Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Yeni MİT Raporu

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Yeni MİT Raporu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:09

YENİ MİT RAPORU

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek, 21 Eylül 1996 günü Parti'nin İstanbul İl Merkezinde bir basın toplantısı yaparak, İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın "özel ekibinin cinayet, uyuşturucu kaçakçılığı, gasp, haraç ve tehdit eylemleri" hakkındaki yeni MİT Raporu'nun tam metnini basın mensuplarına verdi.

Yeni MİT Raporundan Özetler

• "Grup doğrudan Em. Gn. Md. Mehmet Ağar'a bağlı olup Em. Gn. Müdür Müşaviri Korkut Eken tarafından sevk ve idare edilmektedir. Grup üyelerine Em. Gn. Müdürlüğünce Volis' hüviyeti ve 'Yeşil Pasaport' verilmiştir"...
• 'Tehdit, gasp, haraç, uyuşurucu kaçakçılığı, cinayet gibi suçların içinde olan bu grup genellikle eski ülkücülerden teşekkül etmiştir"...
• "Bu grup tarafından gerçekleştirilen faili meçhul olaylardan biri Askar Simitko ve Lazım Esmaeili olayı diğeri de Tank Ümit olayıdır"...
• "Grup, teröristlere karşı faaliyederde bulunma görünümünde Almanya, Hollanda, Belçika, Macaristan ve Azerbaycan'a gidip gelmekte, uyuşturucu kaçakçılığı yapmaktadırlar"...
• "Emn. Gn. Md. Mehmet Ağar'a bağlı özel ekip, çoğunluğu kaçakçılardan oluşan 50 kişilik bir liste hazırlamış, listedeki bu şahıslardan muhtelif tarihlerde ceman 30-40 milyon dolan bulan para almışlardır."
• "Bazı uyuşturucu kaçakçıları öldürülme tehdidi ile haraca bağlanmış, böylece bunların uyuşturucu kaçakçılığına da göz yumulmuştur"...
• "Önlenmediği taktirde bu ekibin gelecekte siyasi cinayetlere de tevessül etmesi mümkün görülmektedir"...

Çiller Özel Örgütü'nün Bir Bölümü

Kamuoyunun bilgisine tam metnini sunduğumuz Yeni MİT Raporu, bize verilen bilgiye göre, MİT'in ilgili bölümlerinde hazırlanmış, MİT ve Emniyet'in ilgili makamlarına verilmiştir.

Rapor, Mehmet Ağar'ın Emniyet Genel Müdürü olduğu 1995 Mart'ı ve öncesindeki olayları kapsıyor. Belgenin Mart 1995'ten sonra yazıldığı anlaşılmaktadır.

Tansu Çiller'in kendine bağlı bir özel örgüt kurduğunu, Mehmet Ağar ve Emniyet'teki ekibinin bu örgütün içinde yer aldığını, Azerbaycan darbesinin ve faili meçhul cinayetlerin bu örgütün eseri olduğunu daha önce kamuoyuna duyurmuştuk.

Devletin istihbarat örgütünün hazırladığı rapora göre:

1. Devletin Emniyet Genel Müdürü, devletin memurlarını görevlendirerek bir "suç ekibi" kurmuştur.
2. Bu ekibin, tehdit, haraç, gasp, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet gibi suçlar işlediği devletçe saptanmaktadır. Bunlar ağır cezalık suçlardır.
3. Bu ekibin "önlenmediği taktirde" siyasal cinayetler işleyeceği değerlendirmesi yapılmaktadır.

İşçi Partisi olarak şu taleplerimizi kamuoyu önünde açıklıyoruz:

• Mehmet Ağar ve Tansu Çiller, bu suç ekibinin elebaşları olarak bakanlık görevlerinden istifa etmelidir. TBMM'nin ilgili komisyonları, do-kunulmazlıklarının kaldırılması sürecini derhal başlatmalıdır.
• Bu suç ekibi hakkında derhal soruşturmaya girişilmelidir.
• Suçların ağır cezalık olması nedeniyle sanıklar tutuklanmalıdır.

Türkiye emperyalizme memur düzeyinde bağlı liderlerin çevresinde oluşan mafya şebekelerinin eline düşmüştür.
Ekonomi mafyalaştığı gibi, siyaset de mafyalaşmış bulunmaktadır.
Temel siyasal sorunumuz, ülkemizi bu mafya şebekelerinin diktatörlüğünden kurtarmaktır.
Emperyalizmle sıkı bağlan olan bu mafya çetelerinden ülkemizi kurtaracak güç, emekçi halktır.
Türkiye'ye bir emekçi otoritesi, bir emekçi disiplini gerekiyor, İşçi Partisi, bu amaçla örgütleniyor ve mücadele ediyor.
Yeni MİT Raporu'nun Ağar ekibiyle ilgili bölümünü, tek bir sözcüğünü çıkarmadan basınımıza veriyoruz ve halkımızın bilgisine sunuyoruz:

YENİ MİT RAPORUNUN "AĞAR EKİBİYLE" İLGİLİ BÖLÜMÜNÜN TAM METNİ

"Ağar'a ve Korkut Eken'e Bağlı"


"Emniyet Genel Müdürlüğünce PKK ve Dev Sol'a karşı faaliyetler için kullanılıyor görüntüsü ile özel bir suç ekibi teşkil edilmiştir. Tehdit, gasp, haraç, uyuşturucu kaçakçılığı, cinayet gibi suçların içinde olan bu grup genellikle eski ülkücülerden teşekkül etmiştir. Doğrudan Em. Gn. Md. Mehmet Ağar'a bağlı olup Em. Gn. Müdür Müşaviri Korkut Eken tarafından sevk ve idare edilmektedir. Grup üyelerine Em. Gn. Müdürlüğünce 'Polis' hüviyeti ve 'Yeşil Pasaport' verilmiştir. Bahsi geçen grup, teröristlere karşı faaliyetlerde bulunma görünümünde Almanya, Hollanda, Belçika, Macaristan ve Azerbaycan'a gidip gelmekte, uyuşturucu kaçakçılığı yap-maktadırlar. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığında görevli Polis Memurları, Ayhan Akça, Ziya ve Semih, bu grupla birlikte çalışmakta ve aynı zamanda grubun himayesini sağlamaktadır."

Ağar'ın Suç Ekibinde Bulunanlar

Grubun başlıca isimleri şunlardır:


- 1. Abdullah Çatlı:

Ahmet, Remziye oğlu,
1956 Nevşehir doğumlu,
1977 Ülkü Ocakları Derneği Ankara Şubesi Başkanı,
1978 Ülkü Ocakları 2nci Başkanı,
1978'de Ankara Bahçelievlerde 7 TİP'linin öldürülmesi olayı sanığı,
Mehmet Ali Ağca'nın kaçışına yardım, 1982 cinayetten aranma, 1984 eroin ve silah ticaretinden aranma, Papa suikastının planlayıcısı olduğu, idama mahkûm, uyuşturucu kaçakçısı.
İş telefonu 0212 599 37 40/41,
Ev telefonu 0212 573 29 00 (Yeni ev numarası 0212 663 79 46),
Cep telefonu 0532 312 73 63,
İş adresi Sultan Tekstil Küçükçekmece Kanarya Yolu,
Mehmet Özmen (veya Özbey) adına kimlik taşımaktadır. Polis kimliği ve yeşil pasaportu vardır. Bordo Audi bir otomobil kullandığı bilinmektedir),

- 2. Haluk Kırcı:

Baba adı Şükrü, ana adı Hafıze,
1958 Erzurum doğumlu,
Ankara Eğitim Enstitüsü terk,
ÜGD militanı, Ankara'da cinayet olayına karıştığı,
Ocak 1979 itibariyle Ankara Mamak Askeri Cezaevinde tutuklu olduğu,
12.04.1988'de idama mahkûm edilmiş, cep telefonu 0532 215 80 85 (Sofra Gıda Sanayii Değirmencioğlu Sk. No 1 Üsküdar-Acıbadem, Lokanta adresine kayıtlı),

- 3. Abdurrahman Buğday (veya Bulday):

Baba adı Süleyman, 1959 Elazığ-Palu doğumlu, Malatya Atatürk Lisesi mezunu, 20.09.1979 tarihinde Malatya'da mühendis Hüseyin Tuluk'u öldürdüğü, 20.12.1979 tarihinde şoför Şahverdi'yi öldürdüğü, 03.12.1979 tarihinde Malatya'da Baki Kulaksız'ı öldürdüğü, Barbaros ilkokulu öğretmenlerinden eski TÖB-DER üyesi Bektaş Mutlu'nun öldürüldüğü 1987 itibariyle Almanya, Hollanda, Fransa'da Türk Kültür ve İbadet Derneğinde faaliyet gösterdiği.

- 4. Sami Hoşnav (Arnavut Sami):

DEV-SOL ile ilişkili, özellikle İspanya, Hollanda ve Kolombiya bağlantılı uyuşturucu kaçakçılığı yapıyor, Ataköy Galleria'da Natural ayakkabı mağazasının sahiplerinden ve İstanbul Sheraton Oteli Gazinosunun ortaklarından, grubun finansörü,

- 5. Sedat Peker:

1983 itibariyle Almanya'da 1992 itibariyle İstanbul'da Ülkücü faaliyetler,

- 6. Mehmet Gözen:

Nurettin Güven'in bacanağı, Ülkü-1 Derneği üyesi, kaçakçılık suçundan arama,

"Bu grup Ali Yasak (Drej Ali), Urfa Siverekli Bucak Aşireti mensupları, yeraltının tanınmış kişileri ve muhtelif kademedeki polislerle yakın ilişkiler içindedir."

Ağar Ekibinin Cinayetleri

"Bu grup tarafından gerçekleştirilen faili meçhul olaylardan biri Askar Simitko ve Lazım Esmaeili olayı diğeri de Tarık Ümit olayıdır.

Askar Simitko ve Lazım Esmaeili olayı şu şekilde gerçekleşmiştir:

- 14 Ocak 1995 akşamı saat 21.30 sularında Ataköy Polat Rö-nasans Otelindeki Emperyal Gazinosuna giden İran asıllı uyuşturucu kaçakçıları Askar Simitko ve Lazım Esmaeili 15 Ocak 1995 günü sabaha karşı 03.45 dolaylarında gazinodan çıkıp evlerine giderken yol üzerinde bulunan biri tepe lambalı Renault marka araç olmak üzere 3 araçtan müteşekkil uygulama yapan sivil polis ekibi görümündeki telsizli şahıslar tarafından çevrilerek aramaya tutulmuşlar ve bilahare aynı şahıslar tarafından kendi arabaları ile birlikte alınarak götürülmüşlerdir.

- 25 Ocak 1995 günü PKK'nın yayın organı Özgür Ülke Gazetesi, Asker Tahiroğlu (Askar Simitko) ve Nazo ya da Lazo lakabıyla bilinen Zeya Nazım isimli kişilerin Kürt işadamlarının öldürülmesine karıştıkları ve Kürt örgütleri ile PKK'nın arasını açmaya çalıştıkları gerekçesiyle ARGK metropol dmleri tarafından öldürüldüğünü bildirmiştir.

- 28 Ocak 1995 tarihinde Askar Simitko ve Lazım Esmaeili'nin cesetleri, İstanbul/Silivri'de Kerev Deresi içinde, tabanca ile çok sayıda kurşunlanmış, kulakları kesilmiş ve işkence görmüş vaziyette köylüler tarafından bulunmuştur.

"PKK Yanlısı Uyuşturucu Kaçakçılarıyla İşbirliği"

- Olayın yukarıda bahsi geçen grup tarafından uyuşturucu alış verişindeki anlaşmazlık ve haraç vermeme dolayısıyla gerçekleştirildiği, grubun bu eylemden büyük paralar elde ettiği anlaşılmıştır. Bu eylem tamamen maddi menfaate, uyuşturucu alış verişine dayanmakta olup, olayın ideolojik bir yönü yoktur. Bu olayda faili meçhul olaylarda yalanlan öldürülen Kürt asıllı, PKK yanlısı uyuşturucu kaçakçıları da gruba yardımcı olmuşlardır.

Grubun uyuşturucu faaliyetlerinden dolayı aşağıda ismi verilen kişilerle irtibat ve işbirliği olmuştur:

- Hurşit Han:

Savaş Buldan'la birlikte faili meçhul bir cinayette öldürülen Hacı Han'ın kardeşi. Baba Adı Abdullah, 1955 doğumlu, Hakkari-Yüksekova nüfusuna kayıtlı, Özcan Otomotiv San. ve Tic. Ltd. Şti. sahibi, telefonu 0216 555 51 20, Kürtçülük, silah kaçakçılığı olaylarına karıştığı, İstanbul'da ikamet ettiği, "Nihat Buldan, Baba adı Şükrü, doğum yeri Hakkari-Yüksekova, doğum tarihi 1962, 5.6.1979'da Bitlis'te 64 AR 983 plakalı araçta yapılan aramada 17 adet kalaşnikof marka otomatik tüfek, 2 adet star marka tabanca, 60 adet 38 kalibre mermi ile yakalandığı, Kürtçü milis olduğu ve kaçakçılıkla uğraştığı,

- Şefik Karay:

Hakkari-Yüksekovalı, eroin ticareti, kürtçülük, PKK'ya yardım ve yataklık faaliyetlerine karıştığı,

- Adil Tımarcı:

Hakkari-Yüksekova-Kuruköy'lü, PKK örgütüne adam kazandırmaya çalışanlardan olduğu,

- Kasım:

Diyarbakırlı, dayısı Adnan Yıldırım, Buldan ailesinin yakını."

Askar Simitko ve Lazım Esmaeili Cinayeti

"14 Ocak 1995 günü akşamı Askar Simitko ve Lazım Esma-eili'nin Ataköy Polat Rönasans Oteli'ndeki Emperyal Gazinosu'na saat 21.30 sularında gitmelerini müteakip grup civarda tertibat almış, birinin üzerinde tepe lambası bulunan 3 araçla bölgede 'uygulamada bulunan Polis görüntüsünde' saatlerce durmuştur. Bu rahatlığı sağlayan, şahısların polis kimlikleri ve telsizleridir. Grup Simitko ve Esmaeili'nin emperyal Gazinosu'ndan 15 Ocak 1995 günü saat 03.45 dolaylarında çıkışlarını, onları şahsen tanıyan ve Diyarbakırlı olan Kasım'ın cep telefonu ile haber vermesi suretiyle öğrenmişlerdir. Evlerine giden maktulleri durdurarak arayan grup, bilahare maktülleri, Mercedes otomobilleri ile birlikte alarak bölgeden ayrılmıştır. Grubun ne şekilde olduğu tespit edilememekle birlikte bu eylem neticesi 1 milyon dolar kadar para elde ettiği anlaşılmıştır.

"25.01.1995 tarihinde Kürd-A haber ajansına atfen PKK'nın yayın organı Özgür Ülke Gazetesinde konuyla ilgili bir haber yer almıştır. Haberin bir bölümünde şöyle denilmektedir: 'Hatırlanacaktır, bu tehditten sonra aralarında Behçet Cantürk ve Savaş Buldan'ın bünyesinde oluşturulan Mehmet Eymür'e bağlı yeni birimin ısınma eylemleri olduğu ve Alaattin Çakıcı'nın da bu cinayetlerde bizzat yer aldığı ileri sürülmüştü. Bu cinayetlerle ilgili olarak yayılan bir diğer söylenti de Savaş Buldan ve arkadaşları sorgulanırken, işkencecilerin telefonla konuştuğu kişinin Asker Simko olduğu şeklindeydi."

"Askar Simitko ve Lazım Esmaeili Mehmet Ağar ve özel ekibinin listelerinde yer almaktaydı. Bu liste bir zamanlar Mehmet Ağar ve Korkut Eken ekibi ile çalışmış olan Tank Ümit'e de verilmişti. Tank Ümit daha sonra bu listeyi bazı yakınlarına gösterdi. İranlıların öldürülmesi olayından sonra Tank Ümit, yakınlarına bizzat Mehmet Ağar'ın kendisine 'Simitko'yu alıp sorgulamak lazım. Bu adam PKK'ya çalışıyor. Alınması halinde Simitko'nun Ataköy'deki evinin çok iyi bir şekilde aranmasını istiyorum' dediğini söyledi."

Tarık Ümit Cinayeti

Tarık Ümit olayı ise şu şekilde gerçekleşmiştir:


-Tarık Ümit 28 Şubat 1995 tarihinde Ankara'da görüştüğü güvenilir tanıdıklarına 'bir hafta kadar önce İstanbul'a kendisine gelen Mehmet Ağar'ın ekibinden Polis Memurları, Ayhan Akça ve Ziya'nın Dündar Kılıç'a yönelik bir eylem yapma teklifinde bulunduklarını, kendisinin böyle bir eylem neticesinde olayın kimlerin üzerinde kalacağını bildiği için yardımcı olamayacağını bildirdiğini, bunun üzerine Dündar Kılıç'tan vazgeçip listede adı bulunan Cahit Kocakaya isimli uyuşturucu kaçakçısına yönelik bir çalışma yapmasını kendisinden istediklerini, bunu kabul ettiğini, bunun üzerine evinde kalan Ayhan ve Ziya'nın operasyonda kullanmak amacıyla beyaz bir Reno çaldıklarını ve halen Reno otomobilin plaka işiyle uğraştıklarını' belirtmiştir. Tank Ümit o gün 18.30 uçağıyla Ankara'dan İstanbul'a hareket etmiştir.

-02 Mart 1995 günü öğlen saatlerinde aynı tanıdıklarını telefonla arayan Tank Ümit, Mehmet Ağar'la telefonla konuştuğunu, bayramdan soma kendisini ziyaret edeceğini, Ankara'dan gelecek olan Korkut Eken ve arkadaşları ile buluşacağını belirtmiştir. Tarık Ümit'ten bir daha haber alınamamış, arabasının 04 Mart 1995 sabaha karşı İstanbul/Çerkezköy'de boş olarak bulunduğu öğrenilmiştir.

- Tank Ümit'i kaybolduğu 02.03.95 günü son olarak cep telefonundan saat 19.21'de Ayhan Akça ve Ziya isimli polis memurları 0532 321 16 75 numaralı cep telefonu ile aramışlardır. Bu telefon ekibe yakın olan Avşar Kaderoğlu üzerine kayıtlıdır. Tanıdıkları Tank Ümit'i en son Bağdat Caddesindeki Divan Pastahanesinin Lokanta bölümünde saat 20.30 sularında yemek yerken görmüşlerdir. Tanıdıkları ile konuşan Tank Ümit daha sonra lokantaya gelen ve yemeğinin bitimine kadar masasında oturan Ayhan Akça ve Ziya isimli polis memurları ile birlikte Divan Pastahanesinden ayrılmış ve kendisinden o saatten sonra bir daha haber alınamamıştır.

- T. Ümit, 1994 yılı başına kadar Em. Genel Müdürlüğüne bağlı bu grup ve Kaçakçılık Dairesi ile birlikte çalışmış, bir yandan uyuşturucu kaçakçısı Kürtler hakkında bilgi toplarken, bir yarıdan da uyuşturucu madde yakalanmasına yardımcı olmuştur. Bazen faaliyetlere bizzat katılan T. Ümit'e bu faaliyetleri sırasında kullanılmak üzere bizzat M. Ağar tarafından pasaport dahil tüm olanaklar sağlanmış, hatta kendisine Mehmet Ağar imzalı özel bir belge ile 34 ZU 478 nolu plaka verilmiştir. Belgede '34 ZU 478 nolu plaka, bu araca can güvenliği nedeniyle verilmiştir. Mehmet AĞAR' ibaresi bulunmaktadır. Keza grup tarafından T. Ümit aracılığı ile ilişkiye geçilen Nurettin Güven ve Yaşar Öz isimli uyuşturucu kaçakçılarına da Em. Gn. Md.lüğü tarafından yeşil pasaport verilmiş, vize almalarında ve yurt dışına çıkmalarında kolaylıklar sağlanmıştır.

Ağar Ekibinin Haraç Eylemleri

- Emn. Gn. Md. Mehmet Ağar'a bağlı özel ekip, çoğunluğu kaçakçılardan oluşan 50 kişilik bir liste hazırlamış, listedeki bu şahısların bazılarından muhtelif tarihlerde ceman 30-40 milyon doları bulan miktarda para almışlardır. Para hesaplan K. Eken tarafından pay edilip, bazen özel banka hesaplarına yatırılmıştır. Bazı uyuşturucu kaçakçıları öldürülme tehdidi ile haraca bağlanmış, böylece bunların uyuşturucu kaçakçılığına da göz yumulmuştur. Bu organizasyonun belli bir kısmında rol alan ve Korkut Ekenle çok samimi bir ilişki içinde bulunan Tank Ümit, kendi zırhlı Ford marka arabasını Korkut Eken'e hediye etmiş, ancak sonra menfaat ilişkilerindeki uyuşmazlıklar dolayısıyla aralan açılmıştır. Daha soma Korkut Eken Tank Ümit vasıtasıyla tanıdığı ve özel ekip için Em. Genel Müdürünün bilgisi ve onayı dahilinde Menemen'de bomba-silah konusunda eğitime tabi tuttuğu Cavit isimli bir şahsı Tank Ümit'i öldürmek üzere talimatlandırmış ve adı geçene silah vermiştir. Cavit, Tank Ümit'e gelip bunu anlatmıştır. K. Eken aynca Tarık'ın Cihangir'deki bürosuna telefon ederek orada bulunan Ali isimli büro görevlisine Tarık'a söyle bizi sattı, kendisi de satılıktır. Bunun hesabım bana verecek' şeklinde tehditte bulunmuştur. Ayrıca Abdullah Çatlı ve adamları Tank Ümit'i öldürmek üzere araştırmalar yapmış, bu gruptan iki kişi evine kadar gelip tetkikte bulunmuşlardır. Tank Ümit yakınlarına bunun üzerine Düzce'ye gidip kendini korumak üzere bazı tedbirler aldığını, İstanbul'a bazı yakınlarını getirdiğini belirtmiştir. Ancak Tank ve Korkut daha sonra Mehmet Ağar'ın devreye girmesiyle olaydan bir hafta kadar önce barışmışlardır.

- T. Ümit, Korkut Eken ile ihtilafı sırasında yakınlarına, bu grup tarafından kendisi hakkında asılsız bir takım iddiaların ortaya atıldığını, bütün sorunun asıl görevi mafya ve terör ile mücadele olan bu*grubun zaman içinde bu amaçtan uzaklaşarak maddi çıkar ve politik güç elde etme çabası içine girmiş olmasından kaynaklandığım, bu grubun belli mafya liderlerini pasifize edip kendi adamlarını iktidar yapmaya çalıştıklannı belirtmiştir.

- Tank Ümit'in kaybolmasından sonra medyada 'Behçet Cantürk ve Savaş Buldan'ın yakın arkadaşı', 'Dündar Kılıç'ın ortağı', 'MİT muhbiri' şeklinde takdim edilen Tank Ümit'in Abdullah Çatlı ve ekibi tarafından sorguya tabi tutulduğu, 06-07 Mart 1995 tarihi itibariyle sağ olduğu ve uyuşturucu ve silah kaçakçısı Sami Hoşnav'ın (Arnavut Sami) çiftlik evinde alıkonduğu, A.Çatlı'nın olayın olduğu tarihlerde evine birkaç gün boyunca hep sabaha karşı geldiği, kimseyle görüşmediği tespit edilmiştir. Kaybolma olayından sonra T. Ümit'in yalnız yaşadığı Kızıltoprak'taki evinde hiçbir dokümanın bırakılmadığı, telefon rehberlerinin dahi alındığı öğrenilmiştir.

- Olay istanbul Jandarma Alay Komutanlığınca soruşturulmuş, özel ekipten Haluk Kırcı ile Polis memuru Ayhan Akça Jandarmaca yakalanmış, ancak daha sonra Em. Gn. Müdürlüğünden yapılan baskılarla serbest bırakılmışlardır. Yakalanma olayı üzerine özel ekipte büyük bir telaş yaşanmış, ekip dağıtılmış, Abdullah Çatlı Ankara'ya getirtilmiş ve polislerden birinin evinde korumalı olarak kalmaya başlamıştır. Korkut Eken görevle Güneydoğu'ya yollanmış, ekip mensuplarının Azerbeycan'a yollanmaları ve bir müddet ortadan kaybolmaları kararlaştırılmıştır.

"Netice itibariyle bu eylemler, devlet üniformasının koruması altında yürütülen uyuşturucu kaçakçılığı, çok büyük meblağlardaki çıkar ilişkileri ve cinayetler zincirinin bir halkasıdır. Önlenmediği taktirde bu ekibin gelecekte siyasi cinayetlere de tevessül etmesi mümkün görülmektedir."

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir