Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Adapazarı Kökenli Bir Mafya Örgütü 6. Filo Geliyor

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Adapazarı Kökenli Bir Mafya Örgütü 6. Filo Geliyor

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:30

ADAPAZARI KÖKENLİ BİR MAFYA ÖRGÜTÜ 6. FİLO GELİYOR
(Yıldırım Çavlı, Hürriyet, 5 Nisan 1996)


Cumhuriyet tarihimizdeki yeraltı örgütleri ya liderlerinin isimleriyle veya siyasi sloganları ile anıldılar. Size bugün ilk kez özel isim kullanan bir Türk mafya örgütünü açıklayacağım.

Örgütün adı: Altıncı Filo.

Diyeceksiniz böyle isim olur mu? Demek ki olurmuş. Örgüt mensuplarının önemli bir bölümü de niçin bu adı taşıdıklarını bilmiyorlar.
Örgütün temel işlevi çek-senet tahsilatıdır. Bu işte o kadar ileri gitmiş, o kadar profesyonel olmuşlardır ki, 6. Filo'nun adını duyan terör örgütleri bile geri adım atmaya başlamıştır. Örneğin Okmeydanında THKP/C, Altıncı Filo karşısında geri çekilmiştir, ihale takibi, devlet dairesinde iş bitirme, haraç toplama, kiralık cinayet ve benzer mafya operasyonlarını da yürütmekle beraber, 6. Filo'nun temel işlevi söylediğim gibi tahsil edilemeyen alacakları en az yüzde 35 komisyonla nakde çevirmektir.

Ticarette Siyaset Yoktur

Lider kadrosunun bir bölümünün yeğenleri Ülkü Ocakları'na kayıtlıdır. Örgütün ilişkide olduğu milletvekili, bakan ve polis müdürlerinin tümü sağ-muhafazakar eğilimlidir. Ancak genel siyasi yapısı sağa meyyal olmasına rağmen 6. Filo Güneydoğu kökenli vatandaşlarımızının işlerini de belirli komisyonlarla halletmektedir. Yani ticarette siyaset yoktur.
En az dört cinayetleri bilinmektedir. Bu cinayetlerdeki cesetlerden biri "ölüm üçgeni" denilen bölgede Adapazarı şehirlerarası yoluna bırakılmıştır. Meraklı dedektifler için bu cinayette ölen ile öldürenin arkadaş olduklarını söyleyeyim.

6. Filo'nun idarecileri devlet hesabına da silahlı operasyon yaptıklarını ima ederler. Ancak bu iddianın ne kadar doğru olduğunu ben bilemiyorum. Örgütün lideri 1986 yılında Adapazarı'nda ünlü bir restoranda çok sayıda garson ve müşterinin gözü önünde cinayet işlemiştir. Ancak suçu yeğeni üstlenmiş 20'den fazla tanık, tehdit sonucu ifade değiştirmiştir. Bu olaydan sonra büyük lider akıllanmış hemen hemen hiçbir operasyonda ön plana çıkmamış ve son üç yıldır da tüm idareyi iki kardeşine bırakmıştır. Sadece İLKSAN Skandalı'nda adı duyulan büyük lider, gölgeler arkasında yaşamakta ve işadamı olarak dolaşmaktadır.

Tahsilat Operasyonları

Bu tip olaylarda yakalanan tahsilatçılar büyük bir örgüt olduklarım gizlemekte, nüfuzlu dostlar, milletvekilleri, bakanlar ve avukatlar hemen devreye girerek en ucuz yasal müeyyideyi sağlamaktadırlar.
6. Filo'nun İstanbul'da yürüttüğü tahsilat operasyonları Organize Suç Bürosu tarafından bilinmektedir. Hatta bir televizyon kanalını idare eden bir gazetecinin senetleri 6. Filo'nun eline geçmiş, Orhan Taşanlar'ın girişimiyle olay tatlıya bağlanmıştır. Yani 6. Filo'nun mevcudiyetini ve çalışma yöntemlerini İstanbul Emniyet Müdürü Orhan Taşanlar da gayet iyi bilmektedir. Necdet Menzir ve ondan bir önceki müdür Mehmet Ağar da 6. Filo'yu yakından tanırlardı. Yeni Emniyet Genel Müdür adayı ise en yakından tanıyandır. Fakat 6. Filo'nun adı şimdiye kadar babına açıklanmamış, resmi kayıtlara geçirilmemiştir.
Devlet zayıfladıkça devlet ile yasadışı işbirliği yaparak devletin yerini tutmaya çalışan mafya örgütleri çoğalacak ve güçlenecektir. Vatandaşlar devlet güçlerinden değil, 6. Filo benzeri mafya çetelerinden çare umacak] ardır.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 3 misafir