Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Anayol'u Söylemez Soruşturması Bozmuş

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Anayol'u Söylemez Soruşturması Bozmuş

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:25

ANAYOL'U SÖYLEMEZ SORUŞTURMASI BOZMUŞ (Hürriyet, 2 Temmuz 1996)

ANAP lideri Mesut Yılmaz, "ANAYOL'u TEDAŞ, TOFAŞ değil., emniyet ve kamu bankaları soruşturmaları bozdu" dedi.

Dün partisinin Başkanlık Divanı ile ANAYOL'un ANAP'lı bakanlarını toplayan Yılmaz, şu açıklamalarda bulundu:

"Devlette yolsuzluklar olduğunu biliyorum. Ama bu boyutta olduğunu tahmin etmiyordum. Tahminimin beş katı yolsuzluk var. Hepsini araştırttım. Emniyette, kamu bankalarında süren soruşturmalar, bu hükümetin bir an önce kurulmasına neden oldu. Sadece TEDAŞ, TOFAŞ, çiftlik olayı koalisyonu bozmadı. Bunları Erbakan'a ilettim. Gereğini yapmasını istedim, yapmazsa çıkıp kamuoyuna ben açıklarım."

Yılmaz, DYP'den istifa eden istanbul Milletvekili NecdetMenzir'i tebrik etmek için aradığını belirterek "Menzir hana, Eğer Söylemez kardeşler olayının üstüne gitmeseydiniz, RP-DYP koalisyonu kurulmazdı' dedi" diye konuştu. Yılmaz, Çiller'in korkusu nedeniyle Erbakan'a mecbur kaldığını savunarak, "Artık Erbakan örtülü ödenekle ilgili her şeyi biliyor. Pat diye açıklayabilir. Bu yüzden DYPnin direnişi kalmadı" dedi.

Yılmaz: "Söylemez Çetesi Daha Karışık"

Emniyet Genel Müdürü'nün atanmasına Çiller'in müdahale ettiğini öne süren Yılmaz, Söylemez çetesinin bağlantılarının daha karışık olduğunu ve ucunun farklı yerlerden çıkabileceğini bildirdi. Yılmaz, "Bu çete olayıyla ilgili enteresan gelişmeler olacaktır" dedi.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir