Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Örgütü'nün MİT İçindeki Bağlantıları

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Örgütü'nün MİT İçindeki Bağlantıları

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:29

ÇİLLER ÖRGÜTÜ'NÜN MİT İçindeki Bağlantıları

Çiller Örgütü, MİT'e Kontr-Terör Daire Başkanı Mehmet Eymür aracılığıyla uzanmaktadır. Güvenilir kaynakların verdiği bilgilere göre, Mehmet Eymür, Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'e karşı darbe girişiminin tertipçileri arasındadır. Eymür'ün 70'lerde ve 80'lerde Ülkücü Mafya ile işbirliği yaparak yeraltı faaliyetinde bulunduğu ve suç teşkil eden çeşidi eylemleri örgütlediği biliniyor.

Eymür, aynı zamanda 1988 yılında kamuoyuna açıklanan MİT Raporu'nun yazandır. Bu yüzden rapor olayı patlak verdikten sonra MİT'ten atıldı. Mehmet Eymür'ün MİT'e yeniden dönüşünü Özer Çiller'in sağladığı yine basına yansıdı.

Korkut Ekeniz Mehmet Eymür'ün MİT'teki kader bağlan haberlere konu oldu. O da Eymür gibi MİT Raporu olayından sonra görevinden uzaklaştırıldı. Korkut Eken'in, Mehmet Ağar'ın girişimiyle yeniden devlet içinde önemli mevkilere getirildiği Yeni MİT Raporu'nda açıklanmaktadır.

Yine basında çıkan haberlere göre, örgütün MİT içindeki bir başka kolu da Tolga Atik'tir. Tansu Çiller, Boğaziçi Üniversitesi'nde öğrencisi olan Tolga Atik'i "prensim" diye tanıtmıştır. UBA Ajansı, son seçimlerde DYP milletvekili adayları listesinin Tolga Atik tarafından hazırlandığını haber yaptı.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir