Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Örgütü Soruşturması

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Örgütü Soruşturması

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:17

ÇİLLER ÖRGÜTÜ SORUŞTURMASI (Cumhuriyet, 6 Temmuz 1996)

Genelkurmay Başkanlığı'nın İşçi Partisi Genel Başkam Doğu Perinçek'in önceki gün "Çiller örgütü"nün kilit adamı olarak açıkladığı kıdemli Yüzbaşı Hüseyin Pepekal hakkında soruşturma başlattığı ve bağlı bulunduğu Bolu Komando Tugayı'ndan izinli olan Pepekal'ı Adana'da aradığı bildirildi.

İşçi Partisi'nden yapılan yazılı açıklamaya göre, Genelkurmay Başkanlığı'nın görevlendirdiği bir yetkili, elinde önce Yüzbaşı Pepekal'ın bir dönem ablasıyla birlikte kirada oturduğu Yeni Baraj Mah. 1783 Sokak, 22 numaralı eve gitti. Pepekal'ın bu evden taşındığını öğrenen görevli daha soma Yüzbaşı Pepekal'ın oturduğu Miraç Sitesi, B Blok 10. kattaki adrese gitti. Ancak görevli Pepekal'ı burada da bulamadı. Açıklamada ayrıca Pepekal'ın geçirdiği "disk kayması ameliyatı" sonrası nekahat döneminde olduğu ve halen Bodrum'da bulunduğu öne sürüldü.

Doğu Perinçek de yaptığı yazılı açıklamada ordu ve devlet içindeki görevinden başka yasadışı bir örgütün üyesi olduğunu öne sürdüğü Pepekal'ın karanlık ve kirli işlere girdiğini, bu nedenle izlendiğini söylediğini öne sürdü. Perinçek, Pepekal'ın geçen ocak ya da şubat ayında bağlı olduğu örgüte "Bu işlerden çekildim" mesajı verdiğini bildirdi. Perinçek, Pepekal'ın Başbakan Yardımcısı Tansu Çiller'den "bizim patron" diye söz ettiğini de belirtti.

İşçi Partisi'nin Yüzbaşı Pepekal ile ilgili Araştırması

Özel Örgütün Kilit Elemanı


Resmi adı: Hüseyin Pepekal. Babasının adı: Mahmut Pepekal.
İllegal adları: Adana Trafik Müdürlüğü'nde kayıdı 01 HP 339 plaka numaralı arabanın sahibi olarak adı Hüseyin Tepekal (soyadının ilk harfini değiştirmiş). Şapkasının içinde Emre Dinç yazılı. İstanbul'da Hüseyin Pepekan adını kullanıyor (soyadının son harfini değiştirerek), Adana Yeni Baraj Mah. 1783 Sokak, No. 22'deki evinin çevresinde ve Ankara'da yüzbaşı diye tanınıyor. Her orduevinde başka isim kullanıyor.
Doğum yeri: Adana.
Rütbesi: Piyade kıdemli yüzbaşı.
Birliği: Bolu Komando Tugayı.
İllegal işi: Amerikalıların ortak olduğu bir ithalat ve ihracat şirketinde çalışıyor.
Eğitimi: Kara Harp Okulu ve Ankara Hukuk Fakültesi.
Özel eğitimi: 1991-1993 yılları arasında ABD'de iki yıl özel eğitim (Harp Okulu'nu yüksek dereceyle bitirenler ABD'de kontgerilla eğitimi görüyor), Almanya'da İsrailli bir grup subayla sualtı eğitimi.
Fizik özellikleri: Boyu 1.80'e yakın. Atletik yapılı.
Otomobil plakası: Doğan ya da Şahin marka beyaz bir otomobili var. Otomobilin plaka numarası 01 HP 339. (HP harfleri Hüseyin Pepekal'ın baş harfleri.)
İkamet yeri: istanbul orduevlerinde kalır. Yatıp kalktığı bir, kullandığı birden fazla evi var. Bu evleri kapattı. Adana'daki ikametgâhı, Yeni Baraj Mah. 1783 Sokak. No. 22 (Eylül ayından beri bu eve uğramıyor.)
Gittiği yerler: Şaziye Bar ve Ortaköy'deki Rock House. Bu iki mekânda "zabideri" ile toplantılar yapar.
Kıyafeti: Sekiz ay önce üniformalı idi. Yanında daha küçük rütbeli başka üniformalılar da var. Onların üstü. Daha sonra genellikle sivil ve bıyıklı. Sivilken de parmağında gümüş harp okulu yüzüğü taşır.

Gezileri: Sık sık başka kentlere seyahat eder. En çok Ankara'ya gider. Avrasya Feribotu kaçırıldığı sırada Bolu-Düzce hattındadır. Çeçenistan'a da gitti. İyi savaşçılar olarak gördüğü Çeçenlere hayrandır.

Aldığı şilt: Bolu Kartalkaya'da 1995 Ocak'ında oğlu Matt'le birlikte kaybolan Amerikalı Yarbay Mike Couillard'ı arayan timde olduğu için dönemin başbakanı Tansu Çiller'den şilt aldı. Şilt töreni Show TV'de görüntülü olarak yayımlandı.

Fotoğrafı: Fotoğraf ya da başka bir iz bırakmamaya özel bir dikkat gösterir. Ne var ki Show TV'de gösterilen şilt törenindeki görüntüsü saptanmıştır.
Fotoğrafı: Aydınlık dergisi arşivinde bulunuyor.

Basınla ilişkisi: Bütün gazetelerde arkadaşları var. Her sabah Milliyet gazetesindeki arkadaşını telefonla arar. Yazılan Milliyet kadrosundan bir gazetecinin imzasıyla yayımlanır. Evinde Hürriyet arşivi var.

Sağlık durumu:
Sırtından rahatsız, ağrısı var. Bir süre ortadan kayboldu ve disk kayması ameliyatı oldu.
Ruh hali: Son aylarda izlendiği için tedirgin, öldürülmekten korkar, kaçar, gizlenir.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir

cron