Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Haydar Aliyev: "Teröre Dikkat"

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Haydar Aliyev: "Teröre Dikkat"

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:31

HAYDAR ALİYEV: "TERÖRE DİKKAT" (Milliyet, 3 Eylül 1996)

Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev, bazı güçlerin ülkede karışıklık yaratmak amacıyla terör eylemleri planladıkları yolunda ihbarlar aldıklarını bildirdi.
Bu açıklamayı, ABD'nin Bakü Büyükelçisi Richard Kauzlarich'i kabulünde yapan Aliyev, söz konusu ihbarların içeriği ve kastettiği "güçler" hakkında herhangi bir bilgi vermedi. Cumhurbaşkanı Aliyev, terörle mücadele konusunda ABD ile tutumlarının aynı doğrultuda olduğunu da vurguladı.

Azerbaycan'da geçtiğimiz yıllarda da bazı büyük terör eylemleri gerçekleştirildiğini hatırlatan Aliyev, "Bazı yabancı ülkeler ve ülkemiz dahilindeki birtakım güçler tarafından son yıllarda yapılan terör eylemleri sonucu, büyük güçlüklerle karşılaştık" dedi.

Haydar Aliyev, Mart 1995'teki darbe girişimiyle ilgili sürdürülen soruşturmada Türkiye ve Avusturya pasaportu taşıyan bir kişi ile birkaç Azerinin, kendisine suikast planladıklarını itiraf ettiklerini söyledi. Aliyev, Ermenistan istihbarat örgütleri tarafından 1995 yılında Bakü Metrosu'nda gerçekleştirilen eylemin büyük kayıplara yol açtığını hatırlattı.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı, son günlerde dünyanın çeşitli bölgelerinde meydana gelen terör olaylarım kınadığım da belirtti.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir