sosyalizmin gelişmesini "ihtilalci" ve "evrimci" olarak ikiye ayırırsak, sonradan birbirlerinin can düşmanı haline gelen Troçkici ve Leninci ihtilalcilere karşı, aralarında ünlü düşünür ve yazar George Bernard Shaw'un da bulunduğu Fabiancılar, evrimci stratejileri savunmuşlardır.

Dernek, ismini ünlü bir Romalı General'den alır: Fabius Maximus Cunctator.
İngiltere, sadece demokrasinin beşiği olmakla değil, demokratik sosyalizmin kurucusu olmakla da övünür.
Romalı General Fabius Maximus Cunctator'un çok önemli bir özelliği vardır: Kendinden daha güçlü düşman karşısında, doğrudan savaşa girmez. Çeşidi taktiklerle onu oyalar. Doğrudan çatışmadan kaçınarak zamanını bekler ve sonunda zafere ulaşır.

Dernek, tarihsel olarak da bugün de, İngiliz işçi Partisi'nin bir "bilimsel kuruluşu" hatta kimi zaman "akıl hocası" gibi bir işlev görmektedir.
işte TÜSLİS'in 11-12 Ekim 1996 günlerinde İstanbul'da düzenlediği "Sosyal Demokraside Yeni Perspektifler" adlı konferansta, Fabian Derneği'nin Genel Sekreterinin düşüncelerini ayrıntılı olarak dinlemek, sonra da kendisiyle kişisel olarak derinliğine tartışmak fırsatını buldum.
Stephen Twigg, 29 yaşında dinamik bir genç. Ayrıca, işçi Partisi'nin aday adayı ve yaşadığı kentte belediye meclisi üyesi.
Kendisini dinlerken, bu genç yaşında eriştiği konumu hak ettiğini hemen anlıyorsunuz.

Eğitimin Önemi

Bu efsanevi derneğin Genel Sekreteri, sosyal demokrasinin hem genel sorunları, hem de İngiltere'deki durumu hakkında, açık ve net düşünceler ileri sürdü.
Hem genelde, hem de ingiltere'deki durumla ilgili olarak belirlediği en önemli "değişiklik", sosyal demokrat ideolojinin ve uygulamanın, bugüne kadar "bireyle" ilişki kurmaktı? başarısız olduğu ve bugünden sonra, bireyi ön plana çıkaran, onu önemseyen bir programın geçerlilik kazandığı.

Twigg, işçi Partisi'nin önümüzdeki seçimlerde başbakan olmasına kesin gözüyle bakılan lideri Tony Blair'in kısa bir süre önce yapılan Parti Kongresi'nde birinci önceliği verdiği üç konuyu da, "eğitim, eğitim, eğitim" diyerek belirlediğini aktardı.
Tabii burada kastedilen eğitim, bireyin değişen topluma yeniden kazandırılmasını hedefleyen, onu hem üretici hem de yaşamındaki anlamı bilinçle kavrayan bir vatandaş yapacak olan eğitim.

Bu arada Fabiancı Genel Sekreter, ingiltere'deki politikanın kendine özgü koşulları içinde Blair'in sağa kaymış gözüktüğünü, ama gerçek konumunun seçimleri kazandıktan sonra yapacağı uygulamalarla belirleneceğini söylüyor.
Bu bilgileri (ki size çok basit gelebilir ama ben çok, ama çok önemsiyorum) saygıyla, çok meşgul oldukları için, semineri izleme fırsatı bulamayan Sosyal Demokrat Partilerimizin değerli yöneticilerine duyururum.

Ve Erbakan

Peki başlıkta Erbakan'ın ismi neden mi geçiyor, diye merak ettiniz?
Bugünkü siyasal liderlerimiz arasında eğitime en büyük önemi veren, bunun sonuçlarını, bu eğitim yoluyla partisinin tabanını oluşturduklarını söyleyerek parti genel kongresinde iftiharla ilan eden, General Fabius Maximus'un taktiklerini büyük bir başarıyla uygulayan siyasal liderimiz kim?

Kaynakça
Kitap: DEMOKRASİ VE LAİKLİK
Yazar: EMRE KONGAR
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996-1999: Cumhuriyetimizin 6. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir