Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Özel Örgütü'nün Mali Kaynakları

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Özel Örgütü'nün Mali Kaynakları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:38

ÇİLLER ÖZEL ÖRGÜTÜ'NÜN MALİ KAYNAKLARI

Yeni MİT Raporu'ndan ve diğer belge ve kanıtlardan anlaşıldığına göre, Çiller Özel Örgütü'nün mali kaynaklan şunlardır:


1. Örtülü Ödenek'ten aktarılanlar,
2. Uyuşturucu ticareti,
3. Nükleer madde ve silah kaçakçılığı,
4. Kara para aklama,
5. Çek-senet tahsilatı,
6. Arazi yağması,
7. İhale takipçiliği,
8. İşadamlarından ve karanlık faaliyetlerden alınan haraçlar,
9. Rant gelirleri,
10. Başbakanlık Tanıtma Fonu.

Basında örgütün karanlık yollardan nasıl mali kaynak sağladığına değinen çok sayıda haber çıkmış bulunmaktadır. Öte yandan, Özel Örgüt'ün devlet kaynaklarıyla da beslendiği belirlenmektedir. Basında, Çiller'in kendi özel örgütüne örtülü ödenekten 500 milyar lira verdiği haberlerine geniş yer verildi. Star televizyonu yorumcusu Engin Ardıç, bunu ekranlardan açıkça ifade etti. Posta gazetesi de 23 Mayıs 1996 günlü sayısının birinci sayfasında, "Alternatif MİT'e 500 milyar" başlıklı bir haber yayınladı.

Alt başlığında "Örtülü ödeneğin 500 milyarının MİT'e alternatif olacak bir istihbarat örgütü için harcandığı öne sürüldü" denilen haber şöyle devam ediyor:

"Ödenekle ilgili son iddia, yeni bir skandal ihtimali ortaya çıkardı. İddiaya göre, Çiller, eski polis şefleri yeni DYP'li Mehmet Ağar ve Ünal Erkan'ı MİT'e alternatif bir istihbarat örgütü kurması için görevlendirdi. Eski polis şeflerinin 'MİT'ten yararlanamıyoruz. Yeni teşkilat kuralım' önerisini kabul eden Çiller'in girişiminin MİT'te tepkiyle karşılandığı belirtildi."

Ünal Erkan, bu haber üzerine yaptığı açıklamada, "Benim ne böyle bir örgütten haberim var, ne de bu örgütün kurucusuyum. Böyle bir örgüt varsa da ben yokum" demiştir.

Başbakanlık Tanıtma Fonu da Çiller Örgütü'nün kaynaklan arasındadır. Hatta basında belirtildiğine göre, Tanıtma Fonu Örtülü Ödenek'in paravanı olarak kullanılmıştır.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir