Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Çiller Örgütü'nün Emniyet Teşkilatı İçindeki Bağlantılar

İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek Önderliğindeki Atatürkçü'ler Susurluk Kazası sonrasında Tansu Çiller'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan Örgütlenmesini medya önünde kanıtlayarak Tarihi bir Başarıya imza attılar.

Çiller Örgütü'nün Emniyet Teşkilatı İçindeki Bağlantılar

Mesajgönderen TurkmenCopur » 18 Ara 2010, 22:28

Emniyet Teşkilatı İçindeki Bağlantılar

Çiller Örgütü'nün Emniyet Teşkilatı içindeki uzantıları, bazı eylemleri ile birlikte, 22 Eylül 1996 tarihli Aydınlık'ta yayınlanan ve tam metni ekte sunulan Yeni MİT Raporu'nda isim isim açıklanmaktadır. Çiller ve Ağar'ın "suç ekibini" konu alan bu MİT Raporu'nun Ağustos ayındaki Milli Güvenlik Kurulu toplantısı gündemine geldiğini, yine basından öğreniyoruz.

1995 Mart'ı ile son milletvekili seçimleri arasında hazırlandığı ve "ilgili makama verildiği" belirtilen bu rapora göre, Emniyet içinde dönemin Emniyet Genel Müdürü Mehmet Ağar'a bağlı bir "suç ekibi" kurulmuştur. Seçimlerde DYP listesinden Elazığ Milletvekili seçilen Mehmet Ağar, halen İçişleri Bakanlığı görevini yürütmektedir.

Rapor'da "Suç ekibi" diye anılan örgütü, Emniyet Genel Müdür Müşaviri Korkut Eken "sevk ve idare" etmektedir. Emniyet Genel Müdürlüğü Özel Harekat Daire Başkanlığı'nda görevli polis memurları Ayhan Akça, Ziya ve Semih'in de ekipte yer aldığı saptanmaktadır.

Yine ekte tam metnini sunduğumuz "Aydın/Yurtsever Polisler" imzalı mektup, bu isimlere aynı yerde görevli polis memurları Oğuz, Haluk, Ömer ve Alper'i de eklemektedir. Mektuba göre, Özel Harekat Dairesi Başkanı İbrahim Şahin de ekibe mensuptur. 4 Mayıs 1996 tarihli ve 463 sayılı Aydınlıkta çıkan Azerbaycan Cumhurbaşkanı Haydar Aliyev'i devirmeye yönelik darbe tertibine ilişkin haberde de İbrahim Şahin'in bu örgüte mensup olduğu belirtilmektedir.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1996: Cumhuriyetimizin 3. Yükseliş Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir