Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Özel Örgütü'nün Eylemleri

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Özel Örgütü'nün Eylemleri

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:37

ÇİLLER ÖZEL ÖRGÜTÜ'NÜN EYLEMLERİ

1. Azerbaycan'da Darbe Tertibi


Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'i devirmeye yönelik 1995 Mart'ında tertiplenen darbeyi, Tansu Çiller'in onayıyla dönemin Türk Cumhuriyetlerinden Sorumlu Devlet Bakanı Ayvaz Gökdemir ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar ve Özel Harekat Daire Başkanı İbrahim Şahin'in tezgahladığı basına yansıdı (Ek: 6; Aydınlık, 4 Mayıs 1996, sayı 463).

"Aydın/Yursever Polisler" imzalı mektup (Ek: 5) ise, darbe kararının Özel Kuvvetler Komutanı General Kemal Yılmaz, Mehmet Ağar, İbrahim Şahin ve Korkut Eken ile Azerbaycan eski İçişleri Bakanı'mn Ankara'daki Stad Oteli'nde yaptıkları toplantıda alındığım belirtiyor.
Darbede bazı Özel Tim elemanları ile Abdullah Çatlı'ya bağlı ülkücülerin kullanıldığı saptanmaktadır. Çatlı'nın, arandığı halde, o tarihte Emniyet Genel Müdürü olan Mehmet Ağar'ın otomobilinde birkaç kez görüldüğü Aydınlık gazetesinde belirtiliyor.

Darbeyi haber alan Cumhurbaşkanı Süleyman Demire!in önlem alması için Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev'i uyardığı ifade ediliyor.
Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev de kendisine karşı darbe girişiminin Türkiye bağlantılı olduğunu açıklamıştır.

Ayrıca TRT muhabiri İsa Yaşar Tezefin de aralarında bulunduğu bazı Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları, darbe suçuna katıldıkları için, Azerbaycan'da tutuklanmışlardır.
Darbenin ABD'lilerle birlikte tezgahlanması, Çiller Örgütü'nün CIA ve muhtemelen MOSSAD ile birlikte çalıştığını gösteriyor.

2. İran'la Savaş Kışkırtması

Tansu Çiller, Başbakanlığı sırasında, Bakanlar Kurulu'nda görüşmeden, Meclis'e götürmeden ve Cumhurbaşkanı'nı bilgilendirmeden İran topraklarında sınır ötesi harekat emri vermiştir. Devletten gizli verilen bu emri öğrenen Cumhurbaşkanı, müdahale ederek harekatı durdurmuştur. Çiller, emrin uygulanması için komplolara girmiş ve yalan söylemiştir.

3. Çeçenistan Provokasyonu ve Avrasya Feribotu'nun Kaçırılması

Tansu Çiller'in Özel Örgütü'nü uluslararası provokasyonlarda kullanmasının bir başka örneği de Çeçenistan'a müdahale ve Avrasya Feribotu'nun kaçırılmasıdır. Çiller Örgütü'nün komplosu, Türkiye ile Rusya arasında gerginlik tırmanmasına yol açmış, Rusya'nın Kürt meselesine parmağını sokmasına zemin hazırlamıştır.

4. Uyuşturucu Ticareti

Yeni MİT Raporu, isim, yer, zaman ve olay göstererek, Ağar ve ekibinin uyuşturucu ticaretindeki rolünü açıklamaktadır. Bu rapordaki bilgiler, ancak devletin toplayabileceği ayrıntıları içermektedir ve son derece önemlidir.

Hollanda'da cezaevinde bulunan Hüseyin Baybaşin de, Mehmet Ağar'la bağlantılı olarak uyuşturucu ticareti yaptığını ve haraç topladığını bütün ayrıntılarıyla açıklamıştır. Baybaşin, tanığı olduğu tüm iddialarını kanıtlayabileceğini söylemekte, isimler, adresler vermekte ve kanıtlar getirmektedir. İçişleri Bakanlığı'nın üst düzeyde bir yetkilisi de Ağar hakkında benzer duyumları olduğunu açıkladı.

Hüseyin Baybaşin röportajının yayınlandığı tarihlerde Adalet Bakanı olan Mehmet Ağar, nüfuzunu kullanarak, derginin çıkmamış sayılan için mahkemeden ihtiyati tedbir karan çıkarttırmıştır. Bununla de yetinmemiş, polise emir vererek, Baybaşin röportajına ilişkin hiçbir şey yayınlamadığı halde dergiye dağıtım şirketinde yasadışı bir biçimde el koydurmuştur. Ağar'ın kanunları çiğnemede sınır tanımayan bu uygulamaları, suçluluğunun bir başka göstergesidir.

5. Tank Ümit, Asker Simitko ve Lazım Esmaeili Cinayetleri

Tarık Ümit, Askar Simitko ve Lazım Esmaeili'nin nasıl öldürüldüğüne ilişkin çok ayrıntılı bilgiler, ekte sunduğumuz Yeni MİT Raporu'nda anlatılmaktadır.

Devletin istihbarat örgütünde yazılmış bu rapor, Çiller örgütünün faili bilinmeyen üç cinayetini aydınlatmaktadır. Ciddi bir araştırma ve soruşturma yürütüldüğü zaman, yeni bilgilere ve kanıtlara ulaşılması mümkün olacaktır.

Daha önemlisi, Yeni MİT Raporu'nun sonunda şu değerlendirme yer alıyor:

"Önlenemediği takdirde bu ekibin siyasi cinayetlere de tevessül etmesi mümkün görülmektedir."

6. Nükleer Madde Kaçakçılığı

Tansu Çiller in eşi Özer Uçuran Çiller'in uluslararası çapta nükleer madde kaçakçılığı yaptığı yine devletin istihbarat kurumlarınca saptanmıştır. Özer Çiller'in, uyuşturucu kaçakçılığı nedeniyle Van Emniyet Müdürlüğü'nce aranan, aynı zamanda silah ve nükleer element kaçakçılığı da yapan Hüseyin Dumanla, birlikte, Lacosa GmbH adlı Alman firmasıyla parça başına komisyon karşılığında nükleer madde sağlama anlaşması yaptığı belirlendi. Anlaşma metni basında yer aldı.

7. Manukyan'a Bombalı Saldırı ve Mehmet Urhan'ın Öldürülmesi

Matild Manukyan'ın arabasına düzenlenen bombalı saldın ile Söylemez Çetesi'nin ilişkili olduğu iddia edilmektedir. Olay İstanbul Emniyeti'nce doğalgaz patlaması olarak açıklanmışsa da, İGDAŞ, teknik verilere dayanarak bu iddiayı çürütmüştü. Patlamada Manukyan'ın şoförü Mehmet Urhan ölmüş, Manukyan da ağır yaralanmıştı.

Basında, bombalı saldırının gerçekte Manukyan'ı değil, şoförü Mehmet Urhan'ı hedeflediği ısrarla belirtildi. Urhan, İstanbul Bankası'nda müstahdem olarak çalışmıştı ve Bankanın" Genel Müdürü olan Özer Çiller'in özel işlerini takip ediyor ve kuryeliğini yapıyordu. Aynca bankanın batması üzerine açılan davada, Özer Çiller aleyhinde ifade veren tek tanıktı.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir