Türk Siyaseti ve Türkiye Siyasi Tarihi - Video Projesi - Türk ve İslam Tarihi - Türk Dna'sı

Mafyanın Dokunulmazlığı

Turgut Özal ve Kenan Evren'in Türkiye'miz içinde kurduğu Amerikan örgütlenmesi Tansu Çiller ile birlikte dahada güçlendirildi.

Mafyanın Dokunulmazlığı

Mesajgönderen TurkmenCopur » 19 Ara 2010, 00:07

MAFYANIN DOKUNULMAZLIĞI (Doğu Perinçek, Başyazı, Aydınlık, Sayı 485, 6 Ekim 1996)

Çiller ve Ağar'ın suç oluşturan eylemleri dosyalara sığmıyor. Devletin karar mekanizmalarına hükmeden makam sahipleri ile mafya arasındaki ilişkiler, ülkemizi felakete sürükleyen boyutlara ulaşmıştır. Gazeteler, dergiler ve televizyonlar, her gün devlet-mafya ilişkilerini sergiliyorlar. Siyaset, yönetim, toplum çürümektedir. Ne var ki, mafya ile suç örgütleri kuran iktidar sahipleri, dokunulmazlık zırhıyla korunmaktadırlar.
Yasama dokunulmazlığı; uyuşturucu kaçakçılığı, haraç, gasp, cinayet gibi ağır suçların faillerinin korunması için getirilmemiştir. Amaç, milletvekilinin yasama faaliyetine özgürce katılmasıdır. Oysa yasama dokunulmazlığı, bugün Türkiye'de mafya dokunulmazlığına dönüşmüş bulunuyor.

Bu, gerçektir ve en önemlisi halk bu gerçeği yüksek sesle dile getirmeye başlamıştır.
Herkes şunu düşünüyor: Yasalar ve ceza yaptırımı, yalnız yurttaşlar için midir? İktidar sahiplerine gelince, en ağır suçları işlemek, özgürlük mü oluyor?
Dahası, yargı önüne getirilmeyen suç dosyalan, siyasal tehdit ve şantajlar da kullanılmaktadır. Siyasal mücadele, yıllardır dosyalar savaşına dönüşmüştür.
Siyaset hayatında mafya yöntemleri geçerli hale gelmiştir.

Cumhuriyet Devrimi'nin temel ilkesine göre, egemenlik, kayıtsız şartsız millete aittir; mafyaya ait değildir. Bugün iktidarı, ABD gibi büyük devletler yanında, uyuşturucu ve silah mafyası da paylaşıyor. Türkiye, ABD emperyalizmine bağımlı bir mafya-tarikat ortaklığının eline düşmüştür.
Bu durumda, Meclis sorumludur.

Oysa Meclis, bu gidişi seyrediyor; halkın kendisinden beklediği görevi yerine getirmiyor. Meclis'e ve Meclis'te üyesi bulunan partilere güven duyanların oranı, ülke nüfusunun küçük bir bölümünü oluşturuyor.
TBMM, siyasetin mafyalaşmasına karşı kesin ve kararlı bir tavır almak durumundadır.

Mafya bağlantısı olduğu artık herkesçe bilinen makam sahipleri hakkında derhal Meclis Soruşturması karan almak, TBMM'nin ertelenemez sorumluluğudur.
Meclis Soruşturması kurumu, kanun dışında yaşayanlar için işletilmeyecekse, kimin için ve ne zaman işletilecektir?
Meclis Soruşturması, Anayasa'ya konmuş bir süs durumuna düşürülemez.

Tansu Çiller ve Mehmet Ağarlar hakkında Meclis Soruşturması açılmadığı zaman, bu kurum tersine bir işlev kazanmakta, halkın aldatılmasına ve adalet duygusunun sarsılmasına hizmet etmektedir.
Meclis Soruşturması, aynı zamanda Meclis'in kendini savunması ve saygınlığını koruması içindir.

Meclis Soruşturması kurumunu işletmek, her milletvekilinin, siyasal partilerin ve TBMM Başkanlığı'nın sorumluluğudur.
Ülkenin acil ihtiyacı ve halkın adalet talebine rağmen, çıkara dayanan anlaşmalarla, tehdit ve şantajla Meclis Soruşturmasını engelleyenlerin suçlan büyümektedir. TBMM'nin bu gibiler karşısında çaresiz ve etkisiz kalması, kabul edilemez.

Daha birkaç ay önce Refahyol Hükümeti'nin kurulmasında başrolü oynayan Mehmet Ağar, bakıyoruz şimdi laikliğin kahramanı olarak sahneye çıkıyor.
Çiller ve Ağar, Erbakan'a yığılan suç dosyalannın rafa kalkması için teslim olmuşlardı. Bugün Ağar yine suçun sorumluluğundan kurtulmak için laiklik kahramanlığına soyunuyor. Suçların üzerini örtmek için, Şeriatla ittifak gerekirse şeriatla ittifak; laiklik örtüsü gerekirse laiklik! Şeriatçılar, Mehmet Ağar gibi dostlan içlerine sindirebilirler, bu normaldir; ancak Aydınlanma güçleri bunu kabul edemezler.
Çiller ve Ağar gibilerle sözüm ona "laiklik" mücadelesi verenler, laikliği bugüne kadar yaptıklan gibi batınrlar ve şeriatçı güçlerin büyümesine hizmet ederler.

Refah Partisi'nin alternatifi mafya değildir. Mafya, Refah Partisi'ni güçlendirmiştir ve Refah Partisi'nin ortağıdır.
Cumhuriyet Devrimi'nin laiklik ilkesinin yerine mafyanın "laikliği" geçirilemez.
Laiklikte samimiyetin ölçüsü, ABD emperyalizmine ve mafyaya karşı kararlı tavırdır.

Kaynakça
Kitap: Çiller Özel Örgütü
Yazar: DOĞU PERİNÇEK
Kullanıcı avatarı
TurkmenCopur
Genelkurmay Başkanı
Genelkurmay Başkanı
 
Mesajlar: 13983
Kayıt: 29 Eki 2010, 17:26

Dön 1993-1996: Cumhuriyetimizin 5. İhanet Dönemi

Kimler çevrimiçi

Bu forumu gezen kullanıcılar: Hiç bir kayıtlı kullanıcı yok ve 1 misafir