Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Susurluk Olayındaki Mersedes'ten Gizli Örgüt Çıktı

3 Kasım 1996

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Susurluk Olayındaki Mersedes'ten Gizli Örgüt Çıktı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:21

Mersedes'ten Gizli Örgüt Çıktı

3 Kasım 1996 tarihinde gerçekleşen Susurluk olayında, Susurluk yolunda kamyona çarpan mersedesin içinden 2 adet MP tipi makineli tabanca, 5 adet tabanca, 2 adet susturucu, bol sayıda mermi, sahte kimlikler ve sahte plakalar çıkmış bulunmaktadır. Bu kanıtlar, arabada bulunanların cürüm işlemek üzere birleştiklerini ispatlamaya yetmektedir. Dahası, Sedat Bucak ve Hüseyin Kocadağ'ın, uyuşturucu kaçakçısı ve çok sayıda cinayetin sorumlusu Abdullah Çatlı ile üç gündür birlikte oldukları da saptanmıştır. DYP Milletvekili Sedat Bucak, Çiller'in sağ ayağıdır. Hüseyin Kocadağ ise, polis camiası içinde Ağar'ın sağ kolu olarak bilinmektedir. Öte yandan eski MHP yöneticisi Avni Çarsancaklı ve adı belirtilmeyen bir ANAP yöneticisi, Abdullah Çatlı'nın Ağar ile görüştüğünü ve Çiller'in masasında yemek yediğini ifade etmişlerdir (Dünkü gazeteler). Böylece Çiller ve Ağar ile Abdullah Çatlı arasındaki bağlantı, MİT Raporu ve mersedes içindeki bileşim yanında, tanık ifadeleriyle de doğrulanmış bulunmaktadır.
Bu durumda Çiller ve Ağar çevresinin, suçtan kurtulmak için Abdullah Çatlı'yı "büyük vatansever ve kahraman" ilan ettirdiği görülüyor.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir