Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çeçenistan'a Silah Yollamak Vatana İhanettir!

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çeçenistan'a Silah Yollamak Vatana İhanettir!

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 23:08

ÇEÇENİSTAN'A SİLAH YOLLAMAK VATANA İHANETTİR!

İşçi Partisi lideri Doğu Perinçek, eski Başbakan Tansu Çiller hakkında, gizli bir örgüt kurarak Amerikan çıkarları doğrultusunda çeşitli provokasyonlara girdiği gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu. Perinçek, örtülü ödeneğin bu işlerde kullanıldığını iddia ediyor.

Doğu Perinçek: Örtülü ödeneğin 500 milyar lirası, Tansu Çiller'in özel istihbarat ve provokasyon örgütüne verildi. Bunu Başbakan ve Cumhurbaşkanı sonradan öğrendiler ve Çiller'i köşeye sıkıştırarak kanırta kanırta DYP'yi parçalama taktiği güdüyorlar. Konu, Türkiye'nin güvenliği ve bağımsızlığıyla yakından ilgili. Çünkü bu özel istihbarat örgütü, uluslararası birtakım komplolara alet olmuş durumda. Mesela Azerbaycan darbesinde çok önemli rol oynadılar. Çiller'in TSK'yı İran'da harekâta sevk etme komplosunu da Tempo açıkladı. ABD, açıkça, "Ben İran'ı böleceğim" diyor. Bunun için Türkiye'yi kullanıyor. Aynı zamanda Türkiye, Irak ve Suriye'ye karşı mevzilendirildi. Ve buralarda Çiller'e bağlı bu özel örgütün önemli roller oynadığı görülüyor.

Bu örgüt ne yapıyor?

Perinçek: Amerikan çıkarları doğrultusunda, Ortadoğu-Kafkaslar-Balkanlar'da bazı gizli faaliyetier yürütüyor. Örneğin Çeçenistan... Çeçenistan, Türkiye-Rusya arasında çatışma yaratmak için kullanılıyor. Dikkat ederseniz bundan bir hafta önce ilk kez bir Rus yetkilisi, "Rusya'nın Kürt sorununa parmağım takmasında ve Türkiye'ye karşı bunu kullanmasında menfaati var" dedi. Bunu neye karşı söylüyor? "Siz Çeçenistan'ı karıştırırsanız, biz de Kürt sorununu karıştırırız" diyorlar. Türkiye'nin Rusya ile böyle bir rekabete girmesinde, ABD'nin çıkarı dışında bir ulusal mantık olabilir mi? Türkiye'yi bu derece büyük belalara sokmanın anlamı var mı? Bugün Rusya Türkiye'nin ekonomik ortaklarından. Çok iyi ekonomik ilişkileri var, dış politikada ortak çıkarları var. Doğalgaz ve petrol boru hadan bakımından anlaşmamız gereken bir ülke. Aynı zamanda bunlar paylaşılan ülkeler. Parça parça bölünüyor; Yugoslavya ve Irak parçalandı. Kim kaldı? İran, Türkiye, Rusya. Çünkü Amerika'nın yayılmasına direnecek büyük kuvvetler bunlar. Bunların ortak çıkarları var. Sut sırta, omuz omuza vermeleri lazım? Ama karşıt güçler bunları birbirine düşürüyor. Bu açıdan Türkiye'nin bağımsızlığı, güvenliği açısından Çeçenistan meselesinin üzerinde duyarlılıkla durmak lazım. Çeçenistan'da ne yapabilirsiniz? Orada küçük bir Çeçenistan yaratamazsınız, bu mümkün değil. Ne olur? Bir Amerikan üssü yaratabilirsiniz. Çeçenlerin haklan var, Ruslann baskıları haksız ama bu haksızlığa karşı mücadele, Çeçenlerin özgürlüklerinin ötesinde. ABD'nin dünyayı paylaşma hedefinin parçası haline getirilmediği zaman, bunda ne Türkiye'nin ne de Çeçen halkının menfaati var.

Yani Çiller, Amerika'nın lehine komplolar üretip provokasyonlar yapan gizli bir örgüt kurmuş.

Perinçek: Bunu Çiller söylüyor. "500 milyar lirayı nereye verdiğimi söylesem, Türkiye çöker. Komşuyla savaş çıkar" diyor. Demek ki komşularımızla bizi savaştıracak komplolara girmiş. Savaş öyle kolay kolay çıkar mı? Azerbaycan'da darbe yaparsan, İran'a askeri harekât yaparsan, savaş çıkar. Başka neler yaptıklarını, İran'ın, Suriye'nin içinde neler karıştırdıklarını bilmiyoruz. Çeçenistan var sonra. Eğer Türkiye Çeçenistan'a gizlice mermi, silah falan yolladıysa, bu Türkiye halkına karşı büyük komplodur. Bu alçakça ve haince bir olaydır. Çünkü Türkiye'nin başını belaya sürükler. Burada resmi bir karar, Türk dış politikasınca belirlenmiş bir tavır yok; birtakım yöneticiler kendileri kararlaştırarak devletin dışında örgütlüyorlar. Bunu da ancak devletin dışında yapabilirsiniz. Azerbaycan'da Haydar Aliyev'e karşı resmen darbe yapabilir misiniz? Bunu gizli yapmak lazım, gizli örgüt kurmak zorundasınız, işte o gizli örgütü kurmuşlar. Türkiye'yi çökertecek ilişkiler, Rusya, Iran ve Azerbaycan ilişkileridir. Azerbaycan'da ABD'yle işbirliği halinde darbe yaparsanız, Rusya bundan rahatsız olur. ABD de Rusya ile işbirliği yapıyor ama büyük bir devlet olarak ABD'nin bu kadar içine girmesine itirazı var. Ve siz eğer Rusya ile petrol boru hattı konusunu darbeler, şiddet, karışıklık yaratmak gibi yöntemlerle çözmeye kalkarsanız, bunun varacağı yer bellidir. Çünkü karşı tarafın da kozları var. Rusya, "Ben de Kürt kozunu kullanırım" diyor. Herhangi bir vatanperver, Rusya'nın içinde karışıklık yaratma politikası izleyebilir mi?

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir