Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Doğu Perinçek'in, Cumhurbaşkanı Demirel'e Mektubu

(18 Ekim 1996)

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

Doğu Perinçek'in, Cumhurbaşkanı Demirel'e Mektubu

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:11

DOĞU PERİNÇEKİN, CUMHURBAŞKANI DEMİREL'E MEKTUBU
(18 Ekim 1996)

Sayın Süleyman Demirel Cumhurbaşkanı


Güvenilir kaynaklardan aldığımız bilgilere göre, devlet kurumlan içine mevzilenmiş bazı yasadışı güçler, Türkiye'nin güvenliğine ve geleceğine ağır zararlar verecek bazı yeni tertipler içine girmektedir. Daha vahimi, bu tertipler, Azerbaycan darbe girişiminde, Çeçenistan'daki provokasyonlarda, Kuzey Irak'taki karanlık faaliyette, Iran ve Ülkemiz arasında çatışma çıkarmaya yönelik komplolarda olduğu gibi, ABD'nin denetimi altındadır.

Bilgi, özetle şöyledir:

Ankara'da bulunan JİTEM karargâhındaki bazı görevliler, bir Yarbayın komutası altında, Çin Halk Cumhuriyeti'nin Sincian-Uygur Özerk Bölgesi'nde kargaşalık yaratmak için, ABD'nin yürüttüğü bazı operasyonlara katkıda bulunacak hazırlıklara girişmişlerdir. Bu yasadışı faaliyetin, Orta Asya'ya askeri eğitim verecek, sabotajlar yapacak elemanlar göndermeyi içerdiği bildirilmektedir. Askeri eğitim verecek elemanlar, "Türk-İslam sentezini" savunan bir yasal partinin gençlik örgütü içinden seçilmektedir. 15 kişilik bir ekibin yakında bu amaçla Afganistan üzerinden bölgeye gönderileceği öğrenilmiştir. Bu ekibin hazırlanmasına aracı olan şahsın adı bilinmektedir. Türkiye'den gönderilecek elemanlar, Uygur bölgesindeki yasadışı İslam Partisi kanalıyla operasyonların uygulanacağı bölgeye sevk edilecektir. Bu ekibin eylem bölgesi olarak saptanan Lopnar ile Boraş çölleri arasındaki alana, Afganistan'ın Özbek bölgesi lideri Raşit Dostum'un yardımıyla sokulacağı da gelen bilgiler arasındadır. Bölgedeki bazı nükleer tesislerin de sabotaj ve saldın hedefleri arasında olduğu belirtilmektedir.

Bu bilgileri öğrendiğmiz sırada, gazetelerin yazdığına göre, Afganistan'ın Özbek bölgesindeki Mezarı Şerif şehrine bir Kızılay ekibinin gönderilmesi dikkatimizi çekmiştir (Radikal, 16 Ekim 1996). Bu konuda bilgi sahibi değiliz, ancak bu tür ekiplerin Kuzey Irak'ta yasadışı amaçlarla kullanıldığını bildiğimiz için, ayrıca araştırılması gereken bir konu olduğu düşüncesindeyiz.

Bu faaliyet karşılığında ABD'den olağanüstü büyük miktarlarda para alınacağı da belirtilmektedir. Yine bu faaliyetin uluslararası uyuşturucu kaçakçılığıyla iç içe olduğu da bildirilmiştir.
Bu tertip ve kışkırtmalara paralel olarak, Çin Halk Cumhuriyeti'ni hedef alan bir psikolojik savaş faaliyetinin hazırlıkları da yapılmaktadır. Gazetelere ve televizyonlara verilmek üzere, Çin karşıtı yazı, görüntü ve fotoğraflar hazırlanmaktadır. Çin'in nükleer denemeleri sonucu yaralandığı söylenen kişilerin fotoğraf ve video kasetlerinin, ABD istihbarat örgütlerince sağlandığı belirtilmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanı,

Daha önce yasadışı bazı güçlerin Kafkaslar'da ve Ortadoğu'da giriştikleri bu tür tertiplerin Türkiye'ye verdiği zarar ortadadır. ABD, bu tür karanlık faaliyetler aracılığıyla, Türkiye ile komşuları arasında gerginlikler yaratmakta ve ülkemizi "kriz bölgelerine müdahale gücü" olmaya zorlamaktadır.
Bu gidiş, son derece tehlikelidir. Bu tertipler, ülkemizi ABD çıkarları uğruna kanlı maceralara sürükler ve Türkiye'nin güvenliği ile bağımsızlığı üzerine yeni ipotekler getirir.
Bu tertipler, derhal ve kesin bir tavırla durdurulmalıdır.

Devlet içinde yer alan hiçbir kurum, hiçbir örgüt, hiçbir görevli bu tertiplerin aleti olamaz. Buna izin verilemez.
Bu konuyu, sizin ve Türk Silahlı Kuvvetleri komutanlarının vatanseverlik bilincine, duyarlılığına ve sorumluluğuna sunuyorum.

Saygılarımla.
Doğu Perinçek işçi Partisi Genel Başkanı


Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 2 misafir