Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Meclisin Büyük Sorumluluğu

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Meclisin Büyük Sorumluluğu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:41

MECLİSİN BÜYÜK SORUMLULUĞU

Çiller ve Ağar'ın suç oluşturan eylemleri üzerine dosyalar dolusu belge ve bilgi sunulabilir. Bu dosya, özet sınırlarını aşmamak kaygısıyla hazırlanmıştır.

Devletin karar mekanizmalarında yer alan makam sahipleri ile mafya arasındaki ilişkiler, ülkemizi felakete sürükleyen boyutlara ulaşmıştır. Gazeteler, dergiler ve televizyonlar, her gün devlet-mafya ilişkilerini sergiliyorlar. Siyaset, yönetim, toplum çürümektedir. Ne var ki, mafya ile suç örgütleri kuran iktidar sahipleri, dokunulmazlık zırhıyla korunmaktadırlar.

Yasama dokunulmazlığı; uyuşturucu kaçakçılığı, haraç, gasp, cinayet gibi ağır suçların faillerinin korunması için getirilmemiştir.
Amaç, milletvekilinin yasama faaliyetine özgürce katılmasıdır. Oysa yasama dokunulmazlığı, bugün Türkiye'de mafya dokunulmazlığına dönüşmüş bulunmaktadır.

Bu, gerçektir ve en önemlisi halk bu gerçeği görmektedir.
Ve herkes şunu düşünüyor: Yasalar ve ceza yaptırımı, yalnız yurttaşlar için midir? İktidar sahiplerine gelince, en ağır suçlan işlemek, özgürlük mü oluyor?

Dahası, yargı önüne getirilmeyen suç dosyaları, siyasal tehdit ve şantajlarda kullanılmaktadır. Siyasal mücadele, yıllardır dosyalar savaşına dönüşmüştür.

Siyaset hayatında mafya yöntemleri geçerli hale gelmiştir.
Cumuhuriyet Devrimi'nin temel ilkesine göre, egemenlik, kayıtsız şartsız millete aittir; mafyaya ait değildir. Bugün iktidarın ABD gibi büyük devletler yanında, uyuşturucu ve silah mafyasıyla paylaşıldığı gerçeği gözler önündedir. Sevgili yurdumuz Türkiye, ABD emperyalizmine bağımlı bir mafya-tarikat ortaklığının eline düşmüştür.
Bu durumda, Meclis sorumludur.

Oysa Meclis, halkın kendisinden beklediği görevi yerine getirmemektedir. Sıradan yurttaş, bu değerlendirmeyi paylaşıyor. Meclis'e ve Meclis'te üyesi bulunan partilere güven duyanların oranı, ülke nüfusunun küçük bir bölümünü oluşturuyor. Bu gidiş, tehlikelidir. Üstelik önümüzdeki zaman kısadır.

TBMM, siyasetin mafyalaşmasına karşı kesin ve kararlı bir tavır almak durumundadır.
Mafya bağlantısı olduğu artık herkesçe bilinen makam sahipleri hakkında derhal Meclis Soruşturması kararı almak, TBMM'nin ertelenemez sorumluluğudur.

Meclis Soruşturması kurumu, kanun dışında yaşayanlar için işletilmeyecekse, kimin için ve ne zaman işletilecektir?
Tansu Çiller ve Mehmet Ağar'ın suç oluşturan eylemleri hakkında Meclis Soruşturması açılmadığı zaman, bu kurum tersine bir işlev kazanmakta, halkın aldatılmasına ve adalet duygusunun sarsılmasına hizmet etmektedir.
Meclis Soruşturması, Anayasa'ya konmuş bir süs durumuna düşürülmemelidir.

Meclis Soruşturması, aynı zamanda Meclis'in kendini savunması ve saygınlığını koruması içindir.
Meclis Soruşturması kurumunu işletmek, her milletvekilinin, siyasal partilerin ve TBMM Başkanlığı'nın sorumluluğudur.
Ülkenin acil ihtiyacı ve halkın adalet talebine rağmen, çıkara dayanan anlaşmalarla, tehdit ve şantajla Meclis Soruşturmasını engelleyenlerin suçları büyümektedir. TBMM'nin bu gibiler karşısında çaresiz ve etkisiz kalması, kabul edilemez.

Sayın Başkan,
İşçi Partisi, Türkiye'nin bağımsızlığı ve halkımızın adalet özlemi için üzerine düşen görevi yerine getirme sorumluluğuyla, Tansu Çiller ve Mehmet Ağar'ın işlediği suçlar hakkındaki dosyayı Türkiye Büyük Millet Meclisi'ne sunmaktadır.

TALEP

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Tansu Çiller ile İçişleri Bakanı Mehmet Ağar'ın Özel Örgüt kurarak işledikleri suçlar nedeniyle "Anayasanın 100. maddesi ile Türkiye Büyük Millet Meclisi İçtüzüğü hükümlerine göre gereğinin takdir ve ifası" dileği ve saygılarımla.
Doğu Perinçek işçi Partisi Genel Başkanı

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir