Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Bulgar Basınında Çeçen Provokasyonu

(Nurhan Nebioğlu, Aydınlık, 10 Kasım 1996, Sayı 490)

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Bulgar Basınında Çeçen Provokasyonu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:57

BULGAR BASININDA ÇEÇEN PROVOKASYONU (Nurhan Nebioğlu, Aydınlık, 10 Kasım 1996, Sayı 490)

BULGARİSTAN 24 SAAT GAZETESİ:

"ÇİLLER ÖRTÜLÜ ÖDENEKTEN ÇEÇENLERE SİLAH YARDIMI YAPTI"

Bulgaristan'ın başkenti Sofya'da yayımlanan "24 Saat" gazetesi, Türkiye'nin, Çeçenistan'a 10 milyon Alman markı tutarında silah yolladığı haberine yer verdi. 24 Saat, Bulgaristan'ın en etkili gazetelerinden. Türkiye'deki karşılığının "Milliyet"olduğu belirtiliyor. Gazete, Alman hükümetinin, Çeçenlere giden silahların parasının örtülü ödenekten verildiğini saptadığını duyurdu.

Bulgar gazetesinin 2 Temmuz günkü haberi şöyle:

- Yunan basınının bildirdiğine göre, Alman hükümeti, Ankara'nın Çeçen direnişçileri silahlandırdığını saptadı. Bonn'da yapılan açıklamaya göre, yardım Bulgaristan üzerinden gönderildi. Geniş çaplı araştırmayla, bu olaya Türk gizli görevlilerin ve koalisyondaki her iki partinin de karıştığı saptandı.

- Yunan Katimerini gazetesinin Berlin muhabiri, Alman yöneticilerin vardığı sonuçlan duyurdu. Çeçenlere teslimat, Bosna ambargosunu da delen Ankara'daki bir grup tarafından yapıldı. Bu grup içinde Erbakan'ın lideri olduğu RF'nin de elemanları var.

- 10 milyon DM tutarındaki para, Çiller'in denetiminde bulunan örtülü ödenekten sağlanmış. Çeçen direnişçilere otomatik silahların teslimatının geçen Ekim'de yapıldığı ve halen de devam edebileceği belirtildi. Bütün operasyon, Türk Dışişleri görevlilerinin bilgisi dahilinde ve gizli bir şekilde yapıldı."

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir