Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Alternatif MİT'e 500 Milyar

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Alternatif MİT'e 500 Milyar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:40

ALTERNATİF MİT'E 500 MİLYAR (Posta, 23 Mayıs 1996)

Örtülü ödeneğin 500 milyarının, MİT'e alternatif olacak bir istihbarat örgütü için harcandığı, bu örgütün Ağar ve Erkan tarafından kurulacağı öne sürüldü.

Eski Polislerin Teklifi

Ödenekle ilgili son iddia, yeni bir skandal ihtimali ortaya çıkardı. İddiaya göre Çiller, eski polis şefleri yeni DYP'liler Mehmet Ağar ve Ünal Erkan'ı MİT'e alternatif bir istihbarat örgütü kurması için görevlendirdi. Eski polis şeflerinin, "MİT'ten yararlanamıyoruz, yeni teşkilat kuralım" önerisini kabul eden Çiller'in girişiminin, MİT'te tepkiyle karşılandığı belirtildi.

Yazılı Açıklama İstiyor

Çiller'in dün "Ödeneğin nereye harcandığını açıklarsam rejim çöker" açıklaması da yeni kuşkular ortaya çıkardı. "Kendisini rejimin garantisi" gören Demirel'in, özellikle bu açıklamadan sonra kaygılandığı belirtildi. Milliyet yazan Yalçın Doğan'ın haberine göre, daha önce "Başbakana açıklasın" diyen Cumhurbaşkanı, Çiller'in kendisine yazılı açıklama yapmasını isteyecek.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron