Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

İhalelerden komisyon

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

İhalelerden komisyon

Mesajgönderen TurkmenCopur » 06 Kas 2010, 18:14

İhalelerden komisyon

Tayyip Erdoğan'ın başdanışmanı-Kapatılan Fazilet Partisi'nin eski İstanbul İl Meclis üyesi Ahmet Ergün, Organize Suçlar Şube Müdürlüğü'nde verdiği ifadesinde, Belediye'den ihale alan firmalar­ dan yüzde 3 ile 10 arasında komisyon aldıklarını söylüyor, ifadesin­ de bir çok olaya açıklık getiriyordu.

"Ben 1986-1994 yılları arasında Refah Partisi Yönetim Kurul­ları'nda görev yaptım. Son seçimlerde Refah Partisi'nden aday ol­dum ve İl Genel Meclisi Üyesi seçildim. O dönemde Harun Karaca İstanbul Büyükşehir Belediyesi'nde başkan danışmanlığı yapmak­ taydı. Tahminen görevini 1995 ve 1998 yılları arsında kesintisiz sürdürdü. Bu dönemlerde belediyeden ihale alan firmalar için Ha­run Karaca önemli bir isimdi. Çünkü ihale şartnamelerini Harun Karaca inceler ve ihale alan firmalara, belediyelere yakın olan vakıf­lara veya başka birimlere bağış yapılmasını sağlar, bir firma ihaleyi aldıktan sonra, Harun Karaca direkt olarak firma sahibine "hayırlı olsun, sen bu ihaleyi kazandın. Buradan para kazanacaksın. Bizim öğrencilere yönelik hizmet amaçlayan bazı vakıf ve kuruluşlarımız ar. Buralara yardım ederseniz memnun oluruz" diyerek yüzde 3'ten başlayıp, yüzde 10'lara kadar varan miktarlarda kararlaştıran komisyonu ilgili vakfa ve yurtlara kanalize etmek için beni arar ve söz konusu firma sahibi ile ben diyaloga geçerdim..."

Kaynakça
Kitap: Musanın Çocukları
Yazar: Ergün Poyraz
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir