Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mafya ve Barış

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

Mafya ve Barış

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:14

MAFYA VE BARIŞ (Doğu Perinçek, Başyazı, Aydınlık, 1 Eylül 1996, Sayı 480)

Bugün Dünya Barış Günü. Bu türden günlerin hep yapay bir tarafı vardır. Doğu Avrupa'dan Pasifik Okyanusuna kadar uzanan Kaos Coğrafyası'nın yamacında Dünya Barış Günü'nü kuduyoruz.
Kutlu olsun!

Dünya Barış Günü'nü herkesten önce Mafya selamladı.
Emperyalizme karşı Kurtuluş Savaşı'nı tamamlayan Cumhuriyet Devrimi, "Yurtta Barış, Cihanda Barış" ilkesini getirmişti.
Dünya sermayesi, Cumhuriyet Devrimi'nin mevzilerini yıkıma uğratırken, içerde ve dışarda barışın defterini de dürüyor. Bu süreci 1980'li yılların başında, MİT Müsteşarı Korg. Fuat Doğu yalın bir ifadeyle belirlemişti; "Artık 'Yurtta Barış Cihanda Barış' ilkesinin modası geçmiştir" demişti.

Türkiye'de barışın hesabının görülmesinde 19501er bir dönüm noktası ise, 19801er de ikinci önemli tarihtir.
Kore Savaşı, NATO, Körfez Savaşı, Çekiç Güç derken, önüne geldiğimiz eşiği, ya da biraz karamsar bir ifadeyle uçurumu iyi görmeliyiz: Ekonomi silahlanmıştır.

Küreselleşen Kürt sorunu kana boyanmıştır.
Türkiye, "kriz bölgelerine müdahale gücü" misyonuna soyunmaktadır.
içte ve dışta şiddetin biricik anahtar işlevi kazandığı bir ortamda, barış söylemi de anlamsızlaşmakta ve merasim lafazanlığına dönüşmektedir.

Ekonominin silahlanmasına bakınız. Büyük kazançların kaynağı, sanayi ve ticaret kân değil, fakat haraç ve ranttır. Türkiye, dünya uyuşturucu, silah ve stratejik maddeler ticaretinde köprü haline gelmiştir. Mafya, üretimi örgütleyen ekonomik girişimin üstüne çıkmış, büyük kaynaklan denetim altına almıştır. Buna bağlı olarak siyaset de mafyalaşmış ve silahlanmıştır. Türkiye'yi yönetenler, artık büyük sanayi ve tüccardan çok, mafyanın temsilcileridir.

İşte Özal'lar, işte Çiller'ler, her mafya hesaplaşmasında isimleri manşetlere çıkıyor. Siyasetin doruğu ile mafyanın doruğu iç içedir. Türkiye'nin iktidar yapısı çok önemli bir değişim geçirmektedir.
Mustafa Kemal ve İsmet Paşa'lardan, Özal-Çiller takımına uzanan süreç, aynı zamanda kapitalizmin çıkmazını yansıtıyor.
Artık her girişimci, bir silahlı çeteye yaslanmak durumundadır. Kapitalizmin mantığına göre, en büyük kâr için, talebe uygun ve verimli üretim yapmak gerekir. Ancak mafyanın mantığında, en büyük vurgunun yolu, devleti ve şiddeti kullanmaktır.

Birden çok mafya olunca, birden çok devlet oluyor. Mafyalaşan devlet yapısı bölünmüştür.
Yine, birden çok mafya, birden çok silahlı kuvvet anlamına geliyor. Bir Türk Silahlı Kuvvetleri var, ama aynca herkes kendi özel silahlı kuvvetini, kendi özel vurucu gücünü örgütlüyor: Özal'ın özel istihbarat örgütü, özel tim, ülkücü mafya, Kontrgerilla, Hizbül-kontra, Jitem, Çiller'in özel örgütü, Ağar'ın özel ordu girişimi vb. vb...

Devletin silah tekeli bölününce, hukuk da parçalanıyor. Yürürlükteki hukuk çeşit çeşittir:

TC yasaları, mafya yasaları, Kontrgerilla'nın infaz hukuku, ülkücü mafyanın icra hukuku vb. vb. Böylece yargı da parçalanmıştır.

Cumhuriyet tarihinin vardığı yere bakınız: Dünya Banş Günü'nde uyuşturucu kralları tekbir sesleriyle gömülüyor vesselam.
Devlet, uyuşturucu, ülkücülük, milliyetçilik, dincilik, faili meçhul örgütleri, yargısız infazcılık: Hepsi iç içe geçiyor.
Bu parçalanmanın, bu kanlı gidişin, bu çürümenin, bu çöküşün üstesinden bir halk devrimiyle gelinir.

Türkiye toplumunun bir kurtuluşa, bir emekçi disiplinine ihtiyacı var:

Halkın devrimci-demokrat yönetimi!

Halkın örgütlenmesi bir çözüm, bir disiplin getiremezse, o disiplini tekelleşen mafya getirecektir. Türkiye, böyle bir yol ayrımına ilerlemektedir.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir

cron