Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Aydın/Yurtsever Polisler İmzalı Mektup

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Aydın/Yurtsever Polisler İmzalı Mektup

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:10

"AYDIN/YURTSEVER POLİSLER" İMZALI MEKTUP (Aydınlık, 4 Mayıs 1996, Sayı 463)

Basında çıkan alternatif istihbarat teşkilatı ile ilgili haberlerinizi yakından takip ediyoruz. Doğru iz üzerinde olduğunuzu gören ve ülke menfaatlerine ters düşen bu oluşumun içerisine sokulmak istenen bir grup yurtsever olarak gerçekleri kamuoyu ile paylaşmakta yarar görüyoruz.
Bu konu ile ilgili basında yeralan yazılarda Mehmet Ağar ve Ünal Erkan'ın isimleri yer almaktadır. Gerçekte, Ünal Erkan bu oluşumun dışındadır. Bu kuruluşun çekirdeğini polis ve asker kökenliler oluşturmuştur. Haberlerinizdeki dikkat çekici unsur, bu oluşumun çekirdeğini kuran ve örgütün başına getirilecek olan Özel Harp Komutanı General Kemal Yılmaz ve onun sağ kolu Yarbay Korkut Ekenden hiç bahsedilmemesidir. Gelecekteki Genelkurmay Başkanı gözüyle bakılan bu paşa, ordu içinde sertlik yanlısı ve MHP'li olarak bilinir. Ordunun tavsiyeleri bu paşa kanalıyla siyasi iktidara telkin edilmektedir. Haydar Aliyev darbesinin tertipçisidir. Son Azerbaycan Darbesinde öldürülen eski Azerbaycan İçişleri Bakanı ile Ankara Stad Otelinde Mehmet Ağar, Kemal Yılmaz, İbrahim Şahin, Korkut Eken görüşmüşler ve darbe emrini vermişlerdir.

Polis ve askerlerden kurulu bu ekip, eski ülkücü ve şu anda ülkücü mafya içinde yer alan kişilerden bir grup oluşturup, Kürt kökenli işadamlarından Şehit Polis ve Asker Vakfı adına para toplamaktadır. Özel Harekatçı polislerin yaptıkları tahsilatlar Mehmet Ağar, Kemal Yılmaz, Korkut Eken ve İbrahim Şahin arasında pay edilmektedir. Behçet Cantürk'ü de polis ve askerlerden kurulan bir ekip, Kemal Yılmaz ve Mehmet Ağar'ın emri ile öldürmüşlerdir. Mehmet Ağar'ın yakın arkadaşı firari ülkücü Abdullah Çatlı, Polis Özel Harekat'ta görevli polislerce korunmakta ve polisle müşterek tahsilat işi yapmaktadır. Son örneği Antep'te evinin önünden alınan işadamı eroinci Mehmet Ali Yaprak'tır. Çatlı ve Özel Harekatçı polisler Oğuz, Haluk, Ayhan, Semih, Ömer, Alper tarafından alman eroinci, 50 milyon dolar karşılığı serbest bırakılmış ve her ay satışını yaptıkları Koptagon Hapından 1 milyon dolar verilmek üzere anlaşma yapılmıştır.

Polis şefi Mehmet Ağar ve General Kemal, kamuoyunda faili meçhul cinayetler olarak bilinen Silvan-Batman olaylarının ve Tunceli-Muş köy yakmalarının emirlerini vermiş, Kemal Yılmaz da bizzat başında yakılan köyleri keyifle izlemiştir. Köylerde halka MHP propagandası yaptırmış ve zorla mitinglere çıkarılmışlardır.

Tansu'yu destekleyen ve yakın ilişki içinde olan Kemal Yılmaz ve Mehmet Ağar, maddi ihtiyaçlarını örtülüden almışlar, 27 Mart yerel seçimlerinde MHP ve DYP adına çalışmalar yürütmüşlerdir.

AYDIN/YURTSEVER POLİSLER

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron