Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yunan Basını: Çiller Ailesi Nükleer Madde Kaçakçılığı Yaptı

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Yunan Basını: Çiller Ailesi Nükleer Madde Kaçakçılığı Yaptı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 01:15

YUNAN BASINI, ÇİLLER AİLESİNİN NÜKLEER MADDE KAÇAKÇILIĞI YAPTIĞINI İLERİ SÜRDÜ
(Cumhuriyet, 4 Aralık 1996)


Yunanistan'da yaşamına geçen aylarda başlayan Eksusia (İktidar) gazetesi, Alman gizli istihbaratına dayanarak Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller hakkında ağır iddialarda bulundu. Gazete, Çiller ailesinin nükleer madde kaçakçılığı yaptığını öne sürerken Tansu Çiller'in Almanya'da gözaltına alman Türk mafya üyelerinin serbest bırakılması için resmen müdahalede bulunduğunu savundu. Gazete, MHP Genel Başkanı Alparslan Türkeş'i "istenmeyen adam" ilan ettiğini savunduğu Almanya'nın, uyuşturucu kaçakçılığına karıştığı gerekçesiyle ülkücülerin de "tehlikeli yabancı örgütler listesi"ne alınması için girişimlere başladığını öne sürdü. Haberde, uyuşturucu kaçakçılığında Sedat Bucak'ın da adının geçtiği bildirildi Eksusia gazetesinin 29 Kasım tarihli sayısında yer alan, Petros Stagos imzalı "Bonn, Çiller'i bitiriyor" başlıklı haberde, "Alman istihbarat servisinin, Çiller'in ve eşinin Almanya'daki yasadışı eylemleri konusunda topladığı belgelerden sonra Alman diplomasisi, Çiller'e 'Kül olmuş bir kâğıt' gözüyle bakıyor" denildi.

Başbakanlık Basın-Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün "Dış Basın ve Türkiye" bülteninde de yer alan haberde şu görüşlere yer verildi:

• Çiller'in bu faaliyetleri 4 Kasım'da Türkiye'de meydana gelen trafik kazasından sonra ortaya çıkan uyuşturucu ve eski Sovyet Sosyalist Cumhuriyetleri Birliği'nden (SSCB) yapılan nükleer malzeme kaçakçılığı ile ilgilidir.
• Güvenilir kaynaklardan alınan bilgilere göre Almanya Türkeş'i "persona non grata" (istenmeyen adam) ilan etti. Türkeş, bir ay önce Almanya'yı ziyaret etmiş ve Essen'de 10 bin kişinin katıldığı bir toplantıda konuşmuştu.
• Türkeş'in istenmeyen adam ilan edilmesinde, devlet içinde devlet olan "bozkurtlar"ın Almanya'daki faaliyetleri de önemli bir rol oynadı.
Alman Narkotik Şube Müdürlüğü'nün Dışişleri Bakanlığı'na verdiği bir rapora göre, Türkiye'den Almanya'ya yapılan uyuşturucu kaçakçılığında "bozkurtlar"ın da adı geçiyor. Halbuki şimdiye kadar uyuşturucu kaçakçılığı için sadece PKK suçlanıyordu. "Bozkurtlar"ın Almanya'da 6 bin üyesi ve 10 bin kadar da taraftarı var.

Hoşgörü Sona Erdi

Haberde, "güvenilir kaynaklar"a dayanılarak Almanya'da ülkücülere hoşgörülü olma politikasının sona erdiği ve Alman Dışişleri Bakanlığı'nın, ülkücülerin "tehlikeli yabancı örgütler" listesine alınması için gerekli talimatı verdiği öne sürüldü.

Eksusia'nın haberinde yine güvenilir kaynaklara dayanılarak Çiller'i zor durumda bırakan bulgu iddiaları da şöyle sıralandı:

• Gözaltına alınan Türk mafya üyelerinin serbest bırakılması için resmen müdahalede bulunması.
• Uyuşturucu kaçakçılığı yapan ve gözaltına alınan Kültlerin, "Boz-kurt" Sedat Bucak'ın da uyuşturucu kaçakçılığına karıştığını bildirmeleri.
• Çiller'in eşinin geçen yıl Baden-Baden'de nükleer malzeme kaçakçılığı yapmak suçuyla aranan Hüseyin Duman'la yaptığı (iddia edilen) gizli görüşme.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir