Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çillerin Prensi MİT'e Girdi

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çillerin Prensi MİT'e Girdi

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:12

ÇİLLERİN PRENSİ MİT'E GİRDİ

DYP Genel Başkanı Tansu Çiller1 in Başbakanlığı döneminde bir numaralı danışmanı olarak bilinen Tolga Ari&'in, 24 Aralık seçimlerinden hemen önce MİT'e nakledildiği ortaya çıktı. Muhalifleri, Çiller'in, MİTİ "özel amaçlan" için kullanmak için en yakın adamım buraya gönderdiğini öne sürerken, Tolga Atik'in, Çiller'in eşi Özer Uçuran Çilleri kavga ettikten sonra, "bunlarla çalışılmaz" diyerek siyasetten koptuğu ve ajanlığı tercih ettiği belirtildi.

UBA'nın haberine göre Çiller, Başbakanlığı sırasında iki genç prensle çalışmayı tercih etti. Bu nedenle DYP'lilerce de eleştirilen Çiller'in prenslerinden birisi Adil Aşırım, diğeri Tolga Atik'ti ve her ikisi de Çiller'in öğrencileriydi. Adil Aşırım, 24 Aralık erken genel seçimlerinde DYP'den aday olmak istemiş, ancak listelere alınmadığından DSP'ye geçerek, Iğdır Milletvekili olmuştu. Kısa bir süre soma ANAP'a geçen Aşın'ın, halen Başbakan Mesut Yılmaz'ın özel danışmanlığını yapıyor.

Bilkent Üniversitesi Kamu Yönetimi mezunu olan diğer danışman Tolga Atik de, siyasete girmek istemiş, ancak milletvekilliği için yaşı tutmamıştı. 24 Aralık seçimlerinden hemen önce MİT'e giren Atik'in hangi birimde görev aldığı ve ne iş yaptığı belirlenemedi. MİT'e geçtikten soma son olarak 24 Aralık seçimlerinde Yalova'da DYP için çalışan Atik'in durumu çeşitli sorulan da beraberinde getirdi. Muhalifleri, Çiller'in kendilerini izletmek ve MİTİ özel amaçlan için kullanmak üzere Atik'i buraya gönderdiğini iddia ederken, MİT üst düzey yönetiminin de bu ihtimallerin gündeme gelmesinden büyük rahatsızlık duyduğu öğrenildi.

Eski danışman, yeni MİT uzmanı Tolga Atik'in yakın arkadaşları ise, Atik'in Özer Uçuran Çillerle kavga ettikten sonra Çiller ailesinden tümüyle koptuğunu ve "bunlarla çalışılmaz" dediğini, bu yüzden Çiller'e "ajanlık" yapmasının mümkün olmadığım söylediler. Tolga Atik'le yakın dost olan ANAP Iğdır Milletvekili Adil Aşırım da, Atik'in MİT'te çalıştığım doğruladı. Atik'in gönlünde, eskiden beri bu kuruluşta çalışmanın yattığını ifade eden Aşırım, "Şartlar değişince, hiç düşünmeden buraya geçti ve sıradan bir uzman yardımcısı olarak göreve başladı" dedi. Kendisinin Atik'in MİT'e gitmesine karşı çıktığını belirten Aşırım, "Buraya gidersen, bir daha siyasete dönmemen gerekiyor, iyi düşün" dediğini, Atik'in de "Evet, benim niyetim de dönmemek" yanıtını verdiğini açıkladı.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir